reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Torba do szpitala

Isunia - masz rację, tu jest trochę inaczej.
Ja dostałam listę co do szpitala od położnej. Na liście są osobno rzeczy dla mamy i dla maluszka. Jak wykąpię łobuza i poczytamy to wrzucę:-)
ja przejrze wsio co mam (dostalam troszke ulotek i ksiazeczek info) wiec porownamy co mamy ... i tym sposobem moze utworzymy liste szpitalna uk ;-)
a z polozna bede rozmawiac na temat porodu dopiero po 32tyd - tak mi powiedziala ... teraz za wczesniej :sorry2:dala tylko te ulotki ...
 
reklama
Ok, no to wrzucam:

Maluszek:
ręczniczki - 2
jedno opakowanie waty
body
koszulki
sudocrem
spirytus (jak mniemam do pępowiny)
jedną dużą paczkę pieluszek dla noworodka
butelkę płynu do kąpieli
kocyki - 3
prześcieradła - 4

Mama:
3 paczki wkładek (tu to się nazywa maternity pads, takie wielkie zielone jak pieluchy:(()
1 duża butelka Savlonu (ni ****a nie wiem co to. Dowiem się jak pójdę do apteki)
3 koszule rozpinane z przodu
majtki i stanik
ręczniki
kosmetyczka
wkładki laktacyjne
ciapy
szlafrok

Słuchajcie, ja mam wieeelkie balony, jak już wspominałam i dla mnie staniki dla karmiących były wybawieniem, bo serio przez 7 miesięcy Okręgowa Spółdzielnia Mleczarska, no i wkładki laktacyjne, podstawa.
Mój Kajetan nie dostawał smoczka. Męczyłam się w sumie tydzień, bo też usypiał tylko z cyckiem w zębach, ale przeskoczyliśmy to i Kajek wogóle nie widział smoka na oczy nigdy.

Ja wzięłam jeszcze do szpitala swoje sztućce i książkę: piewszy rok z życia dziecka:-)
 
Ja tez rodzilam w takim naturalnym, juz pisalam, ze znieczulenia byla wanna, muzyka relaksujaca i ewentualnie akupunktura. Nawet lekarza nie bylo, pediatra przyszedl po 3 dniach.
Racja spodnie na wyjscie tez tylko ciazowe, brzucha nimy nie mialam, ale d...
 
Tampeza - uwielbiam Twoją bezpośredniość ... jesteś boska .. czasem płaczę ze śmiechu jak coś napiszesz ... pozytywnie oczywiście :))

Anaklim - po co maluszkowi aż 3koce i 4 prześcieradła .. na zwykle 3 dni szpitala ??

moja kumpela miała jeszcze takie nakładki na sutki, bo okazało się że ma takie płaskie że miała problemy z karmieniem , lekarki jej odradzały ale zrobiła po swojemu a po paru dniach juz było ok.. pisałam wam kiedys o niej że nie mogła karmić z początku i zastałam ja w szpitalu całą zapłakana ( na żelaznej zresztą , to tak o tych naturalnych szpitalach ) no i chyba jakis krem na wszelki wypadek taki właśnie do sutków ... jakby coś bolało ?? Ewa kiedys o nich chyba pisałas i cos polecałas ..??
 
Ja dziewczyny nie mam pojęcia co to wogóle za wyprawka??? Ani czapeczki, ani dokumentów i jeszcze te wszystkie koce?????? Ja biorę rożek i koc i niech mnie cmokną w pompę.
 
Mi sie wkladki w szpitalu nie przydaly, produkcja dopiero sie rozkrecala, za to po powrocie, tragedia. Po tygodniu poszlam na wizyte w szpitalu (lekarz obejrzal mala po porodzie:crazy:) to dostalam oksytocyne w kroplach.
Moge od razu doradzic przy nawale zakladac ciasne staniki, mi nikt nie powiedzial i lazilam bez, tylko pielychy zmienialam i wylam z bolu
 
Tampeza- nie załamuj ... rodzisz boli,,, potem dalej boli trzeba dojśc do siebie ,,, jeszcze cycki bolą ... a co nie boli ?? hi hi
 
az tak bardzo nie boli, porod troche, ale juz po 2 godzinach latalam po oddziale, nawet chcialam wczesniej ale malzonek nie pozwolil. Energia rozwala:-D. A cycochy to tez pestka, poboli pare dni i przestanie:-p
 
reklama
Do góry