reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

To chyba problem ze mną

agrekaa

Zaangażowana w BB
Dołączył(a)
28 Styczeń 2018
Postów
104
Mam 40 lat , pierwsze dziecko w wieku 10 mc . Wychowuję je sama więc jestem z nim 24h - czasami babcia wpada na godzinkę lub dwie jak mam coś załatwić . Ostatnio przeraża mnie moje zachowanie w stosunku do synka. Jest mega żywiołowy ,wszedzie się wspina , przemieszcza , otwiera wszystko itp. Kilka razy zdarzylo mi się krzyknąć na niego , oczywiście się rozpłakał i przestraszył . Moje wyrzuty sumienia masakryczne . wydawało mi się ,że wyciągnełam wnioski ale znowu to robię . Powodem jest to że nie robi tego co bym chciała... Wiem głupie to. Boję się ,ze coś mu się stanie więc kupiłam nosidło żeby się nie przewrócił . Tak na prawdę z lęku o niego ograniczam jesgo rozwój bo zamiast chodzić samodzielnie ja go noszę . To taie błędne koło .. Nie wiem co robić , jak poradzić sobie ze sobą . Bo tak na prawdę to krzyczę na niego ,ze prawidłowo się rozwija
 
reklama
Pozwól mu się rozwijać. Nie mówię żeby zostawiła go żeby robił co chce. Powiedz wytłumacz spokojnie co wolno a czego nie. Asekuruj go jeżeli chce gdzieś się wspiąć. Moja córka 2.5 letnia do teraz lubi się wspinać, przestawia sobie krzesła i chodzi po nich. Robi sobie tory przeszkód z poduszek i innych zabawek potem skacze z poduszki na poduszkę czy biega wkoło misiów itp. Uspokój się zaparz sobie melise :) to normalne że dziecko poznaje swiat wszędzie chce być wszystko zobaczyć wypróbować
 
Pozwól mu się rozwijać. Nie mówię żeby zostawiła go żeby robił co chce. Powiedz wytłumacz spokojnie co wolno a czego nie. Asekuruj go jeżeli chce gdzieś się wspiąć. Moja córka 2.5 letnia do teraz lubi się wspinać, przestawia sobie krzesła i chodzi po nich. Robi sobie tory przeszkód z poduszek i innych zabawek potem skacze z poduszki na poduszkę czy biega wkoło misiów itp. Uspokój się zaparz sobie melise :) to normalne że dziecko poznaje swiat wszędzie chce być wszystko zobaczyć wypróbować
Staram się podejść do tego bardziej na spokojnie ...
 
Do góry