reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Styczniowe mamy 2020

Czesc. W najblizszy czwartek zaczynam 22 tydzien c. Polowkowe mam na 18 wrzesnia.

Dzisiaj po poludniu randka z ginekolozka, bardzo sie stresuje, jak zwykle moja waga... Ostatnio w 5 tygodni przytylam 4 kg i mi sie oberwalo... Nie obzeram sie w ogole, uwazam na to co jem, z mysla o dziecku. Zero slodyczy, wczoraj skusilam sie na trzy pralinki... Wiem ze musze uwazac, dwie poprzednie ciaze zagrozone cukrzyca ciazowa wiec pewnie i ta rowniez.

U mnie bedzie chlopak, wiem to juz od 16 tyg ciazy. Termin na 1 stycznia.

Jedna mysl mi chodzi po glowie, jakie jadacie ryby, jak czesto i w jakiej postaci, mysle tu o omega 3,6,9? Czy moze bierze ktoras z was jakis suplement omega3?
Ja biorę kwasy omega w kapsułkach. Bardzo rzadko jem ryby, zwykle wtedy mam ochotę na paprykarz, a w nim na szczęście zbyt duzo ryby nie ma ;) Zawsze sprawdzam na opakowaniu z jakiego łowiska sa ryby i nigdy nie kupuję jeśli są z Morza Bałtyckiego.
 
reklama
Ja biorę kwasy omega w kapsułkach. Bardzo rzadko jem ryby, zwykle wtedy mam ochotę na paprykarz, a w nim na szczęście zbyt duzo ryby nie ma ;) Zawsze sprawdzam na opakowaniu z jakiego łowiska sa ryby i nigdy nie kupuję jeśli są z Morza Bałtyckiego.
Mam identyko - z rybopodobnych rzeczy tylko paprykarz mi wchodzi i bardzo rzadko paluszki rybne. Czytałam ze DHA trzeba suplementowac - bo zadna ilosc ryb nie zapewni go tyle ile potrzeba nam w ciazy. Ja kupilam zestaw witamin omegamed optima forte - tam sa oprocz jodu, wit.D i kwasu foliowego wlasnie DHA latwo przyswajalne z alg (podobno lepsze niz z ryb)
 
Ja na połówkowym zacznę 21 tydzień. Szybko zleciało. A na razie wyglądamy tak
 

Załączniki

  • IMG_20190826_213328.jpg
    IMG_20190826_213328.jpg
    41,9 KB · Wyświetleń: 102
Ja się smaruje Mustatela. Droga jak carskie jaja, wodnista, jak zwykły balsam. Puki, co rozstępów nie widzę, ale podobno to wychodzi po porodzie. Beda to będą ;p i tak trzy dychy kończę za tydzień i nie planuje kariery jako miss bikini ;p Tez mam tendencje do rozstępów. Mam na biuście i pośladkach :)
Ja się smaruję masełkiem z Perfecta MAMA+. Mówisz lekko o trzydziestce, że rozstępy już możesz mieć, a ja muszę wyglądać jak modelka, mam ochotę pokazywać ciało w dwu częściowym bikini z płaskim brzuchem :D Mam 178 i muszę się dobrze prezentować, a jestem już po 40. Nie lubię sportu i nie mam silnej woli trwania w jednym więc już wiem, że będę się męczyć, żeby dojść do swojej formy sprzed ciąży. Staram się nie jeść jak słoń, z nadzieją, że też chińczyka nie urodzę. Marzy mi się urodzić dziecko takie 2800,nie więcej, ale to chyba marzenie. Moja siostra rodziła swoje 3 córki takie fajne małe i z niczym po porodzie nie ma problemu. A ja 1 córka 3,845 aż się boję co teraz.
Dziewczyny, wózek kupiony. Mimo tego co mi inni mówili kupiłam gondolkę! Cudna jest ❤
Każdy wózek mnie rozczula :-D A co Ci mówili inni, że i tak kupiłaś gondolkę?
Ja się ciężko zastanawiam jaki wózek spełni moje oczekiwania, bo nie chcę gondoli, tylko spacerówkę z fotelikiem samochodowym 2w1. Ciężka sprawa.
 
