reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

Toksoplazmoza

Rozwiązania
0
Czy któraś z was miała toksoplazmozę w ciąży? Czy okazało się , że któraś z was została zarażona toksoplazmozą w ciąży? Z waszymi maluszkami wszystko ok?

reklama

Ewelina.Be

Fanka BB :)
Rozwiązania
1
Ja się zaraziłam w ciąży. Na szczęście okazało się, że przechodziłam toksoplazmozę też przed ciążą dzięki czemu miałam już przeciwciała. Od 12 tygodnia do końca ciąży musiałam brać rovamecyne, a z dzieckiem jest wszystko w porządku

jasani

Miasto
Wrocław
Rozwiązania
24
Ja się zaraziłam w ciąży. Na szczęście okazało się, że przechodziłam toksoplazmozę też przed ciążą dzięki czemu miałam już przeciwciała. Od 12 tygodnia do końca ciąży musiałam brać rovamecyne, a z dzieckiem jest wszystko w porządku
Jakim cudem przechodziłaś toxo dwa razy?

liczba

Rozwiązania
1
Koleżanka jest wlasnie w ciąży. Załapała toxo. Bierze antybiotyk do samego konca i ma wskazanie CC.

Ewelina.Be

Rozwiązania
1
Jakim cudem przechodziłaś toxo dwa razy?
Ja się nie znam. Tak mi powiedział lekarz chorób zakaźnych, że przez to, że wcześniej już przechodziłam toksoplazmozę mam przeciwciała i wg wyników badań miałam świeże zakażenie w ciąży. Chyba, że ja coś pomieszałam

jasani

Miasto
Wrocław
Rozwiązania
24
Ja się nie znam. Tak mi powiedział lekarz chorób zakaźnych, że przez to, że wcześniej już przechodziłam toksoplazmozę mam przeciwciała i wg wyników badań miałam świeże zakażenie w ciąży. Chyba, że ja coś pomieszałam
Skoro miałaś przeciwciała i zarażenie przed ciążą to raczej niemożliwe jest ponowne świeże zakażenie.

Fado123

Rozwiązania
3
A co toxo ma do porodu naturalnego ? Moja koleżanka miał toxo w ciąży, brała leki ,urodziła naturalnie zdrowa coreczke

reklama

liczba

Rozwiązania
1
Czytałam coś na ten temat jak mi o tym powiedziała, nie mogę teraz znalezc. Lekarz prowadzący zalecił cc, to samo mówiła położna, że będą się tego trzymac.

Ewelina.Be

Rozwiązania
1
Czytałam coś na ten temat jak mi o tym powiedziała, nie mogę teraz znalezc. Lekarz prowadzący zalecił cc, to samo mówiła położna, że będą się tego trzymac.
Dziwne, bo tokso w żaden sposób nie zagraża podczas porodu o ile dziecko nie zostało zakażone i nie ma np hipotrofii

Ostatnia edycja:
reklama
Autor Podobne tematy Forum Odpowiedzi Data
P Toksoplazmoza w 20tc - ujemna ? Potrzebuję porady 7
M Badania Ciąża, poród, połóg 2
P Mrożone mięso a toksoplazmoza Potrzebuję porady 5
anetalaziuk Toksoplazmoza w ciąży Potrzebuję porady 0
B Toksoplazmoza Potrzebuję porady 1
L Toksoplazmoza w I trymestrze Ciąża, poród, połóg 108
T Toksoplazmoza Potrzebuję porady 10
ewelina_1989 Toksoplazmoza Potrzebuję porady 7
anecia_o toksoplazmoza Ciąża, poród, połóg 120
S Toksoplazmoza w ciąży? Ciąża, poród, połóg 27
Sandra996 Toksoplazmoza Styczniowe mamy 2019 16
adzwojcik Toksoplazmoza - świeże zakażenie Potrzebuję porady 11
A Ryzyko zarażenia toksoplazmozą Potrzebuję porady 5
Wagobunda Wyniki morfologii, a toksoplazmoza Potrzebuję porady 2
M IgG i IgM Potrzebuję porady 1
marluk210 TOKSOPLAZMOZA Potrzebuję porady 7
A Toksoplazmoza Potrzebuję porady 12
S Toksoplazmoza Potrzebuję porady 10
K Toksoplazmoza w ciąży Potrzebuję porady 6
P Toksoplazmoza- jakie ryzyko? Ciąża, poród, połóg 4
F Toksoplazmoza Ciąża, poród, połóg 14
B salmonella, toksoplazmoza, HCV Dzieci urodzone w maju 2014 10
wampirka20@wp.pl Toksoplazmoza Archiwum mam sierpniowych 2259
M Toksoplazmoza Zdrowa mama 37
N Toksoplazmoza w ciąży Ciąża, poród, połóg 218
Kasieńka1502 Toksoplazmoza Przedszkolaki 3
Margolis Toksoplazmoza Staramy się 187
I choroby w ciąży ( cholestaza , rożyczka, toksoplazmoza..i inne) Ciąża, poród, połóg 859