reklama

Testy ciążowe

Rozwiązania
0
Witam wszystkie mamy, również te przyszłe. Mam pytanie odnoście testów ciążowych. Kiedy wam wychodziły? Czy były przypadki gdzie ciąża była a test negatywny ? I ostatnie pytanie: kiedy mam pewność ze kilka testów są wiarygodne? W sensie zdaje sobie sprawę ze nie mają one 100% skuteczności, ale mniej więcej w którym tygodniu już muszą wychodzić pozytywnie ? Pozdrwiam

reklama

Fado123

Fanka BB :)
Rozwiązania
0
Mi wyszedł pozytywny w dzień spodziewanej @ czyli w 28 dc , fakt ta 2 kreska była słaba ale była ,więc poszłam na bete i byłam pewna , najpewniejsze jest zrobić z pierwszego porannego moczu , wtedy stężenie jest największe ,A Ty który masz dzień cyklu?

Anusiak1990

Rozwiązania
0
O jakim wyniku jest mowa? negatywnym? Jeśli tak to zrobiłbym jeszcze badanie krwi i to by wykluczył całkowicie ciaze. To samo w drugą stronę. Mi wychodziły słabe kreseczki i dopiero po usg w 8 tc miałam piękna gruba kreche mimo że wynik z krwi był już bardzo wysoki

Rozwiązania
0
Moje cykle to koło 28-31 dni. Niby krwawienia dostałam ale jakieś słabe było. Skapsze i trwało krócej niż zwykle. Zrobiłam już z jakieś 3 testy i w każdym 1 kreska. Zero prześwitów drugiej ani nic. Po prostu jedna gruba krecha i tyle. Dlatego teraz się zastanawiam czy ten skapszy okres był wynikiem stresów jakie miałam w ostatnim miesięcu czy jakieś zaburzenia hormonalne, a może jednak ta ciąża. Tyle ze jakieś 2 tyg po terminie okresu to raczej już wierygodne co nie ?

Anusiak1990

Rozwiązania
0
Myślę że wiarygodne. Miałaś jakiś stres zmianę diety? Wszystko ma wpływ na to że cykl może być zaburzony. Temperatura tez

Fado123

Rozwiązania
0
Też myślę że to nie ciąża , czasem okres jest inny ,choćby właśnie przez stres itp

Neiv

Rozwiązania
0
2 tygodnie to raczej mało prawdopodobne. Stawiałabym na ten stres jednak. Ja raz miałam negatywny ale tylko 3 dni po spodziewanej miesiączce. Zrobiłam go rano z porannego moczu. Nie wykazał ciąży ani po 2 minutach, ani po 5. Zostawiłam na szafce i poszłam do pracy. Jak wróciłam z pracy, była na nim druga słaba kreska... powtórzyłam wiec test następnego dnia i wykazał blada kreskę. Potem na usg wyszło, ze miałam ciąże o co najmniej tydzień młodsza...

reklama
Rozwiązania
0
Hej wszystkim;) mam cykle 25-26 dniowe, kochaliśmy się z partnerem 12-13dzień cyklu, czyli były to dni płodne. Kiedy powinnam zrobić test? Słyszałam też że pierwsza miesiączka występuje normalnie ewentualnie jest krótsza, albo mniej obfita ale jest, i większość kobiet dowiaduje się przy następnej spodziewanej.

Rozwiązania
0
Nie no zatrzymanie miesiączki jest jednym z pierwszych objawow ciąży. Ponieważ okres to złuszczanie się błony śluzowej macicy, również tam zagnieżdża się zarodek. Wiec gdyby był okres w ciąży, wyleciałby także zarodek. Jednak nie wszystkie krwawienia to okres. W okolicach terminu miesiączki może wystąpić krwawienia implatacyjne, związane z zagniezdzaniem się zarodka. Jednak nie jest to długie krwawienie. Zwykle to tylko plamienie lub kilka kropel krwi. Kobietom zdarza się to mylić z początkowymi dniach okresu, jednak okres to nie jest. Test najlepiej zrobić po terminie spodziewanej miesiączki, jeśli owa się nie pojawi. Im później zrobisz test tym jest on wiarygodniejszy, gdyż poziom hormonu wzrasta. Najlepiej zrobić dwa testy dla pewności. Pozdrwiam

reklama