reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

szczepić czy nie?

słowiczek

mama pisklaczków
Dołączył(a)
18 Październik 2004
Postów
6 072
Miasto
piękna okolica Poznania
Gaba jest już po wszystkich obowiązkowych bezpłatnych szczepieniach. Dziasiaj lekarka zaproponowała nam dodatkowe szczepienie jako zalecane - płatne na Hib. Szczepionka kosztuje 40-42 zł. Myślę, że za 6 tygodni udamy się na te dodatkowe szczepienie. Myślę, że warto...
Chciałabym poznać wasze zdanie na temat dodatkowych szczepień.
I czy warto szczepić?


 
reklama
Pod koniec marca Zuzia była szczepiona ostatni raz.Zdecydowałam się na Szczepinkę Infernix( w 1 ukłóciu dziecko dostaje od razu szczepionke przeciwko DTP i POLIO oraz dodatkowo przeciw HIB.Ja za tą szczepionke płaciłam 120 zł...!!! jakieś dofinansowania powiy być...) ,poniewaz chcialam jej oszczędzic bólu i dodatkowo, mała jest chroniona przed HIbem. HIB jest bakterią wywołującą wiele chorób(min. zapalenie opon mózgowo-rdzeniowych, zapalenie płuc, zapalenie nagłośni,posocznicę i inne choroby) zwłaszcza u dzieci poniżej 5 roku życia.
Wg mnie jeżeli nie mam żadnych przeciwskazań zdrowotnych oraz jest się w stanie uzbierrać tą kwotę to lepiej zaszczepić.
Pozdrawiam
 
Z pieniędzmi na ten cel to nie będzie problemu. A samo szczepienie to Gaba przechodzi jakby go nie było. Dziś dwa kłócia, po jednym w każdą rączkę. Żadem problem. Ona nie miała czasu siedzieć mi na kolanach. Wszystko szybko, bo ona musiała wszystko i wszystkich dokładnie oglądnąć... Takie jest moje dziecko na szczepieniach. Jeszcze ani razu nie płakała...
 
Starszego syna nie szczepiłam przeciw HIB, ale młodszego tak i jestem zadowolona. Szczepionkę kupiłam w przychodni, więc nie musiałam biegać po aptekach. Tak jak pisze Katka "HIB jest bakterią wywołującą wiele chorób", więc lepiej nie ryzykować.
 
Witam. Jestem mamą pięcioletniego Filipa i rocznej Zosi. Muszę zasiać Wam ziarnko zwątpienia co do szczepień. Otóż wiem, że światowa tendencja jest taka, że się odchodzi od szczepeń, albo stosuje się je w późniejszym czasie, kiedy dzieci są już silniejsze (ok.2 lat). Starszego syna zaszczepiłam na wszystko na co było można. A, że był alergikiem, zaczęłam leczyć go homeopatycznie. I to właśnie homeopatka uświadomiła mi, że to właśnie nagminne szczepienia wywołują zaostrzenie alergii! Trudno mi było w to uwierzyć. Ale gdy urodziła się Zosia, zaszczepiłam ją dużo później niż wymagały tego przepisy. Zosia jest dużo bardziej odporna na alergie niż Filip, może to zasługa tego opóźnienia? 8)
 
Większej bzdury nie słyszałem. Istnieją ruchy antyszczepionkowe ludzi którzy nie posiadają wiedzy na temat szczepionek i szczepień (często pseudonaukowe).
Jak to światowa tendencja do odchodzenia od szczepień? Te kraje które odeszły od jakiejś szczepionki (z powodów finansowych np Rosja), bardzo szybciutko z powrotem je wprowadzają, tylko, że populacja im się znacznie zmiejszyła.
Szczepienia w późniejszym czasie ? Nic podobnego- jest wręcz przeciwnie, co mozna zauważyc śledząc zmiany w kalendarzach szczepień różnych krajów z ostatnich lat. Infekcje u małych dzieci są groźne, leczenie kosztowne i bardzo stresujace. Lepiej, żeby dzieko zetknęło się z kontrolowanym antygenem (szczepionką), a nie tym chorobotwórczym (róznie może być). Tendencja jest taka- im wcześniej stymuluje się odporność tym lepiej, jednak nie wszystkie szczepionki muszą i mogą byc podawane wcześnie.
Alergie mogą wystąpić, ale nie jest to związane z wiekiem szczepienia, tylko z reakcją konkretnego organizmu na określony składnik szczepionki- są jednak bardzo rzadkie. W bardzo wyjątkowych przypadkach mogą nasilić alergię na konkretną grupę alergenów (białko jaja, neomycyna). Alergia nie jest jednak przeciwwskazaniem do żadnego szczepienia- nie udowodniono powiązań. Odkładając szczepienia na później bardzo dużo ryzykujemy!, ale przecież nie własną osobą. Jak widac niektórzy prowadzą własne eksperymenty, (jeśli już- moze lepiej na sobie). Pozdrawiam.
 
Zgadzam się!!!
Ja mieszkam w Belgii i nas ten kalendarz szczepień wygląda troszkę inaczej tzn. niektóre szczepionki są dawane w innych miesiącach, ale wszystkie są takie same jak w Polsce. Co lepsze moja pediatra ostatnio zaczepiła mała na zapalenia opon mózgowych gdyż w tutejszej szkole był jeden przypadek tej choroby. W tedy wszystkie dzieci z każdej szkoły mają darmowe badanie i szczepienie. Niestety u nas w Polsce zapewne daleko jeszcze do takiego postępowania.. ale uważam iż należy szczepic dziecko. Bo dzięki temu nie ma tych chorób które kiedyś były. Pozdrawiam.
 
reklama
Jak najbardziej szczepić!!! Powikłania poszczepienne sa dużo rzadsze nizsze groźne następstwa chorób zakaźnych. HIB rzeczywiście jest b.groźny dla maluchów- znam przypadek smiertelnego zejscia dwuletniej dziewczynki w wyniku zapalenia nagłośni - koszmar! Osobiscie szczepiłam mojego Misia już w 12 tyg. i nic sie ne stało a jestem spokojniejsza. Co więcej im był młodszy tym lepiej znosił szczepienia.Spodziewam sie drugiego maluszka i tez zaszczepię tak wczesnie jak to możliwe, z tym, ze zdecyduje sie na szcepionki skojarzone zeby oszczędzic mu/jej wkłuć.

 
Do góry