Ja się smaruję masełkiem z Perfecta MAMA+. Mówisz lekko o trzydziestce, że rozstępy już możesz mieć, a ja muszę wyglądać jak modelka, mam ochotę pokazywać ciało w dwu częściowym bikini z płaskim brzuchem :D Mam 178 i muszę się dobrze prezentować, a jestem już po 40. Nie lubię sportu i nie mam silnej woli trwania w jednym więc już wiem, że będę się męczyć, żeby dojść do swojej formy sprzed ciąży. Staram się nie jeść jak słoń, z nadzieją, że też chińczyka nie urodzę. Marzy mi się urodzić dziecko takie 2800,nie więcej, ale to chyba marzenie. Moja siostra rodziła swoje 3 córki takie fajne małe i z niczym po porodzie nie ma problemu. A ja 1 córka 3,845 aż się boję co teraz.

Każdy wózek mnie rozczula :-D A co Ci mówili inni, że i tak kupiłaś gondolkę?
Ja się ciężko zastanawiam jaki wózek spełni moje oczekiwania, bo nie chcę gondoli, tylko spacerówkę z fotelikiem samochodowym 2w1. Ciężka sprawa.
Ja tez sie zastanawialam nad spacerowka z fotelikiem :) ale wszyscy mi ta gondole doradzaja....i juz jestem glupia i nie wiem co chce... :(
 
Ja tez sie zastanawialam nad spacerowka z fotelikiem :) ale wszyscy mi ta gondole doradzaja....i juz jestem glupia i nie wiem co chce... :(
Ja rodziłam wrzesień listopad i gondola super się wtedy sprawdziła. Trzecie w czerwcu i tu przydała się ale nie musiała być koniecznie.
Co do fotelików 2w1 to przedewszystkim mnie cena powala, a po drugie mam wrażenie ze to nie dokonca jest wygodne. Na zakupach świetne rozwiązanie ale np na 3 godzinny spacer?
 
Powinniśmy ograniczać czas, jaki dziecko spedza w foteliku do minimum, ze względu na bardzo zla pozycje. Poza tym, nasze maluszki urodza sie w zimie, wiec w gondoli mozna fajnie opatulić a dzieciątku jest wygodnie. Ja sobie zupełnie nie wyobrazam uzywania fotelika zamiast gondoli na spacery. Mój synek bardzo nie lubil w nim siedziec jak byl taki malutki, zawsze plakal..wiec nawet jadac gdzieś, gdzie widzialam ze poza samochodem spędzimy wiecej czasu, braliśmy gondole ze soba. Takze ja zdecydowanie polecam gondole.
 
reklama
Powinniśmy ograniczać czas, jaki dziecko spedza w foteliku do minimum, ze względu na bardzo zla pozycje. Poza tym, nasze maluszki urodza sie w zimie, wiec w gondoli mozna fajnie opatulić a dzieciątku jest wygodnie. Ja sobie zupełnie nie wyobrazam uzywania fotelika zamiast gondoli na spacery. Mój synek bardzo nie lubil w nim siedziec jak byl taki malutki, zawsze plakal..wiec nawet jadac gdzieś, gdzie widzialam ze poza samochodem spędzimy wiecej czasu, braliśmy gondole ze soba. ja zdecydowanie polecam gondole.

Z fotelikiem masz rację. Nie jest to pozycja dobra dla dziecka, i nie mam na myśli wygody czy bezpieczeństwa a kwestie ortopedyczne. Kręgosłup dziecka jest plastyczny, warto od początku zadbać o jego dobro. Ja zastanawiam się nad warsztatami z wiązania chusty. Odpowiednia, tkana, dobra jest już dla noworodka, nie trzeba bawić się że stelaża i itp. Ale i tak gondolę kupię :-)
 
Do góry