reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

Sześciolatek do szkoły, jakie jest wasze zdanie ?

Razer69gaming

Fanka BB :)
Rozwiązania
0
Witajcie.
Jakie macie zdanie na temat puszczenia dziecka wcześniej do szkoły jako 6-latka ?
Czy może ktoś z was tak zrobił?
Czy jest w ogóle nadal taka możliwość ?

reklama

liczba

Rozwiązania
1
Ja poszłam do zerówki dużo szybciej. Jestem z 31 grudnia. Więc z dziećmi w mojej klasie był nawet rok różnicy. Nie miałam nigdy problemów.

k.karolina

Rozwiązania
0
Ja posyłam córkę do szkoły rocznikowo będzie miała 7. Też rozważałam, aby szła szybciej, za namową pedagoga z przedszkola. Bo już czyta, pisze, liczy płynie prawie do 100.

Jednak się nie zdecydowałam. Przedszkole to piękny czas. Beztroski, zabawy, poznawania świata i nawiązywania kontaktów z rowniesnikami.
Oczywiście nie żałuję decyzji, miała czas na dodatkowe zajęcia po przedszkolne i drugi raz chyba też bym tak zrobiła. Całe życie przed nią na naukę. Szkoła, liceum, studia. Później praca... Całe życie już obowiązki. Więc stwierdziłam, że niech ma ten rok jeszcze na zabawę i beztroskę.
Później zostają już tylko obowiązki....

Oczywiście, każdy Robi to co uważa za najlepsze dla swojego dziecka :)

Natuś_ka

Rozwiązania
0
Mój syn pojdzie od wrzesnia mając 6 lat które skończy w lipcu i córka też tak pójdzie w przyszlosci, mieszkam za granica i tu wszystkie dzieci zaczynają szkole w wieku 6 lat, wchodząc do grupy 5 Latków zaczynają już porządnie naukę pisania i liczenia więc w pierwszej klasie poprostu kontynuacja.

Razer69gaming

Rozwiązania
0
Dziękuję za odpowiedzi, jednak kieruje mną jeszcze zupełnie inny problem. Poza tym mam jeszcze dużo czasu gdyż córka ma dopiero ponad 2 lata.. ale myślę o tym cały czas. Córka już jest zdolna, zna dużo literek, liczy już do 10 od bardzo dawna. . potrafi już rysować postacie w całej okazałości.. tak więc czuje że będzie gotowa pójść wcześniej do szkoły. Druga sprawa jest fakt , że córka jest rocznikiem z córką brata która ma na nią bardzo ale to bardzo zły wpływ. Oni "chowają" dzieci, dzieci samopas. Mnie sama myśl i tym , że musiałyby chodzić razem do klasy przeraża, a wiem że nie będzie możliwe ich odizolowanie. Jedyna mądra decyzja to aby nasza córka poszła wcześniej do szkoły.. proszę wypowiedzieć się w tej kwestii.

Mamaona

Rozwiązania
12
Wg mnie to skracanie dzieciństwa. W przyszłości ten rok nic nie będzie znaczył ale dla małego dziecka ma ogromne znaczenie. Różnica między dziećmi w takiej sytuacji jest kolosalna, rok różnicy to bardzo dużo. Do tego dochodzi gotowość psychiczna. Porównywanie do szkół za granicą nie ma sensu, bo działają one zupełnie inaczej.

k.karolina

Rozwiązania
0
Dziękuję za odpowiedzi, jednak kieruje mną jeszcze zupełnie inny problem. Poza tym mam jeszcze dużo czasu gdyż córka ma dopiero ponad 2 lata.. ale myślę o tym cały czas. Córka już jest zdolna, zna dużo literek, liczy już do 10 od bardzo dawna. . potrafi już rysować postacie w całej okazałości.. tak więc czuje że będzie gotowa pójść wcześniej do szkoły. Druga sprawa jest fakt , że córka jest rocznikiem z córką brata która ma na nią bardzo ale to bardzo zły wpływ. Oni "chowają" dzieci, dzieci samopas. Mnie sama myśl i tym , że musiałyby chodzić razem do klasy przeraża, a wiem że nie będzie możliwe ich odizolowanie. Jedyna mądra decyzja to aby nasza córka poszła wcześniej do szkoły.. proszę wypowiedzieć się w tej kwestii.
Proponuję wybrać inną szkołę, jeśli myśli Pani tylko o tym, aby nie szła z innym dzieckiem do klasy.

Razer69gaming

Rozwiązania
0
Wg mnie to skracanie dzieciństwa. W przyszłości ten rok nic nie będzie znaczył ale dla małego dziecka ma ogromne znaczenie. Różnica między dziećmi w takiej sytuacji jest kolosalna, rok różnicy to bardzo dużo. Do tego dochodzi gotowość psychiczna. Porównywanie do szkół za granicą nie ma sensu, bo działają one zupełnie inaczej.
Córka jest z pierwszych dni stycznia, więc można patrzeć też na to.. u znajomych urodziły się dzieci w październiku czy grudniu więc można powiedzieć że też takie dziecko ma rok w plecy.

Razer69gaming

Rozwiązania
0
Proponuję wybrać inną szkołę, jeśli myśli Pani tylko o tym, aby nie szła z innym dzieckiem do klasy.
Mieszkamy praktycznie pod szkołą, więc nie chce puszczać dziecka do innej szkoły oddalonej od nas o wiele km. Tym bardziej, że pewnie córce byłoby przykro że mamy pod nosem a musi iść gdzieś indziej.

reklama

Mixme92

Rozwiązania
0
Rozważałam wysłanie córki jako 6 latki do 1 klasy, ale zrezygnowałam, o ile uważam, że z nauką sobie poradzi, o tyle pozostałe aspekty samodzielności gorzej- w dużej szkole do jakiej ma iść byłoby ciężko. Ostatecznie zabieram z przedszkola i idzie do zerówki w szkole, tak żeby odbyła się z budynkiem i tym, że to już nie tylko zabawa.
Planowanie takich rzeczy u 2-3 latka to chyba jednak za wcześnie, jeszcze i dziecku, i w życiu może się dużo pozmieniać.

