reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Styczniówki 2021

reklama
Jest wiele wypowiedzi specjalistów w internecie na ten temat (mamaginekolog też o tym pisze). Podobno nie szkodzi.
Dla mnie ta mamaginekolog to taka trochę celebrytka, jakos nie bardzo przemawia do mnie jej wizja. Usg wrecz wskazane na początku ciąży. Ja nie mam obaw co do częstości!
 
Dlatego w swoim wpisie dałam ja osobno od specjalistów :p bądź co bądź jakąś wiedzę ma. A poza tym można poszukać w innych źródłach :)

"Oświadczenia Towarzystw i Instytucji zajmujących się bezpieczeństwem ultrasonografii potwierdzają doniesienia, w których nie wykazano negatywnych skutków działania ultradźwięków pochodzących z aparatów USG u pacjentek ani u osób wykonujących badania. W oświadczeniach tych bierze się pod uwagę możliwość określenia takiego wpływu w przyszłości, lecz podkreślono, że obecnie korzyści wynikające z badań przewyższają ryzyko, jeśli nawet jakiekolwiek istnieje."

Jeśli takie jest stanowisko naukowe to my chyba nic innego nie wymyślimy :p
 
Dlatego w swoim wpisie dałam ja osobno od specjalistów :p bądź co bądź jakąś wiedzę ma. A poza tym można poszukać w innych źródłach :)

"Oświadczenia Towarzystw i Instytucji zajmujących się bezpieczeństwem ultrasonografii potwierdzają doniesienia, w których nie wykazano negatywnych skutków działania ultradźwięków pochodzących z aparatów USG u pacjentek ani u osób wykonujących badania. W oświadczeniach tych bierze się pod uwagę możliwość określenia takiego wpływu w przyszłości, lecz podkreślono, że obecnie korzyści wynikające z badań przewyższają ryzyko, jeśli nawet jakiekolwiek istnieje."

Jeśli takie jest stanowisko naukowe to my chyba nic innego nie wymyślimy :p
Ważne by spr czy jest dobrze ;)
 
O

Co to ta hipotrofia? Nie spotkałam się z tym pojęciem 🤔
Hipotrofia to zatrzymanie wzrostu płodu. Moja córka w 34 tyg. Według badań zmierzyła jak w 32, a jak poszłam do szpitala w 36 to na badaniach wyszło że mierzy jak w 34 tc. Urodziłam ją z wagą 2820 i 48 cm :) aktualnie waży 11 kg i ma ubrania na 92. W kwietniu skończyła 2 lata.
 
reklama
Dziewczyny, a ja z innej beczki. Możecie podać swój przykładowy jadłospis z byle jakiego dnia. Nigdy w życiu nie jadałam jakichś kolacji rozumianych w postaci kanapek czy coś takiego. Dziś jestem u rodziców i ostatni mój posiłek to był bob jakoś przed 20.00 i usłyszałam że to mało. W dodatku wg wagi nie przytyłam mimo że urósł mi brzuch. Ale przytylam przed ciążą a teraz jadam zdrowiej ale nie odchudzam się i głodna nie chodzę może jednak popełniam jakiś blad. Powiem Wam poza tym, że jak jeszcze raz usłyszę od kogoś żebym uważała na siebie, to wyemigruje na księżyc. Też Was to wpienia czy to moje przesadyzmy :p
 
Ostatnia edycja:
Do góry