reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Szczepienia

reklama
we wrzesniowym nr "Dziecka" jest artykuł szczepic czy nie szczepic,mi sie po nim troche rozjasniło,polecam
 
My na rota też szcepimy ( jedna dawka już zaaplikowana ) i dodatkowo na pneumo ale to jak mała skończy pół roczku. W przyszłym roku dajemy ją do złobka więc wole żeby była zaszczepiona.
 
dziewczyny ja słyszałam że ta szczepionka 6 w1 (z żółtaczką) jest do bani. Dzieciaszki ciężko ją znoszą a poza tym przez rok była wycofana z rynku, więc coś było na rzeczy, a potem ją znowu wprowadzili do obiegu (bo może firma farmaceutyczna posmarowała?? cholera wie). Ja nie będę ryzykowała i wezmę 5 w 1 i osobno żółtaczkę.
 
nam lekarka powiedziała,że albo 5w1 albo 6w1 bo jedna i druga są dobre
więc wezmę 6 i rota:-) a szczepienia już po czwartku bo maly akurat wtedy kończy 6 tygodni
 
reklama
Mi lekarz powiedział, że 6 w 1 można, ale musi być to konkretna szczepionka: Infanrix

Nam też polecono tylko tą szczepionkę. Szczepimy się za tydzień 6 w 1 plus rota. Nad meningo i pneumo się zastanawiam czy teraz czy trochę później. Nie bardzo wiem jeszcze jakie są plusy i minusy wczesnego szczepienia na meningo i pneumo.
Macie może jakąś większą wiedzę na ten temat?
 
Do góry