reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

synek nie chce jeść obiadków ani ze słoiczków ani gotowanych

elfica

elfica
Dołączył(a)
19 Kwiecień 2007
Postów
156
Miasto
Rybnik
Bardzo proszę o rady. Mój synek ma teraz 8 miesięcy i 2 tygodnie. Od dawna je również słoiczki, w tej chwili już nie jest na piersi. Gotuję mu obiadki: ziemniak, indyk, marchewka i dodaję żółtko raz na kilka dni. Owszem je te obiadki ale po podaniu którejś z kolei łyżeczki ma odruch wymiotny - dzisiaj zwymiotował cały obiadek choć jadł go z chęcią :( tych obiadków ze słoiczków prawie wcale nie chce jeść jedynie to owoce ze słoiczków chętnie wcina. Może źle mu te obiadki przygotowuję??? sama nie wiem co robić bo przeciez musi jeść takie rzeczy. Synek ma skazę białkową. Bardzo proszę o rady może jakieś przepisy. Ratujcie!
Sylwia
 
reklama
Po pierwsze dziwie sie ze dziecku ze skaza białkowa juz żółtko kazali dac:szok:my mamy zaczac powoli wprowadzac dopiero po roczku-Adas ma alergie pokarmowa prawdopodobnie na białko.
Czy miksujesz zupki?Bo moje dziecko ma odruch wymiotny jak tylko jakis wiekszy kawalek mu spdnie do gardła:dry:-chociaz ma go tez po bananie zego juz kompletnie nie rozumiem:laugh2:
A moze jak wyeliminujesz żółtko bedzie lepiej.Moj Adas wlasnie wymiotuje po białku.
Chociaz niekoniecznie tu jest przyvzyna.Poczekam na twoja odpowiedz i zobczymy co dalej
 
Ja mialam to samo z moim malym i juz od zmyslow odchodzilam,bo nie wiedzialam co robic.Tez mial odruch wymiotny,czasami zjadl cala zupke i przy ostatniej lyzce zwymiotowal wszystko.Ze starszym nie mialam tego i nie wiedzialam co robic.
Zaczelam sadzac go z nami przy stole i po woli dawalam to co my jemy.Na poczatku nie chcial ale po paru dniach widzac ze my jemy,sam zaczal dziobek otwierac.Po prostu przestalam specjalnie dla niego gotowac ,wiadomo ze na poczatku jadl malo,ale po 2 tygodniach bylo lepiej i dzisiaj majac rok,je naprawde wszystko,nawet oliwki je.
Musisz uzbroic sie w cierpliwosc,dawac chrupki i biszkopty zeby nauczyl zie ladnie zuc i bedzie ok,uwierz mi.
 
Czesc Elfica, mialam podobny problem do Twojego a moze nawet i gorszy. Jednak nie martw sie z czasem przejdzie Twojemu synkowi. Na poczatku podawalam mojej malej sloiczki i tez bardzo czesto zdazalo sie, ze po ktorejs lyzce zwracala caly obiadek. Staralam sie potem wylapywac moment kiedy juz jej sie zaczynaly odruchy wymiotne i wiecej jej nie dawalam. Zauwazylam rowniez, ze czesto nic jej nie smakowalo i wymiotowala kiedy zabkowala albo byla przeziebiona. Kiedy mala miala 14 miesiecy postanowilam jej gotowac zupki (ziemniaczek, marchewka, por, kawaleczek cebulki, dynia, korzen pietruszki) - mala je uwielbiala. Ale po 2 tygodniach jedzenia moich zupek zlapala jakis wirus zaladkowy i zupelnie przestala jesc (przez 3 miesiace jadla tylko mleko i jogurty). W koncu na sile jej wepchnelam troszke zupki ze sloiczka i o dziwo zjadla (z placzem ale zjadla). Aaaa i jeszcze bardzo czesto po wypiciu calej butelki mleka zwracala fontanne. Teraz mala ma 19 miesiecy i juz nie wymiotuje. Jesli chodzi o jedzenie to nadal jest wybredna - mysle, ze to taki typ niejadka. Staraj sie synkowi dawac jedzonko do raczki zeby sam jadl.
 
Moja ma odruch wymiotny po ok 3/4 małego słoika... po prostu jak zaczyna naciągać nie daję jej więcej i odwracam uwagę. Zaczyna się śmiać i jakoś tą ostatnią łyżeczkę łyka...
 
Nasza mala nie ma jeszcze pol roczku ale nie miksowalam jej nigdy jedzonka i nie zamierzam i nie gotuje oddzielnie:no:,nie bylo u nas przypadku wymiotow,moze jeszcze Elfica wydaje mi sie ze skoro ma odruch wymiotny i skaze bialkowa to na prawde nie podawaj jajeczka wogole powinno pomoc a moze indyk tez sie przyczynia do tego:sorry2:
 
To czy jedzenie miksowac i w jakim stopniu zalezy od tego ile maluszek ma zabkow.A odruch wymiotny nam rowniez sie zdarzał-trzeba tez zwrocic uwage czy dzidzia nie ma katarku albo czy nie ida jakies zabki bo to moze byc od tego.No i oczywiscie czy nie ma wiekszych kawałkow-bo takie małe dziecko jeszcze nie potrafi dokładnie pogryzc.
 
Dziękuję Wam za rady. Podejrzewam, że jednak za duzo i za szybko mu dawałam ten obiadek - dlatego zwymiotował. No i rzeczywiście jak np. w rosołku Bobovity są jakies kawałki to od razu ma odruch wymiotny. Jakoś trzeba sobie z tym poradzić.

Pozdrawiam

Sylwia
 
U nas tez pojawił sie taki problem. Ale zobaczymy dzisiaj po obiadku, bo wydaje mi sie, ze małemu znudziły się po prostu papki:dry: Wczoraj np. wcinał jabłuszko w kawałkach, ale jak dałam starte to głowa w drugą stronę i buźka zaciśnięta na maksa:rofl2:
 
reklama
dziewczyny moja coreczka ma 8 mies i nic nie chce jesc no nic na noc mleko wypije a w dzien maxymalnie dwie lyzeczki czegos... ratunku chyba oszaleje przeciez na sile jej nie nakarnie normalnie zalamana jestem:-(
 
Do góry