reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Testy ciążowe

IMG_20220303_201159.jpg
 
reklama
W sumie napiszę tutaj , bo nie wiem czy ktokolwiek dostał taki lek na infekcję, i z takim dawkowaniem oraz czy pomogło. A że mieszkam Niemczech, to łatwiej będzie o odpowiedź tutaj w poście :)
Więc tak. Pojawiła się infekcja , dostałam w aptece ten lek (załącznik) dawkowanie 3 x dziennie maść w tym 1x globulka. Brać maks 3 dni , a jeżeli nie będzie poprawy to do lekarza. Czy któraś z pań będących tutaj dostała taki lek ? I czy takie dawkowanie ? Nie powiedziałam aptekarce że jestem w ciąży 🤦🙈
A co jest napisane w ulotce?
 
W sumie napiszę tutaj , bo nie wiem czy ktokolwiek dostał taki lek na infekcję, i z takim dawkowaniem oraz czy pomogło. A że mieszkam Niemczech, to łatwiej będzie o odpowiedź tutaj w poście :)
Więc tak. Pojawiła się infekcja , dostałam w aptece ten lek (załącznik) dawkowanie 3 x dziennie maść w tym 1x globulka. Brać maks 3 dni , a jeżeli nie będzie poprawy to do lekarza. Czy któraś z pań będących tutaj dostała taki lek ? I czy takie dawkowanie ? Nie powiedziałam aptekarce że jestem w ciąży [emoji1751][emoji85]
Ten lek można w ciąży. Ja brałam.
 
Dziewczyny a powiedzcie mi , jak aparat USG pokazuje wiek ciąży ? Chodzi mi o to , że jeżeli kalendarzyk z terminu om wykazuje powiedzmy 6 tydzień , to na USG będzie widoczny faktycznie 6 tydzień? czy będzie pokazany ten 4 tydzień od terminu zapłodnienia a nie z om? Zawsze mnie to zastanawiało 😅
 
Dziewczyny a powiedzcie mi , jak aparat USG pokazuje wiek ciąży ? Chodzi mi o to , że jeżeli kalendarzyk z terminu om wykazuje powiedzmy 6 tydzień , to na USG będzie widoczny faktycznie 6 tydzień? czy będzie pokazany ten 4 tydzień od terminu zapłodnienia a nie z om? Zawsze mnie to zastanawiało 😅

Po wielkości pęcherzyka/zarodka
Stąd można mieć różnice w OM do USG
 
Dziewczyny a powiedzcie mi , jak aparat USG pokazuje wiek ciąży ? Chodzi mi o to , że jeżeli kalendarzyk z terminu om wykazuje powiedzmy 6 tydzień , to na USG będzie widoczny faktycznie 6 tydzień? czy będzie pokazany ten 4 tydzień od terminu zapłodnienia a nie z om? Zawsze mnie to zastanawiało 😅
Aparat USG też liczy wiek ciąży od dnia ostatniej miesiączki. Jeśli ktoś miał owulację równo w 14 DC i wszystko przebiegło książkowo, to wiek z om=wiek z USG.
Natomiast organizm to nie komputer ;) i czasem coś się przesunie, np owulacja wystąpi w 20 DC czy w 8 DC - i w wówczas ciąża jest młodsza/starsza niż wynika to z om. Aparat USG na podstawie pomiarów pęcherzyka ciążowego czy pomiarów zarodka (wszystko zależy od etapu ciąży i co już widać na USG) określi rzeczywisty zbliżony wiek ciąży. Czyli np idziemy w 70 DC do ginekologa. Teoretycznie powinien to być 10+0 TC, zakładając, że owulacja była w 14 DC, czyli równo 8 tygodni temu. Ale jeśli owulacja się przesunęła i była np w 21 TC, to na podstawie wymiarów USG wyliczy (w przybliżeniu) wiek ciąży na 9+0 TC, bo do zapłodnienia doszło później (nie 8, a 7 tygodni temu), niż wynikałoby to z om.
 
reklama
Aparat USG też liczy wiek ciąży od dnia ostatniej miesiączki. Jeśli ktoś miał owulację równo w 14 DC i wszystko przebiegło książkowo, to wiek z om=wiek z USG.
Natomiast organizm to nie komputer ;) i czasem coś się przesunie, np owulacja wystąpi w 20 DC czy w 8 DC - i w wówczas ciąża jest młodsza/starsza niż wynika to z om. Aparat USG na podstawie pomiarów pęcherzyka ciążowego czy pomiarów zarodka (wszystko zależy od etapu ciąży i co już widać na USG) określi rzeczywisty zbliżony wiek ciąży. Czyli np idziemy w 70 DC do ginekologa. Teoretycznie powinien to być 10+0 TC, zakładając, że owulacja była w 14 DC, czyli równo 8 tygodni temu. Ale jeśli owulacja się przesunęła i była np w 21 TC, to na podstawie wymiarów USG wyliczy (w przybliżeniu) wiek ciąży na 9+0 TC, bo do zapłodnienia doszło później (nie 8, a 7 tygodni temu), niż wynikałoby to z om.
Rozumiem 😊 moja ginekolog kazała mi przyjść na wizytę później bo może nie być jeszcze widoczny pęcherzyk ( z terminu om. Wynikał by dzisiaj 6t1d ). Wizytę mam już jutro także zobaczymy co i jak :) dziękuję za pomoc 😊
 
Do góry