reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Testy owulacyjne

Słuchajcie, a co może oznaczać, jeżeli wczoraj zrobiłam test owu i był pozytywny, teraz rano zrobiłam znowu i dzisiejszy ma nawet ciemniejsza testową niż kontrolna, zmierzyłam temperaturę i teoretycznie jakiegoś super wzrostu nie było, czy to może oznaczać, że nie było owulacji, a może jeszcze będzie? Ten bardziej różowy jest z dzisiaj.
Polecam ci przeczytać ulotkę, tam znajdziesz najlepszą odpowiedź na swoje pytania 🙂

Testy owu robimy do PIERWSZEGO pozytywnego, bo wyrzut hormonu LH utrzymuje się w organizmie kilka dni.
Jak masz pierwszy pozytywny to owu nastąpi w ciągu 24-36h, a nie od razu jak masz pozytywny test.
Temperatura urośnie jak będzie owu, skoro ma być w ciągu 24-36 h to urośnie po 24-36h a nie od razu.
 
reklama
Słuchajcie, a co może oznaczać, jeżeli wczoraj zrobiłam test owu i był pozytywny, teraz rano zrobiłam znowu i dzisiejszy ma nawet ciemniejsza testową niż kontrolna, zmierzyłam temperaturę i teoretycznie jakiegoś super wzrostu nie było, czy to może oznaczać, że nie było owulacji, a może jeszcze będzie? Ten bardziej różowy jest z dzisiaj.
Pozytyw oznacza ze owu będzie za 24-36 h, wiec skoro następnego dnia jest kreska jeszcze ciemniejsza to znaczy moim Zdaniem Ze jest po prostu bliżej do owulacji. Może dziś będzie owu :)
 
Temperatura mierzona 15 minut temu 36.66 🤷‍♀️ mogło tak być, że tej owulacji po prostu nie było? Mimo pozytywnych testów?
 
Temperatura mierzona 15 minut temu 36.66 🤷‍♀️ mogło tak być, że tej owulacji po prostu nie było? Mimo pozytywnych testów?
Oczywiście, że mogło nie być. Test owu pokazuje pik lh. Ale nie daje gwarancji owulacji. Może być wyrzut lh a pęcherzyk nie pęknie. Jeżeli prawidłowo mierzysz temperaturę i nie były skoku to owulacji nie było, a tym samym nie powstało ciałko żółte wydzielające progesteron odpowiedzialny za wzrost tempki. Jak chcesz mieć pewność, że owulacja była to musisz iść do ginekologa na monitoring. Tylko on daje 100 procent pewności.
 
Ale temperatura przed miesiączka tak czy inaczej wzrośnie? Czy nie powinna?
Temperatura wzrasta od progesteronu. A progesteron wytwarza ciałko żółte, które jest w pęcherzyku. Jeśli u ciebie nie pękł to nie wzrośnie.

Ale ja bym poczekała jeszcze do jutra z pomiarem. I porównała temperatury z zeszłego cyklu. Czy w okolicy owu spadła też ci temp?
 
Tak to wygląda, tutaj nie pokazuje mi dwóch po przecinku, ale spisywałam codziennie w notatniku, w tamtym miesiącu jakoś to wszystko było bardziej wyraźne, bo temperatura mi wzrosła 20dc, a te testy owulacyjne jednak wcześniej pokazywały owu, umówiłam się do gina niech sprawdzi po prostu, czy ja działam w ogóle... A teraz te temperatury są przeróżne, a może te termometr jest jakiś zepsuty.
 

Załączniki

  • Screenshot_20210614_080643_com.sleekbit.ovuview.jpg
    Screenshot_20210614_080643_com.sleekbit.ovuview.jpg
    154,1 KB · Wyświetleń: 45
  • Screenshot_20210614_083222_com.huawei.notepad.jpg
    Screenshot_20210614_083222_com.huawei.notepad.jpg
    179,7 KB · Wyświetleń: 42
reklama
Tak to wygląda, tutaj nie pokazuje mi dwóch po przecinku, ale spisywałam codziennie w notatniku, w tamtym miesiącu jakoś to wszystko było bardziej wyraźne, bo temperatura mi wzrosła 20dc, a te testy owulacyjne jednak wcześniej pokazywały owu, umówiłam się do gina niech sprawdzi po prostu, czy ja działam w ogóle... A teraz te temperatury są przeróżne, a może te termometr jest jakiś zepsuty.
A mierzysz temperaturę prawidłowo? Stała pora? Kontakt ze śluzówką? To samo miejsce?
 
Do góry