reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Styczniowe mamy 2023

A jak u was z bólami podbrzusza? Ja od początku ciąży mam zalecone przez lekarza nospe i magnez. Pomagają i dają dużą ulgę. Ale czasami mam kłucie w pochwie i w jajnikach. Miałam wizytę 9 września, pani doktor sprawdzała szyjkę i wody i wszystki było okej ( szyjka miała 3.7 cm).
 
reklama
A jak u was z bólami podbrzusza? Ja od początku ciąży mam zalecone przez lekarza nospe i magnez. Pomagają i dają dużą ulgę. Ale czasami mam kłucie w pochwie i w jajnikach. Miałam wizytę 9 września, pani doktor sprawdzała szyjkę i wody i wszystki było okej ( szyjka miała 3.7 cm).
mnie czasem też pobolewa, ale na tyle delikatnie, że na razie nie biorę nospy, za to biorę magnez 3 razy dziennie. Ten ostatni miał być też prewencyjnie pod szyjkę, do spółki z luteiną, co by się nie skracała. Nawet się po tym zestawie wydłużyła do sensownych długości.
Te bóle podbrzusza bardziej bym określiła jako ciągnięcie chyba u siebie, choć czasem w nocy po wstaniu trochę czuje takie bardziej ugniatanie. Może źle się układam podczas snu?
 
mnie czasem też pobolewa, ale na tyle delikatnie, że na razie nie biorę nospy, za to biorę magnez 3 razy dziennie. Ten ostatni miał być też prewencyjnie pod szyjkę, do spółki z luteiną, co by się nie skracała. Nawet się po tym zestawie wydłużyła do sensownych długości.
Te bóle podbrzusza bardziej bym określiła jako ciągnięcie chyba u siebie, choć czasem w nocy po wstaniu trochę czuje takie bardziej ugniatanie. Może źle się układam podczas snu?
U mnie tak samo z bólami - czasami takie okresowe - no ale czytałam, że to normalne bo macica się rozszerza. Ale najczęściej mam takie właśnie rozpychanie i duszenie od środka. Pomijając wzdęcia od jelit.
I jeszcze czuję taką twardą kulkę, która się przemieszcza i nie wiem czy to dzidziuś, no bo aż taki duży nie jest żeby go aż tak mocno czuć.
Też mam wrażenie że się źle układam do snu.
A wracając do tematu spania na boku - dziś miałam dramat: jak spałam na lewym boku, obudziłam się w nocy ze ścierpniętą lewą ręką. Na chwilę przerzuciłam się na prawy - to samo z prawą ręką i nad ranem chwilę poleżałam na plecach - obie ręce ścierpnięte... Też tak macie dziewczyny?
 
mnie czasem też pobolewa, ale na tyle delikatnie, że na razie nie biorę nospy, za to biorę magnez 3 razy dziennie. Ten ostatni miał być też prewencyjnie pod szyjkę, do spółki z luteiną, co by się nie skracała. Nawet się po tym zestawie wydłużyła do sensownych długości.
Te bóle podbrzusza bardziej bym określiła jako ciągnięcie chyba u siebie, choć czasem w nocy po wstaniu trochę czuje takie bardziej ugniatanie. Może źle się układam podczas snu?
Mnie od początku boli jak na miesiączkę, raz mniej raz bardziej a Pani doktor powiedziała, że jak mała rośnie to ból będzie większy więc muszę się przyzwyczaić 😊
 
U mnie tak samo z bólami - czasami takie okresowe - no ale czytałam, że to normalne bo macica się rozszerza. Ale najczęściej mam takie właśnie rozpychanie i duszenie od środka. Pomijając wzdęcia od jelit.
I jeszcze czuję taką twardą kulkę, która się przemieszcza i nie wiem czy to dzidziuś, no bo aż taki duży nie jest żeby go aż tak mocno czuć.
Też mam wrażenie że się źle układam do snu.
A wracając do tematu spania na boku - dziś miałam dramat: jak spałam na lewym boku, obudziłam się w nocy ze ścierpniętą lewą ręką. Na chwilę przerzuciłam się na prawy - to samo z prawą ręką i nad ranem chwilę poleżałam na plecach - obie ręce ścierpnięte... Też tak macie dziewczyny?
Z tymi rękami to miałam tak dzisiaj w nocy. A poza tym jak leżę na lewym boku to kłuje mnie lewy pośladek, że nie można wytrzymać a jak leżę na prawym to jest to samo..
 
U mnie gorzej przez luteine dopochwowa,dlatego od wczoraj chodzę po domu bez bielizny, mam długa koszule nocna i na to szlafroki, odkąd biorę luteine wkurza mnie delikatny świąd i te wkładki właśnie, dlatego teraz testuje chodzenie po domu bez bielizny i jest wg mnie lepiej.
 
reklama
Ja zauważyłam, że szybciej łapię zadyszkę i oraz częściej drętwieją mi na chwilę ręce. Nie robię nic ciężkiego, np. ubieram piżamę, wstaje do toalety, wracam...i dysze jak stara babcia ;p przekręcanie się w nocy to już większa operacja logistyczna - muszę się do tego zebrać ;p
Poza tym maluch baaaardzo dużo się rusza...praktycznie to cały czas brzuch mi faluje... dzień i noc....Jak mam już dość, to bujam się trochę na boki, mały chyba zasypia i mam tak z godzinkę spokoju. Ale jak się nie rusza za długo to już sama tykam brzuch, żeby się poruszał ;p no nie dogodzisz ;D

Już zaczynam zaraz 3trymestr (dziś 26+5) i ciągle mam na coś ochotę;D nie wymyślam, że ogórki z nutellą - ale co chwilę szukam jedzenia po szafkach gryząc już jakiegoś paluszka albo owocka ;p
Zrobiła mi się bardzo sucha skóra, na plecach mi schodziła jak po zbyt mocnym opalaniu. Staram się dużo pić, nawilżać balsamami, ale na twarzy, najbardziej widać, że jestem taka wysuszona ;( najgorzej z ustami, cały czas warstwa jakiegoś natłuszczacza i tak wyglądają tragicznie.

Jutro wizyta ;D jestem bardzo ciekawa ile już waży bo brzuch coraz większy i cięższy się robi..i mam też nadzieję, że tym razem się nie schowa bardzo głęboko i da sobie zrobić ładne zdjęcie 3 albo 4D ;D chciałabym zobaczyć coś innego niż klejnoty rodzinne, których się nie wstydzi;p
 
Do góry