reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Test ciążowy pozytywny

Anonim11111

Początkująca w BB
Dołączył(a)
26 Sierpień 2019
Postów
16
Witam, pisze ponieważ to moja pierwsza taka sytuacja . Na wstępnie zaznaczę , ze mam 23 lata i około rok temu wykryto u mnie zespół policystycznych jajników , dostałam tabletki antykoncepcyjne aby pecherzyki zniknęły , w maju odstawiłam tabletki . Mój ostatni okres był 28 sierpnia a dziś zobaczyłam piękne dwie kreski na teście ciążowym drugi i trzeci również to potwierdził . Z racji ze mieszkam za granica chciałam zapytać kiedy najlepiej udać się na pierwsza wizytę u lekarza ?
Dodam , ze nie mam jakiś szczególnych objawów oprócz bólu podobnego do menstruacyjnego .
Dodatkowo chciałam zapytać czy przy PCO ciąża może być jakoś szczególniej narażona ? Z góry dziękuje za wszytskie odpowiedzi.
 

Załączniki

  • CD2D438A-2488-4079-98F2-20EE101F2363.jpeg
    CD2D438A-2488-4079-98F2-20EE101F2363.jpeg
    1,8 MB · Wyświetleń: 224
reklama
Najlepiej iść koło 8 tygodnia na pierwsze usg jeśli się nic nie dzieje. Ja miałam policystyczne jajniki i lekarz nic nie wspominał, że przez to może być ciąża narażona.
 
W Anglii nie dostaniesz lekarza, będziesz miala położna.
Jeśli chcesz się leczyć i badać w Polsce to ja niestety nie pomogę. Obie ciąże prowadziłam w UK i nie wiem jak to wyglada w Polsce.
 
Moim zdaniem nie wcześniej niż 8 tydzień najlepiej przed około 10. Przed 8 często jeszcze nie można dostrzec bijacego serduszka co wcale nie świadczy o niczym złym itp po co tracić kasę i się stresować. Badania możesz zrobić przed pierwszą wizyta bo pewnie prywatnie się wybierasz to lepiej mieć już ze sobą badają żeby nie latać dwa razy i nie płacić mogę Ci podesłać obowiązkowe badanie które się robi do 10 tygodnia :) w 8 tygodniu już wszystko powinno być pięknie widać a w 10 to już nawet małego człowieka przypomina :)
 
Moim zdaniem nie wcześniej niż 8 tydzień najlepiej przed około 10. Przed 8 często jeszcze nie można dostrzec bijacego serduszka co wcale nie świadczy o niczym złym itp po co tracić kasę i się stresować. Badania możesz zrobić przed pierwszą wizyta bo pewnie prywatnie się wybierasz to lepiej mieć już ze sobą badają żeby nie latać dwa razy i nie płacić mogę Ci podesłać obowiązkowe badanie które się robi do 10 tygodnia :) w 8 tygodniu już wszystko powinno być pięknie widać a w 10 to już nawet małego człowieka przypomina :)
Nie zgodzę się z tym co piszesz , serduszko przy cyklu 28 dni widać już nawet w 6 , u mnie tak było , a poza tym są badania które warto zrobić wcześniej niż później , choćby tsh ,bo lubi narobić problemów w ciąży
 
reklama
Nie zgodzę się z tym co piszesz , serduszko przy cyklu 28 dni widać już nawet w 6 , u mnie tak było , a poza tym są badania które warto zrobić wcześniej niż później , choćby tsh ,bo lubi narobić problemów w ciąży
U mnie też tak było ale to nie świadczy o tym że u każdego tak jest. Jest mnóstwo przypadków dziewczyn które były w 6, 7 tygodniu serce nie było strach a potem tydzień później i serce biło. Ja miałam cykle 28 dniowe odkad mam miesiączkę a owulacja była tydzień wcześniej niż te w 14 dniu przy cyklu 28 dniowym i ciąża tydzień starsza może być też tydzień młodsza i co wtedy?
 
Ostatnia edycja:
reklama
ok tydzień w tą czy w tą zgodzę się , ale serduszko dopiero w 10 tyg ? no to przesada i musiałoby być coś grubo nie tak ,a to że w 7 tyg nie było serduszka ,nie świadczy o tym że w 7+1 nadal nie biło ,tylko wizyta była za tydzień i dlatego tak wyszło
 

Podobne tematy

Do góry