reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Szczepienia -pytania,obawy i niepokoje/reakcja dzieci na szczepienia

Szukam pediatry w Poznaniu, który racjonalnie szczepi dzieci i w miarę możliwości ustala indywidualny kalendarz szczepień. Ma na uwadze wszystkie czynniki jak np alergia czy astma, szkodliwość danej szczepionki. Jestem w 8 miesiącu ciąży i nie wiem jak mam powiedzieć w szpitalu przy porodzie o moich planach dotyczących szczepień, trochę się boję może któraś z was to przechodziła lub ma informacje od bliskich osób. Nie jestem przeciwnikiem szczepień, ale chciałabym zminimalizować ryzyko wszelkich powikłań do minimum.
 
reklama
Ostatnia edycja:
Andzia wejdź na watek o szczepieniachhttps://www.babyboom.pl/forum/zdrowe-dziecko-f24/sa-rodzice-ktorzy-wogole-nie-szczepia-4348/ i poczytaj. Moja Niunia nie była szczepiona w szpitalu i wydaje mi się to najrozsądniejszym rozwiazaniem. Nie warto ryzykować szczepiąc zaraz po porodzie gdzie nie wiadomo nic o zdrowiu malucha. NA wstępie powiedziałam, że się nie zgadzam szczepić, że zaszczepię później po wizycie u neurologa itd i udało się. Ale dziecko musi być pod kontrolą kogoś. JEsli mąż nie może pilnować dziecka w szpitalu to Ty bedizesz musiała. Ja swojej nie oddawałam pielęgniarkom, przy kąpieli pilnowałam czy czegos nei kombinują bo zdarzało sieże szczepili wbrew woli rodzica, nawet zaraz przed wyjsciem ze szpitala:baffled: Potem dasz sobie czas do namysłu co dalej.
Mozesz też poczytać forum "nie szczepimy" ale musisz się zarejestrować.
 
Ostatnia edycja:
Szukam pediatry w Poznaniu, który racjonalnie szczepi dzieci i w miarę możliwości ustala indywidualny kalendarz szczepień. Ma na uwadze wszystkie czynniki jak np alergia czy astma, szkodliwość danej szczepionki. Jestem w 8 miesiącu ciąży i nie wiem jak mam powiedzieć w szpitalu przy porodzie o moich planach dotyczących szczepień, trochę się boję może któraś z was to przechodziła lub ma informacje od bliskich osób. Nie jestem przeciwnikiem szczepień, ale chciałabym zminimalizować ryzyko wszelkich powikłań do minimum.

ja rodziłam w poznaniu i nie wyraziam zgody na szczepienia - nie robili problemów
 
Wywiad Macieja Lisowskiego dla SuperStacji w sprawie przymusowych szczepionek - YouTube

szykują się przymusowe szczepienia. dodatkowo szczepionek nie będzie można wybierać jak było do tej pory. Będzie obowiazkowy nakaz szczepienia również dla dorosłych pod groźbą użycia siły fizycznej.
Ustawa przeszła już 3głosowania i idzie do prezydenta. Nie wyobrażalne co się dzieje.
Kto chce przyłączyć się do akcji-piszcie!
 
Niestety chodzi nie tylko o same szczepionki, ale jakiekolwiek leki, środki,które w danym momencie nakaże brać sanepid. Mało tego, jak uznają to za konieczne zażądają dostępu do maili i kontaktów w tel. czy wpisów na portalach społecznościowych. I dotyczy to absolutnie WSZYSTKICH obywateli. Sanepid pod dyktando koncernów farmaceut. całkiem legalnie chce zrobić z Polaków króliki doświadczalne wstrzykując im co tylko im koncerny podyktują.
Link do jednej z wielu wiadomości o tej skandalicznej ustawie:
Szczepienia pod przymusem - Nasz Dziennik - 2012-07-11
 
REAKCJA NA SZCZEPIONKĘ PRZECIW ROTAWIRUSOM

Witajcie!
Zaszczepiliśmy synka na rotawirusy (Rotarix). I zaczęło się.
pierwsza dawka: 4.02.2014 - już wieczorem po szczepionce w domu krzyk. Maluch miał tez zaparcia (nie mógł zrobić kupki, stękał, napinał się). Potem tak już było przez ok. 7 tyg. Poszliśmy do lekarza, a ten, że to koleczki i co on może. Na pewno to nie od szczepionki. Wcześniej dzwoniłam do przychodni, bo w kupce była krew. Ale to też nie od szczepionki, bo pewnie to alergia - moja dieta jest winna...odstawiałam nabiał jak kazano i nic. Krew (nie była świeża) po 3 dniach ustała, ale ból nie...
po 7 tygodniach od szczepionki ustało.
Za tydzień była 2 dawka...i zaczęło się. Dziś znowu byliśmy u lekarza - "takie dziecko - koleczki". Franio ma 4 miesiące i 3 tygodnie. I tak oto mamy kolejny atak kolek.

Można mówić, że to po prostu kolki. Tylko my z Franiem jesteśmy cał czas. Obserwujemy go, widzimy jak się miewa, czy coś go boli...I WIDZĘ po czym jest gorzej...;(

Mam nadzieję, że minie szybko. Podajemy probiotyk.

Pierwsze i ostatnie dzieciątko, które szczepiłam an rotawirusy.
 
ja właśnie się zastanawiam nad tym czy mój synek nie ma problemów z układem immunologicznym. mają dobre podejście do dzieci w Medicoverze?
 
reklama
Do góry