reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Testy owulacyjne

karolina21325

Zaciekawiona BB
Dołączył(a)
3 Marzec 2018
Postów
61
Witam staramy się z mężem od kilku miesięcy o drugie dziecko bez efektów. W tym miesiącu postanowiliśmy spróbować testów owulacyjnych. Ostania miesiączka 16 września cykle 30/31. Robiłam wczoraj test kreska T jaśniejsza a dzisiaj koło 12 kreska mozcnjsza od drugiej czyli test pozytywny i moje pytanie czy owulacja jest teraz w danym momencie czy będzie na dniach w ulotce pisze że nastąpi 24-36h?.jak to jest ? Czy dzisiaj o 2 w nocy jak będę kochać się z mężem ma to sens? Czy bym musiała zaraz od testu?
 
reklama
Tak jak napisali na ulotce, owulacja powinna wystąpić w przeciągu 24-36 godzin od pozytywnego tesutu. Stosunek powinien odbyć się w dniu dzisiejszym, jutrzejszym i ewentualnie jeszcze w sobotę. Chyba, że trzymacie się wersji że co dwa dni to dzisiaj próbować i może być o 2 w nocy nawet. I potem jeszcze w sobotę :)

Mi test owulacyjny wyszedł pozytywny w czwartek na wieczór. Przytulanka były w środę wieczorem oraz w czwartek w nocy, a owulacja przyszła w piątek, mogło być w nocy albo rano bo od 7 bolał mnie już jajnik typowo owulacyjnie. Nam się akurat udało, ale nie wiem z którego stosunku.. jeśli owulacja była w nocy albo rano to myślę, że armia z czwartkowej nocy nie zdążyła jeszcze zaatakować, więc bardziej obstawiam stosunek 2 dni przed owulacją.

Także, działajcie dzisiaj :) bez względu na godzinę. Wtedy kiedy możecie i kiedy chcecie. Dodam, że jak robiłam testy to w środę wieczorem był negatywny a w czwartek już pozytywny, w piątek znowu negatywny :)

Dodam, że stosowaliśmy w tym cyklu również lubrykant pomagający przeżyć chłopakom :)
 
Powinno byc tak jak jest napisane w ulotce miedzy 24-36 godzin, natomiast roznie jest tez z mezem staralismy sie o dzidziusia rok czasu miesiac w miesiac uzywalam testow owulacyjnych na ktorych zawsze bylo prawidlowo ze owulacja nastapi a niestety bylo calkiem inaczej byl placz rozczarowanie ze dlaczego nam sie nie udaje a innym przychodzi tak latwo jak to jest z tymi testami po prostu nie miewalam owulacji wystarczylo kilka wizyt u ginekologa ktory zastosowal hormonami stymulacje owulacji i za pierwszym razem sie udalo :) wiec glowa do gory i moze trzeba sprawdzic u lekarza poprawna owulacje skoro nic nie wychodzi zaoszczedzi to sporo nerwow i rozmyslania dlaczego tak jest a nie inaczej powodzenia! 🙂🙂🙂
 
Hej, My również staramy się już ponad rok. Od pół roku biorę femibion 0 a mimo wszystko zero efektów. Cykle co 32-34. W 17dc zaobserwowałam śluz lepki i rozciągliwy ale biały, na drugi dzień tak samo a potem koniec. Dopiero od wczoraj (21dc)sluz rozciągliwy, jak gararetka z tym, że kolor brązowy i taki sam jest dziś. Czyżby cykl bezowulacyjny.. 🤔.@powinna się pojawić 17.10, zobaczymy co pokażą testy w następnych dniach.
IMG_20201004_161155.jpg
 
Femibion 0 to tylko witaminy, dużo nie pomogą.
Badaliście się? Robiłaś monitoring cyklu a partner badania nasienia? Czy narazie nie znacie przyczyny nieudanych starań?
 
Femibion 0 to tylko witaminy, dużo nie pomogą.
Badaliście się? Robiłaś monitoring cyklu a partner badania nasienia? Czy narazie nie znacie przyczyny nieudanych starań?
Jutro oddajemy nasienie do badania. Jeśli chodzi o mnie to miałam usg z którego wyszło, że wszystko w porządku. Natomiast gin powiedziała, że na pierwszym miejscu mamy zbadać nasienie. Jeśli u niego wyjdzie wszystko ok to zabierzemy się za mnie. Chociaż mino wszystko mam wrażenie, że to owulacja mi szwankuje, skąd też decyzja o testach owulacujnych
 
Tak badanie nasienia to podstawa. Ale bardzo ważne jest czy masz owulacje, nie u wszystkich testy się sprawdzają warto też iść na monitoring cyklu by sprawdzić czy faktycznie owulacja występuje
Jutro oddajemy nasienie do badania. Jeśli chodzi o mnie to miałam usg z którego wyszło, że wszystko w porządku. Natomiast gin powiedziała, że na pierwszym miejscu mamy zbadać nasienie. Jeśli u niego wyjdzie wszystko ok to zabierzemy się za mnie. Chociaż mino wszystko mam wrażenie, że to owulacja mi szwankuje, skąd też decyzja o testach owulacujnych
 
No właśnie nie nakręcam się za mocno na te testy, różnie może wyjść. Chociaż jednak mam mieszane myśli. Tu śluz taki, tu negatywne testy [emoji55]. Mam też pytanie, monitoring może wykonać każdy gin czy to może na jakimś specjalnym urządzeniu trzeba przeprowadzić? U siebie się nie dowiadywałam jeszcze a na internecie piszą, że najbliższy monitoring wykonują 70km od mojej miejscowości. Jestem w tym zielona jak szczypiorek na wiosnę [emoji2368]
 
Dziewczyny a ja mam pytanie, test robiony w czwartek sobote i dzisiaj. W piatek niestety nie bylo mnie w domu a wydaje mi sie ze to byl dzien owulacji . Natomiast kochalam sie w sobote z rana i dzis. Czy jest mozliwosc ze cos sie z tego wykluje ? test ze slabsza lekko kreseczka jest z dzisiaj.
 

Załączniki

  • 20201004_204807.jpg
    20201004_204807.jpg
    869,6 KB · Wyświetleń: 1 310
reklama
Dziewczyny a ja mam pytanie, test robiony w czwartek sobote i dzisiaj. W piatek niestety nie bylo mnie w domu a wydaje mi sie ze to byl dzien owulacji . Natomiast kochalam sie w sobote z rana i dzis. Czy jest mozliwosc ze cos sie z tego wykluje ? test ze slabsza lekko kreseczka jest z dzisiaj.
Jeśli owulacja była w pt to oczywiście, że jest możliwość. Ale moim zdaniem testy wyszły negatywnie. Testowałaś jeszcze we
wcześniejsze dni? Obie kreski powinny mieć taki sam kolor, bądź ta druga bardziej intensywna od pierwszej. Na zdj widać, jakby druga była jeszcze trochę bladsza (chodzi mi o czwartek i sobotę)
 
Do góry