reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Szpotawe nogi.

kika88888888

Początkująca w BB
Dołączył(a)
13 Styczeń 2018
Postów
19
Czy któraś mama,ma podobny problem.Moj synek ma 17 miesięcy,zaczął chodzić jak miał 13.Znajoma zwróciła mi uwagę, ze ma krzywe nogi,a mianowicie szpotawe,wyginajace się od kolan na literę O,zwłaszcza lewą., wystraszyłem się poszłam do pediatry, on też to stwierdził.polecil wizytę u ortopedy. Zrobiłam wit d3,wapń wszystko w normie bo mogłoby też wskazywać na krzywice.Ortopeda dzieciecy o dobrej opinii obejrzał, zrobił usg kolan.Powiedzial że wszystko dobrze,ze to jest taka faza u dziecka i do 8 miesięcy nóżki się wyrównana.Nie zalecił żadnych wkładek, ćwiczeń, powiedział że to szpotawosc fizjologiczna i mija.Ale ja się martwię, ciągle patrzę na jego nogi.Czy z któraś z mam miala takie krzywe ,szpotawe nóżki u dziecka w okolicy półtora roku i to się wyrownalo samo bez żadnej rehabilitacji?
 
reklama
Rozwiązanie
Moja pierworodna miała. Samo się unormowalo, dużo ruchu niech dziecko ma. Ale jeśli obawiasz się ze to jednak coś więcej to może fizjoterapeuta, albo inny ortopeda dla pewności?
Moja pierworodna miała. Samo się unormowalo, dużo ruchu niech dziecko ma. Ale jeśli obawiasz się ze to jednak coś więcej to może fizjoterapeuta, albo inny ortopeda dla pewności?
 
Rozwiązanie
Do góry