reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Torba do szpitala

nalka - dobre podejście!!

ja w mojego męża zwątpiłam tym bardziej że ostatnio pomylił naszą rocznicę ślubu z urodzinami Martyny :eek::szok: a dwa dni potem miałam imieniny to "wszystkiego najlepszego z okazji urodzin". Daty skojarzył ale co gdzie jak to już nie bardzo. A jak tak piszecie o tych półkach podpisanych to też nie głupie, zwłaszcza że mój S będzie skręcał łóżeczko dopiero jak będę w szpitalu to mu pościel i wszystko przygotuję, i co najważniejsze - ubrania dla siebie na wyjście ze szpitala, bo jak sam wybierze to chyba wrócę w fartuchu :cool2:
 
reklama
dziuba - no to rzeczywiście hehe, a może po prostu jest taki zestresowany całą sytuacją?
a propo to urlop tacierzyński wynosi 1 czy 2 tygodnie? Mi się wydawało, ze 2 a u K w pracy mówią, że 1 i coś mi tu nie gra.
 
Tak was sobie czytam (rzadko tu wpadam) i przeczytalam o wkladkach laktacyjnych. Otoz: jak dla mnie tylko i wylacznie Lansiloh! Przetestowalam juz duzo roznych wkladek i z zadnych nie bylam tak zadowolona. Juz sobie zamowilam przez internet caly zapas. Sa troche drozsze, ale sie oplaca, bo starczaja na dluzej (sa bardziej chlonne, szersze i bardziej plaskie od innych) i nie przeciekaja. Jesli chodzi o wielosc, to podobne sa wkladki z Canpolu, ale nie testowalam ich osobiscie, tylko moja przyjaciolka je miala. Lansiloh maja chyba w srodku takie granulki, przez to nie sa grube. Naprawde polecam.
A torbe to juz pakuje od miesiaca, ale jakos nie moge skonczyc. Musze sie za to zabrac. Jeszcze polecam do szpitala zatyczki do uszu. Mi sie bardzo przydaly, pierwsza noc po porodzie mala spala w pokoju dla niemowlakow, a ja dochodzilam do siebie. Bez zatyczek nie zasnelabym, bo sasiadka miala wyjace dziecko.
 
Urlop tacierzyński przysługuje tacie w wymiarze 1 tygodnia jeśli weżmie go do końca tego roku, natomiast od przyszłego roku będzie mu przysługiwał w wymiarze 2 tyg. Więc warto się wstrzymać, urlop tacierzyński należy wykorzystać w ciągu roku od urodzenia się dziecka.
 
A mnie dzis koleżanka zbiła z tropu bo sie mnie zapytała czy jeżeli ja mam urlop macierzyński to tatus moze w tym samym czasie wziąść ten tacierzyński czy dopiero po jak ja wybiore swój?
 
reklama
A jak tak piszecie o tych półkach podpisanych to też nie głupie, zwłaszcza że mój S będzie skręcał łóżeczko dopiero jak będę w szpitalu to mu pościel i wszystko przygotuję, i co najważniejsze - ubrania dla siebie na wyjście ze szpitala, bo jak sam wybierze to chyba wrócę w fartuchu :cool2:

Oj ja też chyba bym nie zaufała swojemu M jeśli chodzi o ciuszki dla mnie na wyjście :-D:-D:-D
 
Do góry