reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Szczepienia

Lekarz w szpitalu w pogadance promocyjnej twierdził, że zaleta wczesnego szczepienia jest taka, że dziecko od razu objęte jest ochroną, a niby w pierwszych 2 latach życia jest najbardziej narażone na zarażenie pneumo, więc szczepienie dopiero pod koniec tego okresu jest bez sensu. Ja zdecydowałam jedank, że tylko 6 w 1 - lekarka w przychodni się pewno nie ucieszy, bo sprzedaje te szczepionki za ciężkie pieniądze:p
 
reklama
surviv lekarz pewnie dostawał działkę za promowanie szczepionki:tak:
bo jeśli dziecko nie będzie przebywało między dzieciakami to szanse zerowe na zarażenie
 
A u nas w Kanadzie szczepia w ten sposob: jak dziecko skonczy 2 mies. dostaje 5 w 1 i to jest z zoltaczka (DTaP-IPV-Hib) + pneumokoki + meningokoki.
Wszystkie szczepienia sa w standardzie i sa bezplatne :tak:. Jak dziecko skonczy 4 miesiace jest powtorka, jak skonczy 6 tez jak wyzej, ale bez meningokokow, w 12 mies. znow oprocz innych pojawiaja sie meningokoki i w 18 tez znow m.in. pneumokoki. Takze generalnie do 18 mies. szczepia na pneumo- i meningokoki kilka razy.
Ja nie bede sie wiec wychylac i zaszczepimy na wszystko. Moi tesciowie, lekarze zalecaja brac wszystkie szczepienia jakie sa. Nawet mnie i meza szczepia regularnie jak u nich jestesmy :-), a to na tezec, a to na grype...
 
jak cudownie kanada dba o zdrowie najmłodszych
a u nas za wszystko słono trzeba płacić i co lekarz to opinia:baffled:
i bądz tu mądry
 
Swoją drogą kto wie, czy bilet na samolot do Kanady nie wyniósłby taniej niż koszty tych wszystkich szczepień, które u nas są płatne:-D
 
Hej:) Ja dzisiaj wybieram się do pediatry - na razie prywatnie, bo kontrolna standardowa wizyta w przychodni dopiero w przyszłym tygodniu. Dowiem się co i jak ze szczepieniami. Myślę, że zdecyduje się na 5 lub 6w1, a pneumo i rota na pewno, ale troszkę później. Małej do żłobka raczej nie poślemy, więc kontakt z dzieciakami będzie mocno ograniczony. Później to już inna bajka. Nie chcę dać się zwariować. Skonsultuję i zonaczymy. Ponoć babka jest mocno wyważona w tych sprawach i kogoś takiego mi trzeba. Pozdrawiam serdecznie:tak:
 
Ostatnio przeczytałam, że naukowcy podejrzewają, że duża ilość szczepionek jest częściowo odpowiedzialna za alergie u dzieci.:baffled: I tak będe szczepić, chociaż nie wiem czy na pneumokoki ma sens. Starszego szczepiłam i póki siedział w domu było ok a jak poszedł do przedszkola to i tak łapał wszystko jak leci.
 
reklama
Po konsultacji z pediatrą podjęliśmy decyzję, że zaszczepimy 5w1 i rota. Pneumo później, np. w drugim półroczu kiedy jest mniej szczepień.
 
Do góry