reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Szczepienie na covid w trakcie ciąży

RissRose

Fanka BB :)
Dołączył(a)
17 Styczeń 2021
Postów
180
Witam. Jestem w 17 tygodniu ciąży i zastanawiam się nad zaszczepieniem przeciwko covid. Głównie z racji tego, że podobno kobiety ciężarne znacznie gorzej przechodzą zakażenie. Jest tu ktoś kto wziął szczepionkę w trakcie ciąży? ( jak tak to jaką ) i było wszystko dobrze? Niestety mam pewne obawy i chciałam się doradzić. Dziękuję za wszelkie informacje.
 
reklama
Obawiam się że nawet lekarz nie powie Ci na 100 % czy się szczepić czy nie bo z tego co wiem to żadna z tych szczepionek nie była testowana na kobietach w ciąży i po prostu nie ma danych na temat ewentualnej szkodliwości tej szczepionki. Moja siostra po szczepieniu miała 2 dni gorączkę ok 39.5 stopnia, której w ogóle nie mogła zbić. I ja bym się tego chyba najbardziej obawiała, że wysoka temperatura w ciąży może być niebezpieczna. Dlatego jakbym była w ciąży to bym się nie szczepiła. Ale to moja opinia, absolutnie nie chce nikogo namawiać ani zniechęcać. Ile osób tyle opinii, porozmawiaj z lekarzem, być może ma większą wiedzę na ten temat i ewentualnych powikłań
 
nie mam zamiaru się szczepić w ciąży, co jeśli wystąpi gorączka albo inne objawy, po za tym mam leki w ciąży i to zbyt ryzykowne dla mnie
Dziś byłam na wizycie , 23tc+6 , pytałam o szczepienia, mój lekarz powiedział że jak będę mieć możliwość to jak najszybciej się zaszczepić, powiedział że pacjentki w ciazy bardzo ciężko znoszą coronavirusa, że ostatnio musieli robić cesarskie cięcie żeby ratować dziecko, a kobieta ponoć zmarła z powodu powikłań covidowych... jestem coraz bardziej przerażona... wcześniej tez myślałam że to za duże ryzyko... ale już sama nie wiem 🤔🙄😷
 
Dziś byłam na wizycie , 23tc+6 , pytałam o szczepienia, mój lekarz powiedział że jak będę mieć możliwość to jak najszybciej się zaszczepić, powiedział że pacjentki w ciazy bardzo ciężko znoszą coronavirusa, że ostatnio musieli robić cesarskie cięcie żeby ratować dziecko, a kobieta ponoć zmarła z powodu powikłań covidowych... jestem coraz bardziej przerażona... wcześniej tez myślałam że to za duże ryzyko... ale już sama nie wiem 🤔🙄😷
A mówił coś na temat ewentualnie występującej wysokiej gorączki po szczepieniu? Moja siostra i koleżanka miały wysoką gorączkę po szczepieniu dwa dni i nie mogły w ogóle jej zbić. Nikt mi nie da gwarancji że u mnie gorączka nie wystąpi, a każdy wie że gorączka w ciąży jest bardzo niebezpieczna.
 
Ja gdzieś dzisiaj czytałam, że w tym tygodniu mają się odnieść do możliwości szczepień kobiet w ciąży. Jak znajdę gdzie to Wam podeślę linka. Wiem, że WHO, które wcześniej odradzało takie szczepienia zmieniło zdanie. O takie oświadczenie u siebie zamieścili:
"Chociaż ciąża naraża kobiety na większe ryzyko ciężkich przypadków COVID-19, to jednak wciąż jest niewiele danych umożliwiających ocenę bezpieczeństwa szczepionek w ciąży. Niemniej jednak, opierając się na tym, co wiemy o tego rodzaju szczepionkach (mRNA), nie mamy powodu, by sądzić, że istnieje ryzyko, które przeważałoby nad korzyściami wynikającymi ze szczepienia kobiet w ciąży"

edit. Nie czytałam tylko dziś na konferencji powiedzieli: "Szczepienie kobiet w ciąży jest analizowane przez Radę Medyczną przy premierze - mówi minister." Może jednak warto poczekać na to co powiedzą?
 
Ostatnia edycja:
Ja gdzieś dzisiaj czytałam, że w tym tygodniu mają się odnieść do możliwości szczepień kobiet w ciąży. Jak znajdę gdzie to Wam podeślę linka. Wiem, że WHO, które wcześniej odradzało takie szczepienia zmieniło zdanie. O takie oświadczenie u siebie zamieścili:
"Chociaż ciąża naraża kobiety na większe ryzyko ciężkich przypadków COVID-19, to jednak wciąż jest niewiele danych umożliwiających ocenę bezpieczeństwa szczepionek w ciąży. Niemniej jednak, opierając się na tym, co wiemy o tego rodzaju szczepionkach (mRNA), nie mamy powodu, by sądzić, że istnieje ryzyko, które przeważałoby nad korzyściami wynikającymi ze szczepienia kobiet w ciąży"

edit. Nie czytałam tylko dziś na konferencji powiedzieli: "Szczepienie kobiet w ciąży jest analizowane przez Radę Medyczną przy premierze - mówi minister." Może jednak warto poczekać na to co powiedzą?
Czytałam te wytyczne WHO. Wydali to oświadczenie na podstawie zaszczepienia Modena ciężarnych szczurów 😏 mnie to jakoś nie przekonuje. Prawda jest taka że badań na ciężarnych nie przeprowadzili... Naprawdę ciężka decyzja.
 
reklama
Ciężka wiem... jeszcze nie podjęłam ostatecznie decyzji, też czekam .... boję się a ryzyko jest z oby dwóch stron, tylko które jest mniejsze🤔😒
 
Do góry