reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Szukam Mam z Niemiec

witam moje kochane sorry , ze dlugo nie pisalam , ale mam urwanie glowy , bo w sobote przeprowadzka bedzie i jeszcze mam mase pokowania w kartony

mieszkanie juz prawie gotowe w czwartek ide sprzetac i w piatek dzieci ida do dziadkow ja na impreze , a w sobote rano zaczynamy

KLAVELL
t tego co znalazlam na google to maja w aptekach mustele , ale nie w kazdej , la emozna zamowic

sab simplex pomaga taz na purkanie i jest naprawde super
 
reklama
Ester-jesli chodzi o opieke to w moim szpitalu byla swietna...Polozne super,lekarze tez,panie salowe rowniez...Wiedziali ze moj niemiecki nie ejst za dobry wiec starali sie mowic do mnie powoli...Jak czegos nie zrozumialam poprostu powiedzialam ze jak przyjedzie moj Adam maja mu przekazac jeszcze raz...A caly porod nie byl straszny jak to sobie wyobrazalam przed...Gadac wiele nie musialam...jak cos nie bylo dla mnie zrozumiale pomagal mi Adam...Tu mialam tez szczescie ze polozna odbierajaca porod byla polka...Niespodziewalam sie nawet a jednak sie trafila...:-)Nawet zamienila sie by byc przy mnie bo akurat gdy zaczynal sie u mnie porod to miala prowadzic jakies szkolenie...Zobaczysz wszystko bedzie dobrze...Nie stresuj sie kochana-a rozumiem Cie doskonale bo bylam straszna panikara i za chiny nie chcialam rodzic tu...A teraz ciesze sie strasznie ze nie postawilam na swoim...:tak:

Klavell-Sab kosztuje za 30 ml.ok 7,50 euro...Dobre sa tez na wzdecia herbatki z kopru... i lezenie na brzuszku lub podginanie nozek do klatki piersiowej...lapiac za lydki ,zginalam nozki w kolanie i tak przcicskalam delikatnie...Wtedy seriami mloda walila:-D
Jesli chodzi o dobre kosmetyki to polecilabym Weleda -fakt sa troche drozsze niz inne ale bardzo dobre...przynajmniej w naszym przypadku...

Blond-zycze udanej imprezki i szybkiego urzadzenia sie...:-)
 
ester juz podaje linka

urbia | Forum: Baby


i tu po lewej masz rozne kategorie jak widac ciaza porod opis porodu niemowlaki dzieci i takie tam rozne....
mozna sobie czytac bez rejestracji :-):tak:milej lektury!!!!


a tak poza tym to jestem polprzytomna bo moje dziecie coraz gorzej spi....a ja wraz z nia....no i ta pogoda...:-(
 
Ester - ten pomysl Susumali, by troche sobie przed porodem poczytac jest znakomity, sama tak robilam i nie bylo w szpitalu zadnego problemu, wszystko zrozumialam, choc polozna nie byla polka, niestety:confused:

moja ulubiona strona to Eltern.de i tamtejsze forum,

jak sobie poczytasz, to wylapiesz te najwazniejsze slowa i mozesz je sobie przetlumaczyc, z drugiej strony, wielkich dyskusji w czasie porodu nie musisz prowadzic:tak:
 
hej Kobietki :-)

blond jak przeprowadzka?
Mala zaczela raczkowac no i mam latane caly dzien pozatym niechce zabardzo sie z cycusiem pozegnac wiec jak widac ciekawie u nas :-D:-D:-D

Tak sobie mysle wiem ze to jeszcze wczesnie ale jakie plany macie na swieta zostajecie tutaj czy do Pl.? no i co z sylwestrem???

Ja w zeszlym roku z mala w brzszku wiec sylwester byl przy herbatce i tv do polnocy potem moj specjalista ;-) (czyt. maz:-D:-D) postrzelal fajerwerkami i lulu.wiec w tym roku mam nadziej poszalec:-)

o ledwo do Was usiadlam juz mala sie obudzila.

Ps.Witam nowe mamy ,

pozdrawiam i przyjemnosci zycze:)

Mam nadzieje ze uda mi sie czesciej cos wam naskrobac

buzka:-D


 
ah co do porodu to moze i ja swoje trzy grosze wtrace ;-)

przy porodzie darlam sie po polsku :tak::tak::-D:-D:-D i polozna pyta mnie co ja gadam a ja nic i dalej swoje a ona twardo mam jej powiedziec co ja krzycze bo ona musi wiedziec:angry::szok: nie wiem na jaka cholere jej to wiedziec no ale coz spojrzalam na nia glupawym wzrokiem i dre sie dalej bo jak jej tu tlumaczyc jak co chwile skurcze ,a ona dalej swoje wiec moj maz (ktory wytrwale uczy sie polskiego i widac nawet ze pojmuje) do tej poloznej ze pani ja zostawi w spokoju ona tylko Jezusa o pomoc prosi :-D:-D:-D

Ester nie boj sie bedzie dobrze zobaczysz po porodzie bedziesz sie smiala z tych twoich obaw jezykowyh :tak: zycze wszystkiego dobrego i lekkiego porodu
 
Witam :)

Moje spi zaraz pewnie sie obudzi, bo jak usiadlam to ona musi:wściekła/y:.
Jutro konczymy roczek:tak:.Boziu rok temu meczylam sie na porodowce:szok:.
Dziewczyny jak odstawic od cyca bo ja nie wiem co robic butelki nie chce, mieszanki nie chce, herbata pluje,Zalamie sie. jak jej nie karmilam dwa dni nie sikala:confused:.

My tez mielismy sab simpleks. Lekarz nam przepisal i nie placilismy.Bardzo dobry. Jak mala miala problem z kupka to wydaje mi sie ze przyspieszal sprawe. Kolka rano po obudzeniu sie to chyba za duzo je w nocy i ma problem z trawieniem. Kompresy cieple na brzuszek i wykladanie na brzuszek pomaga. No i masowanie tak jak dziewczyny pisza.
Ja ogladalam na rtl taki real o porodach troszke mi sie pomogl oswoic z tym co mnie czeka.Dobrze jest pojechac do szpitala i zobaczyc jak maja. U mnie sa dwie polskie polozne.Tez nie znalam jezyka a wszystko dobrze sie skonczylo.
Kosmetyki -ja HIPP lubie.

Zuzanna to chyba ostatnie chwile spokoju, teraz Ci sie zacznie.Na swieta jedziemy do Polski.
Anka zdjecia z chrzcin ladniutkie.
Patrycja Noemi( chyba nie pomylilam )sliczna dziewuszka, a i Ty chyba sie na jedno zdjecie zalapalas?
 
reklama
Porody terminowe w Niemczech nie sa refundowane. Dzis mowili w 3 ze maja wniesc do prokuratury porody w Szwed nie wiem jak sie to pisze. Nie zaplacili Niemcom kasy. Jesli udowodnia ze porody byly wywolywane to baby placa za ten luksus same:szok:.
Znajoma urodzila w Niemczech, choc straszyli ja ze NFZ jej nie zrefunduje. Nie wydali jej zaswiadczen na zabiegi planowe. Ona tu mieszka, jest zameldowana i cala ciaze chodzila do lekarza niemieckiego ma muterpass.Gosc z NFZ zapewnil ja ze nie poniesie kosztow porodu bo nie jedzie specjalnie zeby urodzic, tylko rodzi w miejscu zamieszkania. Chyba sie do niej nie dobiora.
 
Do góry