reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Testy owulacyjne

reklama
Ja bym poczekała do jutra. Jak skoku nie będzie, to w mojej ocenie owu nie wystąpiła. Test mówi o tym, że owu może wystąpić w ciągu 24-36h. Więc do dwóch dni po pozytywnym teście. Ty masz dzisiaj drugi dzień.
 
Dziewczyny przepraszam że się podpinam pod ten temat, nie chcę zakładać setnego o tym samym ;) Ja nadal nie do końca ogarniam te testy, u mnie dwie ciemne kreski pojawiają się 15-16dc, to znaczy że wtedy jest owulacja? Czy owulacja następuje jak lh już zacznie spadać czyli 17dc?
 
Dziewczyny przepraszam że się podpinam pod ten temat, nie chcę zakładać setnego o tym samym ;) Ja nadal nie do końca ogarniam te testy, u mnie dwie ciemne kreski pojawiają się 15-16dc, to znaczy że wtedy jest owulacja? Czy owulacja następuje jak lh już zacznie spadać czyli 17dc?
Owulacja może wystąpić 24-36h po pozytywnym teście. Ale pozytywny test nie daje gwarancji owulacji. Może wystąpić pik lh, a pęcherzyk nie pęknie, nie uwolni komórki jajowej, a tym samym poczęcie jest niemożliwe.
 
Podskoczyła jak szalona z 36.66 do 36.73.. Tu nawet nie da się ustalić podstawowej temperatury na tym wykresie, jakaś lewa chyba jestem, zobaczę co mi lekarz na to powie na te moje dziwne wahania, ale ja to już chyba tracę nadzieję, w poprzednim cyklu dopiero 20 dnia wzrosła mi powyżej 37 poczym w 32 dc dostałam miesiączki, a ja już nawet śluzu płodnego nie mam, nie ma go dużo i jest tak jakby gęsty...
 
Podskoczyła jak szalona z 36.66 do 36.73.. Tu nawet nie da się ustalić podstawowej temperatury na tym wykresie, jakaś lewa chyba jestem, zobaczę co mi lekarz na to powie na te moje dziwne wahania, ale ja to już chyba tracę nadzieję, w poprzednim cyklu dopiero 20 dnia wzrosła mi powyżej 37 poczym w 32 dc dostałam miesiączki, a ja już nawet śluzu płodnego nie mam, nie ma go dużo i jest tak jakby gęsty...
Po pierwsze, temperatura nie musi przekroczyć 37, żeby była ciąża. U mnie nie przekroczyła 36,8 przez 16 dpo. Ważne żeby był skok i się utrzymał. Po drugie wahania temperatury w ciągu miesiąca są normalne. Nikt nie ma codziennie takiej samej. Po drugie wzrost powyżej 37 nie oznacza ciąży. Aby temperatura sugerowała możliwą ciążę musi się utrzymać powyżej podstawowych 16 dni minimum, ponieważ wzrost w fazie lutealnej jest normalny po owu w każdym cyklu. Nawet w tym niezakończonym ciąża.

Patrząc na twoje pomiary na tą chwilę niestety za wiele wywnioskować się nie da. Mogło faktycznie owu nie być. Ale równie dobrze mogłaś mieć skok przedwczesny w 16dc. Wczoraj owu i dzisiaj zaczyna się podnosić. Okaże się na dniach czy będzie rosła. Zastanawia mnie tylko ten pomiar z 13 DC. Tam masz.fiac wysoką. Nie była zaburzona?
 
reklama
No właśnie nie, dlatego byłam tak zdziwiona, że wtedy ta temperatura tak wzrosła... I tak jak pisałam wcześniej, nawet śluz był taki jak białko, więc to mnie mega zdziwiło...
 
Do góry