reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Testy owulacyjne

Hej dziewczyny :) jestem tu nowa od 2 cykli staramy sie z mezem o dzidziusia
Ten cykl postanowilam sprobowac z testami
Powiedzcie mi ile czekacie ze stosunkiem od pozytywnego owulacyjnego ? 🙈
 
reklama
Tak jak napisali na ulotce, owulacja powinna wystąpić w przeciągu 24-36 godzin od pozytywnego tesutu. Stosunek powinien odbyć się w dniu dzisiejszym, jutrzejszym i ewentualnie jeszcze w sobotę. Chyba, że trzymacie się wersji że co dwa dni to dzisiaj próbować i może być o 2 w nocy nawet. I potem jeszcze w sobotę :)

Mi test owulacyjny wyszedł pozytywny w czwartek na wieczór. Przytulanka były w środę wieczorem oraz w czwartek w nocy, a owulacja przyszła w piątek, mogło być w nocy albo rano bo od 7 bolał mnie już jajnik typowo owulacyjnie. Nam się akurat udało, ale nie wiem z którego stosunku.. jeśli owulacja była w nocy albo rano to myślę, że armia z czwartkowej nocy nie zdążyła jeszcze zaatakować, więc bardziej obstawiam stosunek 2 dni przed owulacją.

Także, działajcie dzisiaj :) bez względu na godzinę. Wtedy kiedy możecie i kiedy chcecie. Dodam, że jak robiłam testy to w środę wieczorem był negatywny a w czwartek już pozytywny, w piątek znowu negatywny :)

Dodam, że stosowaliśmy w tym cyklu również lubrykant pomagający przeżyć chłopakom :)
Jaki to lubrykant? Daj znać koniecznie! Z jakiej firmy testów owu używasz?
 
Powinno byc tak jak jest napisane w ulotce miedzy 24-36 godzin, natomiast roznie jest tez z mezem staralismy sie o dzidziusia rok czasu miesiac w miesiac uzywalam testow owulacyjnych na ktorych zawsze bylo prawidlowo ze owulacja nastapi a niestety bylo calkiem inaczej byl placz rozczarowanie ze dlaczego nam sie nie udaje a innym przychodzi tak latwo jak to jest z tymi testami po prostu nie miewalam owulacji wystarczylo kilka wizyt u ginekologa ktory zastosowal hormonami stymulacje owulacji i za pierwszym razem sie udalo :) wiec glowa do gory i moze trzeba sprawdzic u lekarza poprawna owulacje skoro nic nie wychodzi zaoszczedzi to sporo nerwow i rozmyslania dlaczego tak jest a nie inaczej powodzenia! 🙂🙂🙂
A możesz napisać jak się nazywały te hormony? Musiałaś mieć kilka wizyt by monitorować cykl? Rozumiem ze to prywatnie ?
 
A testom owulacyjnym chyba juz nie zaufam , wszystkie w tym cyklu wychodzily mi negatywne . Wiec wychodzi na to ze zaszlam w ciaze w cyklu bezowulacyjnym 😅
 
Hej dziewczyny :) jestem tu nowa od 2 cykli staramy sie z mezem o dzidziusia
Ten cykl postanowilam sprobowac z testami
Powiedzcie mi ile czekacie ze stosunkiem od pozytywnego owulacyjnego ? 🙈
Ja po pozytywnym 2 dni pod rząd, dzień przerwy i znowu 2 dni. Pierwszy stosunek Równo po 24h,bo o 15 wyszedł pozytywny a o 15 na nast dzień były ❤️ jednak i tak się nie udało. W tym cyklu postaramy się odrazu przy pozytywnym. Mam nadzieję, że się w końcu kncu uda 😁
 
reklama
Do góry