Osobiście nie rozumiem jak rówieśnik może mieć zły wpływ na dwu czy trzy latka, może jednak za ostra ta ocena brata i wpływ jego córki na własne dziecko, to że dzieci się "chowają same" to jeszcze nie grzech, co innego jak jest patologia, zaniedbania, przemoc i wódka leje się strumieniami, ale wtedy to trzeba reagować...

Ewelina.Be

Rozwiązania
0
A muszą iść do tej samej klasy? Przecież w szkołach jest kilka klas pierwszych, drugich itd.

reklama
Autor Podobne tematy Forum Odpowiedzi Data
C Sześciolatek nie chce spać sam BB psycholog dziecięcy radzi mamom 8
E Sześciolatek-a ubikacja... Przedszkolaki 3
E Sześciolatek-a pobieranie krwi.. Przedszkolaki 10
aniaslu Czy od września dzieci wrócą do szkoły? Pytanie tygodnia 21
W Czy po 25.05 Wasze dzieci pójdą do przedszkola/szkoły? Koronawirus. Pytania, odpowiedzi, wsparcie 0
Anulaa88 Poradnik ze szkoły rodzenia Sierpniowe mamy 2018 3
T Do jakiej szkoły wysłać 16 letniego syna w Warszawie? Warszawa 9
Klaudia1062 Pragnę mieć dziecko. Nie mam pracy i chodzę do szkoły - mam 21 lat. Młodziutkie mamy 10
S Początek szkoły i pojawienie się rodzeństwa Początek szkoły 10
R Witam szukam dobrej szkoły podstawowej. Kielce i okolice 0
S SZCZECIN - szpitale, ginekolodzy, położne, szkoły rodzenia Poleć szpital, lekarza, położną 9
B Szkoły językowe, czyli mamy poliglotki :) Potrzebuję porady 3
P Szkoły Szczecin 2
Takhisis Szukam szkoły pływania dla czterolatka. Wrocław 0
Ayran Szukam szkoły rodzenia ! Poznań 1
G Karmienie piersią a powrót do szkoły? Karmienie piersią 0
G Pierwszy dzien szkoły Przedszkolaki 1
A Szkoły w South Ockendon Przedszkolaki 0
S Ratujmy maluchy - sześciolatki przed pójściem do szkoły!!! Roczniaki i dwulatki 0
S Ratujmy maluchy - sześciolatki przed pójściem do szkoły!!! Trzylatki 1
S Ratujmy maluchy - sześciolatki przed pójściem do szkoły!!! Przedszkolaki 27
Jadran Dwie szkoły dla siedmiolatki Początek szkoły 5
martulka84 Nasze wrażenia ze szkoły rodzenia Archiwum Lipiec 2012 175
T Dni otwarte nowego przedszkola i szkoły podstawowej w Wawrze! Ogłoszenia tylko tutaj 0
Mońcia Szkoły rodzenia Trójmiasto 3
O Posyłać do szkoły czy nie? Dzieci urodzone w grudniu 2007 49
K Idziemy do Szkoły Dzieci urodzone w kwietniu 2006 2
F zielone przedszkola i szkoły Ogłoszenia tylko tutaj 0
I Szkoły rodzenia w Olsztynie Olsztyn 1
M Szkoły rodzenia Archiwum wrzesień 2011 59
I Szkoły rodzenia w Bielsku-Białej i okolicach Bielsko-Biała 14
E Ciekawostki ze szkoły rodzenia... Archiwum mam styczniowych'11 56
C PRZEDPORODOWO O PORODZIE czyli szkoły rodzenia, szpitale, ćwiczenia przed porodem itd Archiwum mam lutowych'11 199
D wybór szkoły rodzenia w Łodzi Łódź 46
N nianie, żłobki, przedszkola i szkoły Archiwum maj 2010 183
A Żłobki, Przedszkola, Szkoły - info ogłoszenia opinie Ogłoszenia - Wrocław 70
kici69 szkoły rodzenia - czyli jak przygotować się do roli mamy Archiwum mam kwietniowych'10 157
M Szkoły rodzenia, przyszpitalne, prywatne Opolszczyzna 18
K Szkoły rodzenia, zajęcia dla ciężarnych Kraków 119
Madziara Sześciolatki do szkoły Dzieci urodzone w 2003 roku 43
sumka Bezpłatne Szkoły Rodzenia w Warszawie Dzieci urodzone w czerwcu 2006r. 13
J Szukam dobrej szkoły w Ursusie Szkoły 1
M Czy sa mamy ze szkoły rodzenia na Żelaznej? (poniedziałek, środa) Dzieci urodzone we wrześniu 2005 71
N Wybór szkoły - czym się kierujecie? Szkoły 8
nikita33 sześciolatki do szkoły? Szkoły 16
M 4 poronienie w 5-6 tygodniu. Gdzie i jakie badania zrobić? Co może być nie tak? Potrzebuję porady 6
Jaska.JDM Chustonosidło jakie?? Niemowlaki 3
M Jakie są objawy refluksu u niemowląt? Potrzebuję porady 8
P Jakie mleko wybrać? Potrzebuję porady 8
8 Maja, Sara czy Pola? Jakie imie? Potrzebuję porady 38