reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Szczepienie na covid w trakcie ciąży

Hej, nasz transfer przesunięty na czerwiec. Tydzień po drugiej dawce szczepionki tak zaproponował profesor i nie ukrywam dla nas to dobra wiadomość. Będziemy spokojniejszy. Generalnie nawet nie było jakiejś dłuższej rozmowy powiedzieliśmy że poszła pierwsza dawka, druga w czerwcu on mówi to transfer tydzień po zrobimy :)
I bardzo dobrze. Lepiej poczekać, aby mieć więcej szans na zagnieżdżenie się jajeczka. Będziemy trzymały kciuki. To będzie dobry okres na transfer, bo lato to mniej zagrożeń związanych z choróbskami i jajeczko będzie miało czas, aby się zadomowić w brzuchu u mamy :)
 
reklama
A ja zapytam z trochę innej strony. Mąż wczoraj przyjął pierwszą dawkę. Przed porodem przyjmie drugą. Czy któraś się orientuje, jak na fakt zaszczepienia podchodzą w szpitalu odnośnie porodów rodzinnych i ewentualnych odwiedzin
To zależy od szpitala. W moim mieście tam gdzie testują, to póki co testują wszystkich, niezależnie od tego czy szczepieni czy nie. Za to porody rodzinne są dostępne dla wszystkich negatywnych.
 
Hej, nasz transfer przesunięty na czerwiec. Tydzień po drugiej dawce szczepionki tak zaproponował profesor i nie ukrywam dla nas to dobra wiadomość. Będziemy spokojniejszy. Generalnie nawet nie było jakiejś dłuższej rozmowy powiedzieliśmy że poszła pierwsza dawka, druga w czerwcu on mówi to transfer tydzień po zrobimy :)
W sumie moja Pani doktor również zaleciła po drugiej dawca rozpocząć dalsze starania ze spokojną głowa :) Trzymam kciuki ;)
 
Jestem już po konsultacjach że specjalistami. Szczepienie już jest dopuszczone u kobiet w ciąży. Tylko dwie szczepionki warto wziąć pod uwagę. Niestety jest z dla mnie trochę za późno przed porodem. Chyba że przesuną termin. Ale druga dawka powinna być podana w ciągu dwóch tygodni, więc tym bardziej kiepsko. W czasie karmienia piersią zalecają po połogu.
 
Jestem już po konsultacjach że specjalistami. Szczepienie już jest dopuszczone u kobiet w ciąży. Tylko dwie szczepionki warto wziąć pod uwagę. Niestety jest z dla mnie trochę za późno przed porodem. Chyba że przesuną termin. Ale druga dawka powinna być podana w ciągu dwóch tygodni, więc tym bardziej kiepsko. W czasie karmienia piersią zalecają po połogu.
A kiedy rodzisz? Odstęp przy Modernie i Pfizerze to od 3 do 6 tygodni. A terminy można sobie znaleźć szybsze, tylko trzeba pojeździć, odświeżać stronę albo spróbować skorzystać z niewykorzystanych dawek, czyli iść gdzieś gdzie szczepią po 16:00.
 
Jestem już po konsultacjach że specjalistami. Szczepienie już jest dopuszczone u kobiet w ciąży. Tylko dwie szczepionki warto wziąć pod uwagę. Niestety jest z dla mnie trochę za późno przed porodem. Chyba że przesuną termin. Ale druga dawka powinna być podana w ciągu dwóch tygodni, więc tym bardziej kiepsko. W czasie karmienia piersią zalecają po połogu.

A skąd informacja, że w połogu nie zalecają przyjęcia szczepionki? Możesz podesłać jakieś źródło bo nie mogę znaleźć. Ja jestem umówiona za 2 tygodnie na pierwszą dawkę, będę wtedy w 36+5. Mam zaplanowane CC na 11.06 i wtedy wypadają równo 3 tygodnie od przyjęcia I dawki więc wiadomo, że nie wezmę II dawki przed porodem i dlatego musiałabym ją przyjąć max 3 tyg po porodzie czyli w pologu i teraz nie wiem co robić. Niestety wcześniejszego terminu na I dawkę nie mogę znaleźć
 
Witajcie dziewczyny. Ja tydzien temu zapisalam.sie na szczepienie Pfizerem na 10 maja. Oczywiscie obawiam sie troche, ale po rozmowie z moim ginekologiem zdecydowalam sie na szczepienie. Tak samo zreszta namawialy nas polozne w szkole rodzenia. Podobno duzo przypadkow ciezkich jest wsrod ciezarnych zwlaszcza w 3 trymestrze. U mnie 32 tc
 
Witajcie dziewczyny. Ja tydzien temu zapisalam.sie na szczepienie Pfizerem na 10 maja. Oczywiscie obawiam sie troche, ale po rozmowie z moim ginekologiem zdecydowalam sie na szczepienie. Tak samo zreszta namawialy nas polozne w szkole rodzenia. Podobno duzo przypadkow ciezkich jest wsrod ciezarnych zwlaszcza w 3 trymestrze. U mnie 32 tc
Coraz częściej słyszy się że zaleca się szczepienia kobiet ciężarnych ale dopiero w 3 trymestrze ciąży. Moim ciężarnym koleżankom lekarze odradzają szczepienie szczególnie w 1 trymestrze. Bardzo dużo decyduje się na szczepienie właśnie w ostatnich miesiącach ciąży.
 
A skąd informacja, że w połogu nie zalecają przyjęcia szczepionki? Możesz podesłać jakieś źródło bo nie mogę znaleźć. Ja jestem umówiona za 2 tygodnie na pierwszą dawkę, będę wtedy w 36+5. Mam zaplanowane CC na 11.06 i wtedy wypadają równo 3 tygodnie od przyjęcia I dawki więc wiadomo, że nie wezmę II dawki przed porodem i dlatego musiałabym ją przyjąć max 3 tyg po porodzie czyli w pologu i teraz nie wiem co robić. Niestety wcześniejszego terminu na I dawkę nie mogę znaleźć
Źródła nie jestem w stanie podać, gdyż to rozmowy ustne. Podpytaj swoich lekarzy, bo o cesarce nic nie wiem. Jaki to stan i jak działa na organizm.
Ja niestety będę musiała zrezygnować. Mam wykryty koronawirusa.
W rodzinie wszyscy byli chorzy. Niby zwykle kaszle mieli. Katar, trochę gorączki. Teraz ja dostałam zwykły kaszel, a zlecili badanie i szok.
 
reklama
Hej dziewczyny, udało mi się umówić na szczepienie w 2 trymestrze i zastanawiam się czy lekarz może odmówić kwalifikacji do szczepienia? Nie chciałbym zostać postawiona z kwitkiem. Wiecie może czy można jakoś to wywalczyć gdyby nie chcieli szczepic?
 
Do góry