reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

toksoplazmoza

reklama

Fado123

Fanka BB :)
Rozwiązania
3
To znaczy że przechodziłaś toxo kiedyś ,teraz jest niereaktywna ,raczej nie ma powodów do obaw ,ale niech to lekarz oceni

Rozwiązania
0
Ja niestety tez jestem na antybiotyku od 18 tc teraz obecnie jestem w 25tc z małą wszystko jest okej, ale bardzo sie boje o nią ze jej szkodze tym antybiotykiem :( igm mialam ujemne igg wysokie ale awidnosc wyszla niby niska ale nie za niska, mialam 69.5 a od 70 zaczynala sie szara strefa. Zaluje ze nie powtorzylam badan :(, lekarz zalecil antybiotyk 2xdz do konca ciazy bo nie jest mi wstanie powiedziec kiedy doszlo do zarazenia.

anecia_o

Zaciekawiona BB
Rozwiązania
0
Hej, witamy;-) ja też martwię się czy rovamycyna nie szkodzi , ale wierzę lekarzom, którzy mówią, że jest bezpiecznym lekiem......dziś policzyłam sobie ile tego już zjadłam, wyszło mi 141 dni po 3 tabletki czyli przeszło 400 tabletek:-o a do końca 8 tygodni.....czasem już nawet nie mogę jej przełknąć, tak mi obrzydła. Na usg wszystko wychodzi dobrze i mam nadzieję, że po porodzie będzie tak samo.

katisiowa

Początkująca w BB
Rozwiązania
0
Jeśli chodzi o antybiotyk to niby on nie przechodzi do płodu, a uszczelnia łożysko i zabezpiecza przed przejściem toxo do dzidziusia. Nie martwcie się, musi być dobrze. ❤

Rozwiązania
0
No niestety ale przechodzi przez łożysko :( ale lepiej leczyć niż nic nie robic w tym kierunku. Na szczescie nie ma dowodów na to ze antybiotyk zle dziala na płód. Tylko poprostu reakcja nie ktorych osob na wiadomosc ze musze brac antybiotyk mnie przeraża (cos w stylu ale antybiotyk do konca ciazy, przeciez to napewno szkodzi) i wtedy mam zalamanie, ale w głębi serca wiem ze robie dobrze. Zreszta konsultowalam sie z dwoma lekarzami, wiec tak jak mowilas @anecia_o trzeba ufac lekarzom przeciez nie ryzykowali by zdrowia maluchów :) Musi byc dobrze nie ma innej opcji :) 16.07 mam trzecie prenatalne i mam nadzieje ze nadal bedzie wszystko w porzadku z moja małą

Ostatnia edycja:
reklama
Rozwiązania
0
Dziewczyny ratunku!!! Jestem w 7 tc, dzisiaj mi przyszły wyniki. IgM 0,28, czyli niereaktywny, ale za to IgG 98 - co wskazuje na reaktywny. Poleciałam od razu do lekarza, który stwierdził bardzo obojętnym tonem, że mam przeciwciała bo kiedyś chorowałam i to tyle. Umieram z niepokoju, nie zlecił mi żadnych dodatkowych badań. Czy któraś z Was miała podobne wyniki? Czy ten lekarz miał racje, czy jest ryzyko, że mam toksoplazmozę? Co powinnam jeszcze zbadać, żeby mieć pewność?

Autor Podobne tematy Forum Odpowiedzi Data
L Ciąża, poród, połóg 34
T Potrzebuję porady 10
ewelina_1989 Potrzebuję porady 7
S Ciąża, poród, połóg 27
Sandra996 Styczniowe mamy 2019 16
Do góry