reklama

Torba do szpitala

Temat na forum 'Archiwum wrzesień 2011' rozpoczęty przez asia*, 6 Czerwiec 2011.

1. asia*

asia* Moderator

To zakładam wątek co zabrac do szpitala.
    wklejam na początek moją liste, to taka wstępna lista wymaga jeszcze dopisania i poprawek.
    podzielona na 2 części pierwsza dla mnie w drugim poście dla dziecka.
    Jeśli czegoś brakuje na liście to napiszcie to w poście na czerwono z pogrubieniem to nie przeocze tego i dopisze do listy.

Przed spakowaniem sprawdzcie też co w waszym szpitalu zapewniają, a co macie zabrać, może okazać się że nie wszystko musicie pakować.

rzeczy dla mamy:

koszula do karmienia
    koszula na straty do porodu
    klapki pod prysznic
    "kapcie"
    szlafrok
    tantum rosa + butelka 0,5 l z dziubkiem
    ręczniki jednorazowe
    nakładki na wc
    papier toaletowy
    husteczki higieniczne
    pomadka do ust
    soczeki+pojemnik+płyn
    okulary
    krople nawilżające do oczu
    dokumenty
    gumki opaski do włosów
    skarpetki bezuciskowe
    płyn do higieny intymnej (do tejpory stosowany) lub szare mydło Biały Jeleń lub w płynie
    kosmetyki w małych opakowaniach
    ręczniki
    majtki siatkowe i/lub bawełniane
    biustonosz do karmienia
    wkładki laktacyjne
    podkłady ginekologiczne ABSORGYN lub inne
    laktator
    coś do czytania
    sztućce
    kubek
    woda do picia
    słuchawki do tel
    aparat + ładowarka
    bephanten lub coś innego na sutki
    cukierki z cukrem
    silikonowe nakładki na brodawki

rzeczy do dopakowania na końcu :
    ładowarka do tel
    podusia
    szczoteczka

rzeczy do przygotowania i zostawienia w domu:
    ubranie na wyjście dla dziecka i dla mnie
    kocyk

dokumenty:
    Dowód
    ubezpieczenie
    karta ciaży
    oryginał grupy krwi
    badania aktualne
    wymaz z pochwy

Ostatnia edycja: 8 Czerwiec 2011
  2. asia*

asia* Moderator

rzeczy dla dziecka:
    pieluchy jednorazowe
    pieluchy tetrowe
    pieluchy flanelowe
    maść na odparzenia np linomag
    rożek
    pajac
    body
    czapeczki
    czapeczka cieplejsza
    skarpetki + niedrapki
    chusteczki mokre
    podkłady do przewijania
    smoczek

3. reklama
  4. aniawos

aniawos Fanka BB :)

miały być komentarze czy nie? bo zapomniałam:-)?
    jesoo ile rzeczy..full wypas, chyba nie miałam tego wszystkiego przy pierwszym porodzie.
    Zastanawiam sie po co tyle tych pieluch dla dzidzi? jednorazowe ok, rozumiem..ale jeszcze flanelowe i tetrowe?? to samo podkłady do przewijania?
    Dla siebie kubka, sztućców, nakładki na wc, płynu jeleń, kropli nawilżających, papieru toaletowego, ręczników papierowych nie miałam..ale wiadomo każda bierze co uważa za słuszne. Po drugie leży sie tam 2-3 dni, więc nie ma co pakować sie jak na tygodniowy wyjazd. Po trzecie mąż czy ktokolwiek moze zawsze coś dowieźć jak nagle poczujemy taka potrzebę..
    aha niektórym przydają się silikonowe nakładki na brodawki bo czasami dzidzia poora na dzień dobry cycki i jest problem z karmieniem..

5. kasiula11

kasiula11 Fanka BB :)

kurcze no strasznie duzo tego, musze kupić większą torbę, bo do tej co mam to nie zmieszczę nawet części tej listy:(

6. aniawos

aniawos Fanka BB :)

kasiula ale moim zdaniem nie jest potrzebne to wszystko..dla dzidzi ok, ale dla nas mam jest tam chyba za dużo..

7. magda1977

magda1977 mamusia 03.02,10.05,09.11

No ja tez wielu rzeczy nie mialam z tej listy.
    A chciałam sie dowiedziec jak wyglądają te nakładki na wc bo nie mam zielonego pojęcia

8. Kati!

Kati! Fanka BB :)

9. Bluetooth

Bluetooth Fanka BB :)

A co to za podkłady ginekologiczne ABSORGYN? Jakie maja spelniac zadanie? A ten plyn do pupy Jelen to w jakich przypadkach sie stosuje?
    Po co sie stosuje te silikonowe nakladki na brodawki?

Dobrze ze asia wypisala tyle rzeczy bo kazda z nas moze zdecydowac co z tego chce wziac dla siebie a co nie.

10. reklama
  11. asia*

asia* Moderator

Bluetooth
    te podkłady to taki PODKŁADY POPORODOWE ABSORGYN DUŻE! 10SZT TANIO!! (1622126800) - Aukcje internetowe Allegro w jakimś wątku dziewczyny polecały to wpisałam na liste.
    O jelenia to chodziło mi o płyn biały jeleń do higieny intymnej do mycia po prostu. Polecana jest po porodzie zwykła szara kostka, ale wiadomo że płyn wygodniej.
    A nakładki sie zakłada jak dziecko porani sutki, żeby bardziej nie raniło

ania
    o tych pieluchach to myślałam że się mogą przydac żeby na nich dzidzie położyć, albo do wycierania zamiast ręcznika?. natomiast podkładki do przewijania to w celu nie upaprania wszystkiego przy niewprawnym przewijaniu kupki, pozatym mogą sie nam tez przydac po porodzie np na noc pod pupe żeby sobie łóżka nie upaprać jak poprzecieka nam noś.

na pisałam u góry że nie wszyskto dla każdego jest potrzebne każdy niech sobie przemyśli i wynierze co potrzebuje. Jeszcze pewnie sporo rzeczy dopiszemy :)
    ja np wole mieć swój mięciutki papier do pupy, niż szpitalny pewnie szary zwykły.

12. magda1977

magda1977 mamusia 03.02,10.05,09.11

Poleć forum