reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Styczniowe zakupoholiczki - hity i kity styczniówek

kurcze laski i tak jak któraś bedzie chciała to kupi to mleko jak nie to nie....ja karmiłam 14 miesiecy piersią ale 1 mleko miałam na wszelki wielki....gdyby mi sie mleko skończyło np w piersi bo tak jest w 3miesiacu krzyzys mlesia....i nie użyłam go prawie wcale...ale nie żałuje bo sie nie spinałam że go nie mam. Męza też nie mam na codzień ale jak któraś ma to może tego mleka nie kupować bo mąż podskoczy i tyle....

butelki owszem ja kupiłam przed porodem bo nawet jeśli karmi sie piersią to herbata koperkowa cyckiem nie pójdzie i butelka niezbędna...a potem tylko smoczek z 2 dokupujesz i masz dla starszego.....

podgrzewacza nie kupowałam wcale i sterylizatora też

apowiedzcie mi co myślicie o smoczkach...dawałyście dzieciom? i po co to robiłyście? bo wam kazali czy są jakieś wzgledy medyczne bo moja nawet nie posmakowała smoka i żyje....no ale sie zastanawiam moze on w czymś pomaga....dlatego pytam.

a i wózek zgadzam sie milusia w zimie i tak popylać z maluchem raczej nie bedziemy a tak to nosidełko albo fotelik wystarczą...wiem bo rodziłam w listopadzie 2010 jak wychodziłam ze szpitala -20 i tak do maja prawie....i gondola to mi sie tylko w domu przydawała do kładzenia małej jak gotowałam.

ciuszki podobnie mam jak Anisen mnóstwo ubranych tylko raz albo i wcale bo wyrosła.


a i po moich przeżyciach z córka w tym roku po tych szpitalach potwierdzam przydatność inhalatora...mało tego ja na dzień dzisiejszy uważam że jest tak niezbędny jak pampersy.....nie wyobrażam sobie życia bez inhalatora. wyleczy nawet katar....tylko jest jedno ale....małe dzieci do 3 roku życia inhaluje sie inaczej niż starszaków...starszym powiesz weź głęboki oddech i to zrobi,a maluchom to dorosły musi pogłębić oddech....w razie czego opowiem co i jak bo przeszłam szkolenie w najlepszym ośrodku w polsce
 
Ostatnia edycja:
reklama
Muszę sobie wszyskie te Wasze rady zbierac:p

Co do wózka..ja mimo ze to styczniowy dzidzius będzie, to i tak kupimy z gondolą...moze zima będzie łagodniejsza...:tak::tak: zresztą już mam nawet upatrzony wózeczek:):)

dzisiaj bylam w Lidlu...i kupilam sobie majtki ciązowe:tak::tak:za jakis czas sie dopiero przydadzą, ale byly za 29,99 wiec kupilam:):):)w sensie mama mi kupila, bo we wtorek mam urodziny:):)
 
tez powiem,ze inhalator to dobra inwestycja i nieoceniona sol fizjologiczna:D haha mam w domu zawsze 10ampulek w razie W.

mozna karmic piersia,mozna i pubtla i mysle,ze nie ma sie co spierac na ten temat.wiadomo mleko mamy zawsze bedzi enajlepsze.ale bierzcie dorgie kolezanki pod uwagę takie sytuacje kiedy a)kobieta po prostu nie chce karmić i ma do tego prawao
b)jak w moim przypadku,chocbym się zer...ła to i tak nic ni eleciało.3 miesiace walczylam,cudowałam,plakałam i g*** z tego było poza znerwicowanym noworodkiem,ciągle głodnym i nie przybierającym na wadze.

diablica- u nas smoczek byl, bylo sie z nim bardzo ciezko rozstac, u nas kryzys z tego powodu trwał....5tygodni ;/ i lulu nawet dzisiaj sobie o nim przypomnniec potrafi i powspominać jak to przyjemnie się go ssało. Z drugim dzieckiem- nie wiem jak będzie. mam czas na przemyślenia.
 
podpisuje się pod postem FiuuFiuu rękoma i nogami! :tak: święte słowa!
Musze zakupić sobie rogala, bo w pierwszej ciąży nie miałam i kiepsko sypiałam (zwłaszcza że zawsze spałam tylko na brzuchu) a że kawał Baby ze mnie to pewnie rogal się przyda!

Dzięki Fiuufiuu :-)
 
fifiu tu nie było dyskusji o tym które karmienie lepsze bo to wybór indywidualny ale czy butelka potzrzebna i MM jeśli kotoś decyduje sie na karmienie piersią.....i tyle.

co do rogala to też zgłaszam wielką chęć zakupu...miałam podobnie ze spaniem pod koniec ciaży.i myśle że rogla ułatwi te tortury


fifiu czyli nie ma chyba żadnych medycznych wskazań podawania smoczka dziecku?

nie no wózek z gondolą jak najbardziej tylko że mi osobiście gondola nie przydała sie na dworzu tylko w domu...ale nie żałuję że mam wózek z gondolą. Jestem zadowolona....tylko jedna rada jeśli ktoś planuje powiekszenie rodziny..tzn kolejne dziecko....to jak dla mnie złota zasada pierwszemu kupujemy to co najlepsze jakościowo żeby drugie i nastepne też sie tym nacieszyło.
 
Ostatnia edycja:
diablica- z medycznego punktu widzenia,to smoczki sa neutralne (choc wg ortodontów w większości nie najlepiej wpływają na zgryz) i ich jedyny (moim zdaniem) plus,to chwila wytchnienia gdy dziecko marudzi.

co do karmienia, butelek- diablico tylko rozwinęłam wątek. także nie musisz mi zwracać uwagi na to co piszę, bo sama dobrze wiem, co chciałam napisać ;)
 
reklama
Do góry