reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Sylwester, karnawał.....

reklama
Właśnie wróciłam z roboty ponad godzine wracałam :wściekła/y: ale juz piszę te przepisy :tak:
to tak :


Sernik z bezą
ciasto:
1,5szkl. mąki
0,5 łyżeczki proszku do pieczenia
1 jajko
0,5szkl. cukru
0,5 kostki margaryny kasi

Wszystko razem wymieszać i wyłożyć płasko na blaszkę


Masa serowa:
1kg sera (najlepiej homogenizowany)
2szkl mleka zimnego
1szkl. cukru
2 jajka
4 żółtka
1 budyń śmietankowy
1 olejek migdałowy


Wszystko razem wymieszać( będzie bardzo wodnista masa ;-))

1 puszka brzoskwiń (moga być gruszki lub rodzynki)

Na ciasto wyłożone na blaszce wylać masę serową i na wierzch rozsypać brzoskwinie pokrojone w kosteczkę. Pieczemy to 20 minut po tym czasie wylać ubite białko z 1szkl cukru które zostało z 4 jajek i piec jeszcze około godzinę i 10 minut. Kroić po wystygnięciu gdy cała masa serowa się bardziej zbije ;-)
mam pytania
ten budyn to taki sypki dodaje do reszty składników masy serowej:confused:

a ta szklanka cukru co sie ja ubija z białkiem
to jest inna szklanka a nie ta z masy . tak to rozumiem?!
i ile piec ciacho 20minut i +:confused:
 
Jak smacznie na tym watku:) dobrze że ja nie umiemi nie lubię piec bo bym była wwiieelllkkkaaa:tak:
A wracajac do sylwestra to my idziemy do restauracji na imprezkę,zapewne będzie fajnie, jest to lokal nowo otwarty naszego kolegi:-)a po drugie idziemy ze znajomymi czyli towarzystwo doborowe:-Djuz nie moge sie doczekac jak troszkę sie pobawię:-)
Chodzę do szkoły tańca od pażdziernika a wiec to bedzie świetna okazja do sprawdzenia sie na parkiecie:-)
 
oska ja chodze akurat na latino dance czyli wszystko się uczymy, cza-cza,rumba, pasadoble itp, mozna kondycje wyrobic:)
 
oska ja chodze akurat na latino dance czyli wszystko się uczymy, cza-cza,rumba, pasadoble itp, mozna kondycje wyrobic:)

Stanki super, bardzo lubię tańczyć i z chęcią bym się wybrała na jakieś "balety", ale popołudniami już nie mam z kim małej zostawić, mamy już nie wykorzystam bo i tak siedzi cale dnie a Bartas to nigdy nie wiadomo jak wróci z pracy więc nic nie mogę sobie ułożyć :wściekła/y::baffled:
 
Agusia nie wiem czy ktos juz pisal en przepis ale salatka bardzo efektowna i smaczna. jak nie na ta impreze to nawet na kolacje z mezem polecam:

1 podwojna piers z kurczaka pokrojona w kostke i usmazona w duzej iloscin przyprawy do gyrosa (koniecznie kotany)

Pol sloika ogorkow konserwowych drobno posiekanych lub startych (ja je w przystawce do siekania od blendera oprawiam:-D) wazne aby ogorki byly dobrej jakopsci (ja lubie pudliszki)

dwie lub trzy duze posiekane cebule

warstwa ketchupu (tez wazne aby byl dobry, ja lubie heinz lub pudliszki)

puszka kukurydzy

warstwa majonezu

mala pokrojona kapusta pekinska

wszystko ulozyc kolejno warstwami i na wierz kapusty przed podaniem posypac troche soli iolowej

PALCE LIZAC!!


a na sylwka na bal sie wybieram. z przyjaciolkami. i z mezem.
 
reklama
Do góry