reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Symptomy zbliżajacego się porodu

dziewczyny powiedzcie mi ile może schodzic czop śluzowy i od którego tygodnia możne rodzić bo cos mi sie obiło o uszy że już 3 tygodnie przed terminem mozna rodzic proszę o odpowiedź

Generalnie chyba nie ma zasady kiedy odchodzi czop...bo jednym odchodzi dużo wcześniej (tzn. 2 tygodnie przed porodem), innym parę dni przed, a jeszcze innym w dniu porodu. Co do terminu porodu to mówi się że dwa tygodnie przed terminem i tydzień po terminie to tak jak urodzić w terminie porodu - masło maślane ale chyba zrozumiesz o co mi chodzi ;-)
 
reklama
Poród 3 tygodnie PRZED i 2 tygodnie PO jest o czasie/w terminie, czyli między 37 tygodniem a 42 tyg ciąży.
 
Dla mnie jedynym niepokojem było rodzenie po terminie... urodziłam tydzień przed terminem i bardzo się cieszę, że nie byłam przeterminowana, to była jedyna rzecz jaka mnie martwiła, bo okropnie bałam się wywoływania porodu :)
 
drogie kobietki mam tekie pytanie :
w piatek bylam u lekarza na badaniu i powiedział ze skrociła mi sie szyjka i dzidzius jest bardzo nisko czy to oznnacza ze mam sie juz szykowac do rozwiazania? zostało w prawdzie niewiele bo termin wg om mam na 4 marca wiec chyba niemam sie czym przejmowac ale czy podczas skracania sie szyjki i normalnym trybie zycia ( pranie prasowanie i opieka nad dzieckiem) ten porod moze nastapic szybciej?
a i jeszcze jedno czytałam gdzies ze masowanie czy szczypanie sutkow moze rowniez wywolac wczesniejszy porod a ja karmie piersia czy to jest na tej samej zasadzie? i karmienie rowniez moze wywolac skurcze?
 
Mi też lekarz mówił że mam skróconą szyjkę o połowę i lekkie rozwarcie ale nie kazał się przejmować jestem w 35 tyg i jeszcze tydzień muszę wytrzymać normalne czynności nie powinny przyśpieszyć porodu natomiast masowanie szczypania czy podrażnianie sutków może. Położna mi mówiła żeby przed 37 tyg nie hartować sutków gdyż może to powodować skurcze macicy a tym samym przedwczesny poród. Ale jak Ty masz termin na 4 marca to nie masz się generalnie czym przejmować ja mam na 18 :)) Pozdrawiam
 
mala41 ja na wizycie prawie dwa tyg temu też dowiedziałam się, że skróciła mi się szyjka i to dość znacznie, poza tym rozwarcie na 2cm... lekarz był pewny, że nie doczekam do kolejnej wizyty (na 16.02), a póki co jestem jeszcze w dwupaku :) przy normalnym trybie życia :) więc pewnie w dużej mierze zależy to od organizmu. Jeśli chodzi o masowanie sutków, to powoduje ono wzmożone wydzielanie oksytocyny, czyli hormonu wpływającego na skurcze macicy. Karmienie również ma na to wpływ. Szczęśliwego rozwiązania :)
 
oj z jednej strony jestem podekscytowana bo chciałabym syneczka juz na raczkach miec a z drugiej wolałabym zeby jeszcze przybrał na wadze :) dop za 2 tyg mam wizyte wiec sie dowiem ile juz wazy :) a co do tej szyjki to troszke sie uspokoiłam :)
niepokoi mnie jeszcze jedno bardzo boli mnie kosc łonowa? (niewiem czy tak dokladnie sie to nazywa) czesto gdy budze sie w nocy to ledwo wstaje bo taki bol
a o porodzie niemam zielonego pojecia coreczka urodziła sie tydzien po terminie przez cc i zadnych objawow porodu nie miałam nawet rozwarcia ani skroconej szyjki wiec mozna powiedziec ze w tym temacie jestem swiezynka :D
 
Co do porodu najważniejsze jak przyjdzie co do czego to żeby słuchać co robić. Mi położna powiedziała że jak się pojawią skurcze takie regularne co 10 min to żeby wtedy jechac do szpitala wcześniej nie ma sensu no chyba że by wcześniej wody odeszły albo pojawiło by się krwawienie. Ja też jestem zielona w tym temacie i strasznie się boje jak to bedzie :) Ale damy rade :) Mnie też strasznie boli spojenie łonowe zwłaszcza jak muszę wstać w nocy do łazienki i przejść przez męża coś okropnego :/ i jeszcze do tego strasznie mi dretwieją oba boki prawie w ogóle spać nie mogę nie mówiąc już o spaniu na plecach bo wtedy boli mnie brzuch i ciągnie. Pocieszam się tylko że niewiele już zostało do końca :)
 
reklama
Dziewczynki pomóżcie. Jestem w 36 tyg niby można już rodzić ale wolała bym żeby Malutka jeszcze posiedziała troszeczkę :) Od kilku dni boli mnie brzuch tak jak na okres ( taki mdlący tępy ból ) ale dosyć szybko przechodzi i od kilku dni mnie przeczyszcza :/ czytałam gdzieś że krótko przed porodem może się tak dziać. Pomóżcie czy to coś oznacza że poród tuż tuż czy to tylko ja wpadam w panikę :))))
 
Do góry