reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Styczniowe mamy 2020

Uff to ja mam gondole plus jakiś fotelik i spacerowke zamiennie. Byłam w komisie i prawie jak za darmo było. IMG_20190827_094728.jpgIMG_20190827_094448.jpg
 
reklama
A mnie naszlo z innej beczki. Kończą sie wakacje, długie dni niestety ida w zapomnienie a większość z nas już badz zaraz bedzie w domach całymi dniami. Moze ktos akurat jest z Krakowa jak ja i ma chęć i czas w najbliższym czasie sie przejść cos wspólnie pooglądać czy isc do kina poki mamy taka możliwość :)
 
Na zakupy wystarczy chusta z przodu i plecak z tyłu. Na spacer już nie bardzo. Ja planuje 4 w jednym baza do samochodu.

Chusta super sprawa, młoda czerwcowa wynosilam od 4 doby do pierwszych kroczków. Wózek miałam w samochodzie i ani razu nie był w domu. Zreszta młodą od maleństwa parzyła gondola, a do spacerówki dorosła przed drugimi urodzinami i trwało to max pół roku.
Wiec polecam z całego serca noszenie i tulenie, jakby nie było nosimy od pierwszych chwil wiec dlaczego nie przedłużyć tego :) oczywiście odpowiednia chusta i odpowiednie wiązanie, jeśli zdrowie pozwala i mamy chęci to wózek może być tylko dodatkiem :)
 
Na zakupy wystarczy chusta z przodu i plecak z tyłu. Na spacer już nie bardzo. Ja planuje 4 w jednym baza do samochodu.

Ja starsze dziecko nosiłam w chuście (4te pietro bez windy :D) i drugie też zamierzam, kupiłam sobie kurtke ciążową + do noszenia bo uważam że na zime super sprawa przytulić noworodka żeby nie zmarzł :) Starszy urodzony w lipcowe upały wiec jeździł w gondoli żeby sie nie przegrzał, ale jesienią i zimą już ze mną pod kurtką. W lecie nieprzyjemnie sie nosi ale zimą super sprawa :)
 
Ja starsze dziecko nosiłam w chuście (4te pietro bez windy :D) i drugie też zamierzam, kupiłam sobie kurtke ciążową + do noszenia bo uważam że na zime super sprawa przytulić noworodka żeby nie zmarzł :) Starszy urodzony w lipcowe upały wiec jeździł w gondoli żeby sie nie przegrzał, ale jesienią i zimą już ze mną pod kurtką. W lecie nieprzyjemnie sie nosi ale zimą super sprawa :)

Glo, Diana - boję się wiązania, żeby nie zrobić krzywdy dziecku. Powiecie coś więcej? Długo się uczylyscie?
 
Z fotelikiem masz rację. Nie jest to pozycja dobra dla dziecka, i nie mam na myśli wygody czy bezpieczeństwa a kwestie ortopedyczne. Kręgosłup dziecka jest plastyczny, warto od początku zadbać o jego dobro. Ja zastanawiam się nad warsztatami z wiązania chusty. Odpowiednia, tkana, dobra jest już dla noworodka, nie trzeba bawić się że stelaża i itp. Ale i tak gondolę kupię :-)
Dokładnie, przede wszystkim chodzi o kręgosłup maleństwa, ale też o ryzyko związane z oddechem ...nie chciałam się w to zagłębiać, bo ktoś moze to zle odebrać, ale może chociaż taka kwestia że dziecko może po prostu w tym foteliku nie chciec spacerować może przekona niektóre mamusie, aby jednak kupić gondolę ;) Nosidełko + stelaż to ogromna wygoda , to fakt, ale niestety tylko dla rodziców, nie dla maleństwa..
 
Skąd jesteś? Dobrze by było żeby ktoś Ci pokazał ten pierwszy raz jak zawiązać, chyba w każdym mieście są spotkania dla chustujących mam gdzie można zobaczyć jak to wyglada, można też wykupić lekcje u doradcy. Ja akurat uczyłam sie sama z filmikow- na youtube jest tego cała masa, musisz przejrzeć z ktorego bedzie sie najłatwiej Tobie uczyć, bo po prostu nie było mnie stać na lekcje z doradcą. Jak sie probuje codziennie to całkiem szybko, nie pamietam ile sie uczyłam. Ale sama dałam rade nauczyć. Doradca jest też o tyle fajny że pokaże Ci rożne rodzaje chust- jest tego peeełno a bardzo cieżko sprzedać chuste, najlepiej od razu kupić używaną nie raz za połowe ceny. Uważam że warto nosić ;)
 
reklama
Do góry