reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Tarczyca a ciąża

No to się pochwalę tak nieśmiało i ostrożnie póki co:

Zobacz załącznik 559946

Dwa pierwsze testy od góry zrobione wczoraj późnym wieczorem :)
Ten ostatni to zrobiony dzisiaj rano z pierwszego moczu Bobo Test paskowy 25 mlU.

Na każdym jest bladzioszek więc coś jest na rzeczy :)
Siódmy cykl od grudnia.
Piąty z unormowanym TSH i prolaktyną.
 
reklama
No to się pochwalę tak nieśmiało i ostrożnie póki co:

Zobacz załącznik 559946

Dwa pierwsze testy od góry zrobione wczoraj późnym wieczorem :)
Ten ostatni to zrobiony dzisiaj rano z pierwszego moczu Bobo Test paskowy 25 mlU.

Na każdym jest bladzioszek więc coś jest na rzeczy :)
Siódmy cykl od grudnia.
Piąty z unormowanym TSH i prolaktyną.

o kurczę no to ja po cichutku gratuluję ;-) ,ale fajnie bardzo się cieszę kreseczka jest na bank no nic tylko się cieszyć :-) i mi się marzy taki teścik ,ale to dopiero na jesieni będzie pewnie ,albo zimą jak nie dalej :)

 
Mój wynik TSH z wczoraj: 1,05. Chyba dobrze:-) Przed pierwszą ciążą miałam 1,73 i po poronieniu i zabiegu poszłam do endokrynologa i dała mi Euthyrox 25 i po 2 m-ach brania jest tyle niższe.
 
Dzięki dziewczyny.

Z moim TSH było tak:

poczatek września 2012 - 5,2 i zaczynałam małą dawką Euthyroxu, którą później zwiększałam z miesiąca na miesiąc.
pażdziernik 2012 - 5,2
listopad 2012 - ok 3.7
grudzień - ok. 3,3
styczeń - ok. 0,5 ale prolaktyna za wysoka i Bromergon.
maj - ok. 0,35 - dolna granica normy ale endo mówi że to polekowe i tak ma być! Wynik idealny. I prolaktyna ok. 9

I chyba się udało :D
 
Ja miałam w grudniu 2,4 zobaczymy ile będzie teraz , w czerwcu mam mieć zlecone kolejne badanie mam nadzieję ,że będzie ok bo inaczej się wkurzę jeśli będę musiała przekładać staranka.
Tobie serdecznie gratuluję po raz drugi :)
 
Hej dziewczynki :)

widze tu kilka znajomych nicków ;)

Czy ktos ma dolegliwość zwaną Hashimoto?

BYłam dzis u endo -

moje tsh - z 13.05 - 5.1 a dzis 24.05 -2,170 nie wiem jak to możliwe wziełam dopiero 3 dzien letrox pół tabletki. ale właśnie antyTPO wyszło mi 181,93 przy normie 0-5,61. endo powiedział Hashimoto. i teraz nie wiem, miałam przerwac staranka i leczyć tarczyce, a tu tsh spadło. Jakoś nei dowierzam, i ide zbadać raz jeszcze w innym lab. Ale to Hashimoto ;/ jeszcze zespół policystycznych jajników. EH..

no i co ja mam robić, działać nei działać? brac dalej ten letrox? bo z tego wszystkiego nie spytałam endo czy brać, bo dziś na wizytach ( czekaniu w kolejkach) spedziłam 5h!! wiec pod koneic miałam już dość!
 
Kasieczek - jeśli lekarz nie zmienił Ci leku ani nie kazał odstawić to bierz ten letrox ja też leczę się letroxem , moje tsh też było koło 5 , potem spadało ,ale po woli więc lekarz zwiększył mi dawkę z 50 na 75 i potem spadło do 2,4 najlepsze tsh na zajście w ciążę to do 2 mój lekarz niby mówi ,że do 2,5 też jest ok jeszcze ogólnie powiedział tak ,że są dwie szkoły jedna mówi o wyniku do 2 druga do 2,5 mój lekarz to endokrynolog ginekolog więc liczę ,że wie co mówi.
 
reklama
Kasia tsh jest w normie i to cieszy. Ale poważniejsze jest antyTPO... Jedli uda ci sie zajść w ciążę to układ immunologiczny potraktuje ciążę jako ciało obce i moze dojść niestety do poronienia... Tym sie trzeba zając na pierwszym miejscu.
 
Do góry