reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Szczepienia

My dzisiaj idziemy do pediatry w przychodni na pierwszą wizytę kontrolną. Mam nadzieję, że to nie będzie totalna lipa, bo nie uśmiecha mi sie cały czas chodzić prywatnie. Owszem, warto mieć prywatnego pediatrę pod ręką w razie nagłej potrzeby, ale państwowo tez chciałabym korzystać. O lekarce, do której składaliśmy deklarację, słyszałam dość dobre opinie. Jest jeden minus - nie ma czegoś takiego jak rejestracja na godziny:baffled: Trzeba iść "w kolejkę". Dla mnie no problem, Gorzej z moim udarciuchem. Nie sądzę, żeby jej się spodobało. Wierzę, że padnie w wózku na spacerze i da nam się ją "oszukać". Trzymajcie kciukasy. Dowiem się ostatecznie wszystkiego o tych szczepieniach:rofl2:
 
reklama
Nam w przychodni poradzono zamiast 6 w 1 5w1 + żółtaczka (to co się należy z saneoidu) więc tak będę szczepić (wychodzi taniej) no i plus rotawirusy. a pneumo póżniej troszkę (jak młoda będzie miała rok)
 
a my dziś po szczepieniu 6 w1:-)
mam nadzieję ze obędzie się bez żadnych odczynów poszczepiennych, jak na razie jest ok:-)
 
My też jutro 6 w 1 i też mam nadzieję, że uda się bez większych sensacji przetrwać, aczkolwiek już się boję za moje dziecko, które jeszcze nie wie, co ją czeka:)
 
No więc za 2 tygodnie 5w1, a potem po 2 kolejnych tygodniach pierwsza dawka rota. A potem ciąg dalszy:) Dobrze, że można to rozłożyć finansowo, bo inaczej krucho by było:) Julia oszukać się w wózku nie dała i wyła na non stopie. W gabinecie dała koncert, a potem z nadmiaru wrażeń wyła do 20 kiedy to ja wykapaliśmy, zjadła i zabiła gwoździa. Obudziła się na karmienie o 4 rano i dalej w kimę do 8.
 
My za dwa tyg 5 lub 6w1. Zastanawiam się nad pneumo bo Pysiu w przedszkolu i może coś przynieść tak to bym nie szczepiła. Myślę też czy czasami nie lepiej starszaka zaszczepić "przypominająco" na pneumo a malucha już nie męczyć skoro na razie nie idzie do żłobka. Na retro nie szczepimy, lekarz nie poleca bo podobno szczepionka jest na odmianę B wirusów a i tak popularniejsza jest odmiana A, no i stwierdził, że swoich dzieci by nie szczepił :p.
 
reklama
no i u nas zbliża się kolejne szczepienie
my 6w1 szczepimy wg schematu pani dr
1- inf hexa
2- ipv hexa
3- ipv hexsa
4- zóltaczka
za pierwszym razem kupiłam infanrix hekse
i już mialam udać się po recepte na ipv jak się dowiaduję, że jeżeli zaczęłam schematem 6w1 to powinnam tak szczepić czyli 1,2,3 szczepienie infanrixem i już bez wzw:baffled:
normalnie co pediatra to inna wersja
oczywiście wykupiłam infanrix i teraz pewnie bedę się tlumaczyła skąd ja taka zarozumiała i nie stosujkę się do zasad pediatry z przychodni szczepień;-)
 
Do góry