reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Szczepic czy nieszczepic???

Status
Zamknięty i nie można odpowiadać.
Claudia, nie sadze aby twoj Misio zachorowal, bo nie doastal szczepionki, ale tak czy inaczej strasznie ci wspolczuje i mam nadzieje ze bedzie dobrze z maluszkiem. Faktycznie choroby ktore mu sie przytrafily sa bardzo ciezki i nie zycze nikomu takich chorob, a tobie i twojemu maluszkowi zycze duzo sily, optymizmu i szczescia.
 
reklama
claudia bardzo mi przykro, że maleństwo choruje, trzymamy kciuki, aby szybko wydobrzał !!!!
 
Ja osobiście szczepiłam Szymka tymi skojarzonymi szczepionkami dlatego aby zaoszczędzić mu bólu i zaszczepiłam go też na Rotawirusy ale w 2008 r kosztowało mnie to 400zł za jedną szczepionkę i mam nadzieję że nie będzie tak jak napisała Hope że teraz jest to od 600zł :no: a jak dostanie się do przedszkola to jeszcze zaszczepimy go na Pneumokoki i Meningokoki.

Więcej problemu i kłopotu jest jak się nie zaszczepi niż jak zaszczepi wiem że występują czasami powikłania poszczepienne ale tego przewidzieć się nie da, wydaję mi się że zostały już wycofane wszystkie szkodliwe szczepionki zawierające np. rtęć .
 
Ja szczepiłam Rysia szczepionkami skojarzonymi żeby zaoszczędzić bólu i ewentualnych powikłań.
Do tego szczepiłam na pneumokoki i rotawirusy. Koszty duże ale oszczędzałam specjalnie na te szczepionki do tego dołożyli się dziadkowie. Pierwsze i drugie święta nie było prezentów dla malucha tylko kaska od dziadków. Nigdy po szczepieniach nie było powikłań.
Teraz też maleństwo planuję tak szczepić. Kurczę taka biegunka u maleństwa to spędza mi sen z powiek, mieliśmy to szczęście i nas omineła :-)
 
Swoją drogą czy to normalne, żeby szczepionki kosztowały tak dużo?
 
Swoją drogą czy to normalne, żeby szczepionki kosztowały tak dużo?

czysty biznes..
jak z ubrankami dla niemowlaka i pieluchami..

wiedza ze rodzic musi kupić bo chce żeby dziecko było zdrowe to cena wysoka..
tak jak z pozostałymi,,. wiadomo ze dziecko trzeba ubrać przebrać i nakarmić.. to wszystko drogie..

u nas płatne są tylko rota..
a pneumo i meningo darmowe..
 
Orientacyjne ceny płatnych szczepionek zalecanych, które Twoje dziecko może otrzymać już w 2. miesiącu życia na pierwszej wizycie szczepiennej:

  • szczepionka skojarzona 5 w 1 ok. 120 zł za dawkę, 6 w 1 ok. 200 zł za dawkę,
  • przeciw rotawirusom ok. 600 zł za cały cykl szczepienia (2 lub 3 dawki w zależności od producenta);
  • przeciw pneumokokom od 170 do 300 zł za dawkę (w zależności od producenta),
  • przeciw meningokokom od 120 do ponad 200 (w zależności od producenta i typu szczepionki).
 
reklama
We wszystkich przychodniach jakie znam są apteki, odległość od gabinetu dzieli tylko kilka metrów.
 
Status
Zamknięty i nie można odpowiadać.
Do góry