reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Symptomy zbliżajacego się porodu

Kicek, nie mam pojęcia, ja też mam takie objawy a to dopiero połowa 37 t.c. W dodatku ciągnie mnie w pachwinach i biodra bolą jakby mnie kto skopał, ale brzuch mnie nie boli, żadnych wyraźnych skurczów jak na @ (zawsze miałam bezbolesne). Dziecko jakby mniej ruchliwe się zrobiło i tylko od czasu do czasu się wierci (nie kopie). Nie odpadł czop śluzowy, nie odpłynęły wody, nie ma skurczów tylko w miarę regularne napinanie brzucha. Nie wiem co robić, jechać na IP czy jeszcze poczekać.
 
reklama
U mnie dwa tygodnie przed porodem strasznie rozbolał kręgosłup.Całą noc chodziłam po pokoju,siedziałam dopiero ok. 5 rano usnęłam.Prze tydzień miałam twardnienie brzucha.Trzy dni przed porodem zwowu ten ból kręgosłupa tylko mocniejszy.Do rana przeszło.Na drugi dzień w nocy zaczął "wychodzić" czop śluzowy z krwią i tak do trzeciego dnia.Razem ze skurczami ale takim lekkimi.Normalnie chodziłam w domu.Aż w końcu ok. 15 zczełam patrzeć na zegarek i miałam je co 3 min.Pojechłam do gin. zajrzał i powiedział że 7 cm rozwarcia i trzeba jechać rodzić.W szpitalu byłam ok.16 i o 20 urodziłam Adasia :)
 
Więc te skurcze tak naprawdę mogą być nie wyczuwalne? Chyba samo napinanie się brzucha to już skurcze macicy. Mi się najbardziej napina, kiedy stoję albo chodzę.
 
No mi też niezależnie, jednak najczęściej jak stoję albo chodzę. Na razie jeszcze poczekam i zobaczymy co będzie :)
 
jestem w 32 tygodniu i po przeczytaniu waszych postów trochę się obawiam bo jest mi ciągle gorąco, szczególnie nad ranem wypływa duża ilość białego śluzu od tygodnia przesypiam prawie całe noce do tej pory miałam z tym problem, po nocy brzuch mam miękki, ale w ciągu dnia przy chodzeniu robi się twardy i mam jeszcze jeden dziwny objaw mam wrażenie że zaczynają łapać mnie skurcze ból jest w dole brzucha jak już przechodzi zaczynam puszczać gazy , to jest moja druga ciąża jednak przy pierwszej małam cc i nie wiem co to bóle porodowe , pozdrawiam
 
Mi też ok. tydzień przedporodem było gorąco a pogoda nie pomagała.A 4 dni przed porodem strasznie spuchłam, pierścionków nie mogłam zdjąć.Nogi,kostki to wyglądały jak skręcone i napuchniete.Byłam jak balon.A po porodzie dosłownie godzina dwie i jakby balon przebił,normalna.A biały śluz też miałam.Problemy z jelitami przed porodem też mogą być.
 
Mi nogi ani ręce nie puchną, za to bolą jakby były nie wiadomo jak zmęczone, ale dopiero od kilku dni. W ciąży przybrałam jedynie 3 kg, więc na pewno stawy w kostkach i kolanach nie są zbyt obciążone. Znowu spałam prawie 2 godziny. Ostatnio albo śpię albo mi niedobrze :(
 
agabre ja mialam tak samo jak Ty pod koniec ciazy a urodzilam 8 dni po terminie (równiez mialam termin na maja 30, a urodzilam 8 czerwca) ;-) Chodzilam nawet z rozwarciem na 1-2 przez miesiac ;-) szyjka tez juz byla skrócona, wiec to nie ma reguły...

Trzymam kciuki za was napewno zorientujecie sie kiedy zaczniecie rodzic! ;-)
 
reklama
Do góry