reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

szukam osób z mutacją MTHFR C 677T

Nawiąże trochę do waszych wcześniejszych wypowiedzi
ja na wyniki homocysteiny też czekałam 2 tygodnie ale to tylko dlatego ze zbierali próbki i wywozili do większego miasta do centralnego laboratorium.
Oliwcia witaminy biorę od 21 chyba grudnia, mam nadzieję ze moja homocysteina też ładnie spadła :) mam nadzieję ze proporcjonalnie do Twojej.
Z objawów jakie mam to nie wiem czy to ma jakiś wpływ to ja mam nadprogramowych kg, byłam u dietetyk i ta robiła mi analizę wyszło że mam dużo mięśni ale tez bardzo dużo wody. Moze coś być w tym bo czasami puchnę. Bolą mnie też nogi i to różnie czasem dużo pochodzę i nie bolą a czasem mało co i sie chodzić nie da. Jak by nie ta woda to bym była całkiem szczupła :)
O co chodzi z tym kwasem foliowym ? Nikt mi nie mówił zęby robić to badanie bo tak pewnie bym już wynik miała.
 
reklama
Nawiąże trochę do waszych wcześniejszych wypowiedzi
ja na wyniki homocysteiny też czekałam 2 tygodnie ale to tylko dlatego ze zbierali próbki i wywozili do większego miasta do centralnego laboratorium.
Oliwcia witaminy biorę od 21 chyba grudnia, mam nadzieję ze moja homocysteina też ładnie spadła :) mam nadzieję ze proporcjonalnie do Twojej.
Z objawów jakie mam to nie wiem czy to ma jakiś wpływ to ja mam nadprogramowych kg, byłam u dietetyk i ta robiła mi analizę wyszło że mam dużo mięśni ale tez bardzo dużo wody. Moze coś być w tym bo czasami puchnę. Bolą mnie też nogi i to różnie czasem dużo pochodzę i nie bolą a czasem mało co i sie chodzić nie da. Jak by nie ta woda to bym była całkiem szczupła :)
O co chodzi z tym kwasem foliowym ? Nikt mi nie mówił zęby robić to badanie bo tak pewnie bym już wynik miała.

Z kwasem foliowym chodzi o to że przy naszej mutacji nie jest on w pełni przyswajalny i możesz Go mieć za dużo .... ja dla przykładu od początku grudnia się suplementuje kwasu wcześniej nie badałam dopiero po miesiącu przyjmowania tych witamin i okazało się ze mam go ponad normę więc zmniejszyłam jego dawkę żeby nie przedobrzyć ... Co do twojej Homocysteiny to trzymam kciuki żeby ładnie spadła.
Powiem Ci że mam takie same objawy co ty jeśli chodzi o nogi puchną mi bardzo często mnie bolą wcześniej bardzo często bolała mnie głowa miewałam nawet bóle migrenowe teraz od kiedy biorę te witaminy bóle głowy ustąpiły z moich objawów to jeszcze problemy ze snem od jakiś trzech miesięcy nie mogę długo zasnąć godzina 24/1/2 w nocy a ja nadal nie śpię jednak ma to jakiś wpływ na nasz organizm i to nie tylko przy staraniach o maluszka ale w życiu codziennym
 
Odebrałam w końcu wyniki homocysteiny 8,4 przy normie 5-15. Myślę, że trombofilia wyjdzie mi ujemna przy tym wyniku homocysteiny , ale zobaczymy za półtora tygodnia :)
Bo wynik mam dobry, prawda?
 
Ni_kusia wynik ok :-) ale mówią ze do starań o maluszka lepiej zejść poniżej 8 .
Co do trombofili to ja miałam badanie robione na poczatku listopada wynik ujemny a moja homocysteina z 1 grudnia to 14.50 wiec wysokość Homocysteiny chyba w tym przypadku nie jest adekwatna do tego czy mamy tromfofilie czy nie. 21 listopada byłam w tej klinice genetycznej i badania pod kontem trombofili miałam powtarzane jeszcze nie mam wyniku .

Kochane pamietacie jaki kilka dni temu wam pisalam ze starania o maluszka zaczynamy w marcu ... Mam psikusa cykl mi się poprzestawial i mam DWIE KRESECZKI TRZYMAJCIE KCIUKI :biggrin2:
 
Ni_kusia wynik ok :-) ale mówią ze do starań o maluszka lepiej zejść poniżej 8 .
Co do trombofili to ja miałam badanie robione na poczatku listopada wynik ujemny a moja homocysteina z 1 grudnia to 14.50 wiec wysokość Homocysteiny chyba w tym przypadku nie jest adekwatna do tego czy mamy tromfofilie czy nie. 21 listopada byłam w tej klinice genetycznej i badania pod kontem trombofili miałam powtarzane jeszcze nie mam wyniku .

Kochane pamietacie jaki kilka dni temu wam pisalam ze starania o maluszka zaczynamy w marcu ... Mam psikusa cykl mi się poprzestawial i mam DWIE KRESECZKI TRZYMAJCIE KCIUKI :biggrin2:

Wow!!!! Gratulacje - trzymam kciuki!!!


Napisane na iPhone w aplikacji Forum BabyBoom
 
He co u mnie spanie mnie meczy mam.zachcianki brzuszek trochę boli chce wrażliwe :-D strasznie się boje za godzinę muszę zrobić kolejny zastrzyk Clexane wczoraj było pierwsze kucie makabra tylko dla malca to robię inaczej w życiu bym się nie odważyła :mad: wizytę u giną mam w sobotę ale badania nie będę chciała ginekologicznego bo moim zdaniem za wcześnie i nie chce ryzykować
 
reklama
Do góry