reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Szczepienia -pytania,obawy i niepokoje/reakcja dzieci na szczepienia

Ja zaszczepiłam synka po skonczenu 6 miesiaca-miał 8.Są wtedy tylko 2 dawki i przypominajaca.Jesli zaszczepisz przed 6 miesiacem to sa 3 dawki i przypominajaca.Jesli po roku to tylko jedna dawka i przypomnajaca.Jesli po skonczeniu 2 lat to tylko jedna dawka.
Ja szczepilam tylko dlatego ze Oli jest wczesniakiem i przeszed silne zapalenie pluc po uridzeniu i byly wskazania do tego.
Jezeli dziecko urodzilo sie o czasie, nie miloa problemow, nie ma strszego rodzenstwa ktore chodiz do pzrdszkola to bym zaszczepila po 2 roku zycia.W tym pierwszym roku i tak jest duzo szczepien.
Ja tak chciałam zrobic ale wyszlo inaczej,synke sie pospieszyl
 
reklama
Dzieki !! :tak:
Syn mial niedotlenieni przy porodzie, ale wszystko juz jest w normie wiec to raczje nie jest wskazaniem do wczesnego szczepienia. Wolalabym malego zaszczepic pozniej, ze wzgledu na pieniazki, bo na razie nas nie stac na tyle dawek :dry: No a kontakt z dziecmi ma sporadyczny, raz na 4-5 msc jak jego kuzyni przyjada z Angli :tak:
 
Ja zaszczepiłam jak Ola miała dwa latka, wtedy jest tylko jedna dawka. Pediatra nam doradziła, że jeżeli dziecko nie bedzie chodziło do żłobka to nie ma sensu wydawać wcześniej kasy na 3 dawki
 
Masz rację, ja zaszczepilam pierwszą córkę jak miała dwa lata(nie miała styczności z duzymi grupami dzieci), ale drugą zaszczepię już teraz, bo starsza chodzi do przedszkola i znosi różne syfy, więc będę się czuć z tym bardziej bezpieczna.
 
Lekarka poleciła mi aby to szczepienie wykonać nim dziecko skończy 6 msc zycia. Natomiast koleżanka powiedziała, ze ona wykona szczepienie przeciw pneumokokom dopiero jak dziecko będzie miało dwa lata :confused:

Wiecie coś na temat tych szczepień w poźniejszym czasie? Ponoc wtedy daje sie jedna albo dwie dawki i dzięki temu jest oszczędzność. Tylko czy takie późne szczepienia działają? :shocked2:

Mi lekarka tłumaczyła , że czym wiecej dawek tym lepiej ta szczepionka działa , dwa ze najwiecej zachorowań i powikłań jest do 2 roku , potem sie juz szczepi na meningokoki.ale jak wiadomo co lekarz gada inaczej:-D Ja zaszczepiłam w 6 tygodniu
 
Nie tylko dzieci chodzące do żłobka powinny być szczepione-ta szczepionka nie chroni tylko przed sepsą ale także przed zapal. płuc i co najważniejsze u niemowlaków przed zapaleniem ucha, tak częstym i trudnym do zdiagnozowania;-)
 
dzięki mamita :-) o tym nie pomyslalam :zawstydzona/y: maly konczy 6 msc niebawem a termin szczepienia jest na koniec sierpnia... jak mi sie uda wydobyc troszke kaski na to szczepienie to zaszczepie a jak nie to za pol roku dopiero :tak:
 
Witam,
DNia 1 lipca 2009 moja coreczka zostala zaszczepiona szczepionka o nazwie INFRANt HEXA (corka ma 6 tygodni). Tego samego dnia co szczepienie , wieczorem dostala goraczki 38 stopni. Nastepnego dnia goraczka 37. Oprocz tego od godzy 20 do 24 potworny krzyk! To nie byl placz tylko krzyk-tak jakby ktos ja strasznie ranil-nic nie pomagaalo.....nie chciala jesc. przelewala sie z rak. Dzis jest lepiej, ale nadal jest inna niz zawsze-slabo spi, jest oslabiona i placzaca.
Drugie szczepienie mamy na 12 sierpnia. I jestem w kropce-nie wiem co robic-czy powinnam szczepic corke ta szczepionka? Jesli po pierwszej dawce miala takie objawy to co moze byc po kolejnych? Czy kolejne szczepienia mozna zrobic inna szczepionka? Ktos mi doradzil, ze lepiej zaszczepic-na błonnoce, tezec i krztusiec-3 w 1, a pozostale szczepienia osobno. Tylko czy teraz przy nastepnym szczepieniu moge tak zrobic? Czy znowu zaszcepic ta sama szczepionka?
Prosze o pomoc, bo strasznie sie denerwuje. Nie chce zaszkodzic swojemu dziecku.
 
Ja robiłam tę samą szczepionkę i wszystko było okej. Tak naprawdę po każdej szczepionce mogą być takie objawy, ale rzeczywiście nieciekawie. Z tego co się orientuję to można kontynuować szczepionkę bezpłatną, a z tej zrezygnować.
 
reklama
Dzieki za odpowiedz. 6 lipca mam wizyte w przychodni (1 lipca bylam z mala w limie-tam zostala zaszczepiona) zapytam, czy moge zmienic szcepionke i czy moge kontynuowac w przychodni szczepienia jesli zaczelam w limie......juz sama nie wiem co robic
 
Do góry