reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Toksoplazmoza w ciąży I trymestr

Ca.lina094

Aktywna w BB
Dołączył(a)
26 Październik 2020
Postów
93
Witam, proszę mamy w trakcie ciąży oraz mamy po porodzie o radę jak u was jest/było z toksoplazmoza w ciąży? Jakie konsekwencje miało to na płód (o ile miało)
W internecie piszą straszne rzeczy, łzy same Cisna się do oczu, aż strach o tym myśleć.
 
reklama
Ja dziś odebrałam wyniki jestem w 15tc i dopiero lekarz na ostatniej wizycie kazał zrobić badanie na toksoplazmozę. Wyniki igG 44,9 , igM 1,7. Jestem załamana , jutro wizyta dopiero o 16:30 :( jak u Pani się to potoczyło ?bo widze ze było to niecały miesiąc temu.
Witam, za drugim razem IgM spadło do 0 a IgG lekko wzrosło co świadczy o starej infekcji, ale żeby miec pewność w 100% akurat dziś powtórzyłam wynik 3 raz, jeśli IgG znów będzie wynosiło 0 a igG jeszcze bardziej wzrośnie to nie ma powodów do obaw. Także jest Pani póki co na starcie w podobnej sytuacji, głowa do góry !
 
reklama
Witam, za drugim razem IgM spadło do 0 a IgG lekko wzrosło co świadczy o starej infekcji, ale żeby miec pewność w 100% akurat dziś powtórzyłam wynik 3 raz, jeśli IgG znów będzie wynosiło 0 a igG jeszcze bardziej wzrośnie to nie ma powodów do obaw. Także jest Pani póki co na starcie w podobnej sytuacji, głowa do góry !
Dziękuje za pocieszenie 😘 robiła Pani może awidność? Mi wyszła 81% czyli wysoka , także prawdopobnie jest to stare zakażenie sprzed ciąży.. jeszcze mam się skonsultować z lekarzem zakaznikiem ale już kamień spadł mi z serca 😊 pozdrawiam ❤️
 
Dziękuje za pocieszenie 😘 robiła Pani może awidność? Mi wyszła 81% czyli wysoka , także prawdopobnie jest to stare zakażenie sprzed ciąży.. jeszcze mam się skonsultować z lekarzem zakaznikiem ale już kamień spadł mi z serca 😊 pozdrawiam ❤
Tak robiłam, też wyszła wysoka, środowe IgM również wyszło 0 na ponowną awidność czekam prawdopodobnie do poniedziałku. Też się konsultowałam z lekarzem od chorób zakaźnych to on właśnie kazał oznaczyć awidność i powtórzyć wyniki.
 
Witam, proszę mamy w trakcie ciąży oraz mamy po porodzie o radę jak u was jest/było z toksoplazmoza w ciąży? Jakie konsekwencje miało to na płód (o ile miało)
W internecie piszą straszne rzeczy, łzy same Cisna się do oczu, aż strach o tym myśleć.
Witam, jestem w 20 tc, w 6 tc okazało się , ze mam toksoplazmozę (IgG + i IgM +), byłam przerażona 😖 od 9 tc zaczęłam brać rovamycynę 3x3mln na zalecenie mojego lekarza ginekologa oraz lekarza zakaźnika ze szpitala na ul. Wolskiej w Wawie, gdyż z badań wynikało , ze jest to świeże zakażenie 😖Cały czas stres, mnóstwo badań , zalecono mi amniopunkcję W celu zbadania czy w płynie Owodniowym jest tokso ... zdecydowałam się ją zrobić mimo , ze bałam się okropnie .. Zwłaszcza , ze naczytałam się mnóstwo rzeczy w internecie na ten temat , ale chciałam wiedzieć teraz niż stresować się przez całą ciążĘ. Amniopunkcję miałam tydzień temu w instytucie matki i dziecka w Wawie , sam zabieg niezbyt przyjemny ( najgorsze było wkłucie - mało delikatnie wykonała je młoda pielęgniarka pod kierunkiem lekarza robiącego usg). Emocjonalnie bardzo przeżyłam ten zabieg.. potem tydzień oszczędzania się , głównie leżałam , dużo spałam ,ale równie mocno stresowałam się w oczekiwaniu na wynik .. dziś się dowiedziałam , że w płynie owodniowym nie wykryto Toksoplazmozy !!! 😁jestem przeszczęśliwa , ogromny kamień spadł mi z serca .. do końca ciąży jednak muszę brać rovamycynę, ale to podobno norma. Biorę cały czas osłonę trilac . Wszystko dla mojej córeczki ❤️😍Dziewczyny, trZeba być zawsze dobrej myśli :) ja mimo wszystko starałam się myśleć optymistycznie , bo inaczej bym chyba zwariowała..ale wiadomo , tylko my noszące dzieciątko pod sercem wiemy najlepiej co to stres i strach .. także wszystkim Wam - tym , które mają to świństwo , życzę zdrówka , pozytywnego myślenia , wiary w to , ze będzie ok :) trzymam za Was kciuki 😘bądźcie przede wszystkim zdrowe 😚
 
Cześć dziewczyny czy któraś wie może co oznaczają moje wyniki toksoplazmozy ?
 

Załączniki

  • 20211005_141703.jpg
    20211005_141703.jpg
    30,4 KB · Wyświetleń: 867
To najlepszy wynik jaki mógł wyjść.
Gdyby IGG było ujemne, to wówczas należałoby powtórzyć badanie w każdym trymestrze ciąży. Ty masz przeciwciała, więc nie musisz powtarzać.
 
reklama
Do góry