reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Testy NIPT - NIFTY, SANCO, inne

Lil.

Fanka BB :)
Dołączył(a)
3 Luty 2022
Postów
165
Hej dziewczyny. Czekam na wyniki Pappa, ale lekarz mi już powiedział, że ze względu na wiek (42 l.) zaleca zrobić badanie genetyczne. Amniopunkcji na pewno nie zrobię. I pytanie który Wy test wybrałyście? W szpitalu w którym pracuje mój lekarz robią SANCO. Trochę zaczęłam czytać i chyba NIFTY pro jest lepszy, bo ma większy zakres. Lekarz mówił, że najważniejsze, aby zrobić na podstawowe trisomie, ale jak to i tak tyle kosztuje to chyba lepiej dołożyć trochę i zrobić np. NIFTY pro. W każdym razie nie chodzi o cenę, tylko o to który wg Was jest najlepszy, bo pewnie oproócz tego zakresu badania i ceny są inne różnice pomiędzy tymi testami. Który Wy wybrałyście? Jestem w 13 tc. i mam jeszcze dużo czasu, bo te testy jak czytałam można zrobić w dowolnym momencie ciąży.
 
reklama
Hej dziewczyny. Czekam na wyniki Pappa, ale lekarz mi już powiedział, że ze względu na wiek (42 l.) zaleca zrobić badanie genetyczne. Amniopunkcji na pewno nie zrobię. I pytanie który Wy test wybrałyście? W szpitalu w którym pracuje mój lekarz robią SANCO. Trochę zaczęłam czytać i chyba NIFTY pro jest lepszy, bo ma większy zakres. Lekarz mówił, że najważniejsze, aby zrobić na podstawowe trisomie, ale jak to i tak tyle kosztuje to chyba lepiej dołożyć trochę i zrobić np. NIFTY pro. W każdym razie nie chodzi o cenę, tylko o to który wg Was jest najlepszy, bo pewnie oproócz tego zakresu badania i ceny są inne różnice pomiędzy tymi testami. Który Wy wybrałyście? Jestem w 13 tc. i mam jeszcze dużo czasu, bo te testy jak czytałam można zrobić w dowolnym momencie ciąży.
Cześć dzielna Mamuśko :)

Ja robiłam test Harmony , ale to w Niemczech. Myśle , ze w Polsce tez jest dostępny. Obecnie czekamy na wyniki.
 
Hej! Mi Pappa wyszly zle, tzn skorygowane ryzyko trisomi 21-> 1 do 12. Wplyw na to ma i moj wiek (39) i cukrzyca i nadciśnienie. Zrobilismy Nifty Pro. Wyniki byly po tygodniu. Wszystkie trisomie niskie ryzyko, 1 do ilus miliardów. Zadnych dodatkowych anomalii nie wykryli i w potwierdzili plec :) Nifty Pro wybraliśmy bo bada szeroka game nieprawidłowości. Powodzenia!
 
Ja robiłabym ten test który wykrywa tripliosdie, bodajże harmony się nazywa. Sama robiłam nifty pro.
 
reklama
Jest jeszcze VeraGene oferujace dodatkowy zakres, którego nie maja pozostałe.

Sama nie wiem, na co bym się zdecydowała.
 
Do góry