reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Sztuka makijażu

Też mam przetłuszczającą się cerę i nie mogłam się z nią uporać! Najgorzej było w lecie bo po 10 minutach moja twarz świeciła się jak neon ;) Najbardziej zabawne jest to, że najskuteczniejszy okazał się domowy pomysł ojej mamy, która stwierdził, żebym spróbowała oprószyć buźkę mąką ziemniaczaną, ponieważ skrobia blokuje skutecznie wydzielanie sebum.

Zaczłapałam stosować i na prawdę działa, ale jest też skutek uboczny: cera staje się matowa.
 
reklama
Nie ma zasad w makijażu, bo każda twarz jest inna! Istnieją jednak pewne sztuczki, dzięki którym my wizażyści wydobywamy z Was piękno...
 
Ostatnia edycja:
Polecam Wam wizytę u wizażysty. Ja sama bardzo lubię się malować i wydawało mi się, że robię to całkiem dobrze. Jednak dopiero wizyta u wizażystki uświadomiła mi jak wiele popełniam błędów i co naprawdę pasuje do mojej urody. Polecam!
 
Faktycznie, wizyta u wizażystki dała mi dużą wiedzę dotycząca zasad malowania akurat mojej twarzy i oczu i to polecam każdej dziewczynie.
Ale nie ukrywam ,ze ilość kosmetyków założona na moja twarz była zdecydowanie za duża.

na codzień w ogóle nie używam podkładów i pudrów, bardzo nieładnie się skawalają na mojej cerze.
 
Tak naprawdę bardzo wiele zależy od tego jakie umiejętności posiada wizażystka. Ja trafiłam na 2 bardzo dobre i 3 słabe. Nie mające pojęcia co mi doradzić- tak jakby wszystkie dziewczyny malowała jednakowo.
 
moze ktoras mi pomoze?
mam 3 dzieci,jakos miesiac niebawem bedzie jak odstawiłam corke od piersi
mam cienie pod oczami-na zdj widac jakbym w oczy zarobiła
cera-na nosach wypryski,reszta raczej suchsza

nawet malowac mi sie nie chce
bo mysle-po co?jak i tak widac
nie naleze do tych kobiet ktore duzo wydaja na kosmetyki
mam jakis korektor pod oczy
czasem uzywam cienia-biały a raczej szary
rozow i foiolretow na oczach nie trawie

miałam iosc do kosmetyczni na..zapomniałam jako to sie nazywało,a kazdym razie koszt 100zł
..tylko niewiem na ile to starcza

czuje sie tak zmecvzona,oczy szczypia...

moze jakies maseczki,moze krem ze swietlika czy cos pod oczy?
 
reklama
Sara , co racja to racja.
Mnie kiedyś umalowała profesjonalna makijażystka tak ,że miałam skorupę na twarzy - maskę - no masakra!

anamari ja na poprawę cery zakupiłam zestaw do mikrodermabrazji. Tani nie jest bo kosztuje około 200zł ale wystarcza na 4 miesiące. A jak pójdziesz do kosmetyczki to jeden zabieg tyle ( albo i więcej) kosztuje.
No i fajne było to ,że najpierw mogłam kosmetyki wypróbować na spotkaniu z konsultantką i kupiłam dopiero po 2 tygodniach jak przemyślałam ,ze mi odpowiada i była różnica zauważalna.

Używam kosmetyków Mary Kay
 
Do góry