reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Suplemeenty diety

Sama staram się o dzidziusia, ale ide do siostry ciotecznej ona juz w ciazy w 4 miesiacu. Mogę jej kupic jakies preparaty ? własnie typu witamina D ?:)
 
reklama
Brałam prenatal duo i miałam tam osobną tabletkę z dha a drugą z jodem, witaminami z grupy b, żelazem, choliną, selenem i witaminą d
 
Witaminy najlepiej brać od 2 trymestru mi tak lekarz kazal na początku zdrowo się odżywiać i sam kwas.
Co za duzo to nie zdrowo
Przeswietlilam wszystkie witaminy i najlepsze sa doppelcherz mama premium tez maja 200 mg jodu duzo wit d i na czym mi najbardziej zależało kwasow dha tyle ile trzeba 600 mg .
Inne takie jak pregna plus bralam jakiś czas pregna dha jak nie mogłam znaleźć moich
Pregna plus jest droga i oszukana kwasów omega ma tylko 130 mg! Dodatkowo trzeba kupić do niej pregne dha i wychodzi 80 zl a w doppelcherz jest wszystko i 45.
Na necie taniej.
Tak samo mama dha dla mnie to kolo dha nie stalo:) poczytaj sobie na forum dużo kobiet po prześwietleniu składów zrezygnowało z różnych witamin na rzecz innych :)
Mi lekarz sam kazal wybrać inni polecają bo np musza reklamować:)
 
Chyba jednak zalecenia sa nieco inne, bo mój lekarz mówił, ze idalnie jeśli witaminy zaczyna się brać już przed ciążą. Przecież najważniejsze narządy tworzą się w pierwszym trymestrze, więc niedobory kwasu foliowego, witaminy D, jodu czy kwasów DHA, mogą być niebezpieczne, bo mają wpływ chociazby na rozwój układu nerwowego dziecka, wzroku, mózgu... Także moim zdaniem witaminy dopiero od 2 trymestru to za późno.
 
Do góry