reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Torba do szpitala

O tak polecam wziąść pieluszki by maluszek nie musiał buzia dotykac materiału szpitalnego bo często słyszałam o podrażnieniu skóry u takich maluszków nie wiadomo w czym piora te rzeczy w szpitalu
 
reklama
U nas w szpitalu zapewniają wszystkie rzeczy dla maluszka, trzeba zabrać tylko pampersiki i chusteczki nawilżone... wiec moja torba też będzie lżejsza:) Ale lista Asi świetnie pokazuje CAŁOŚĆ potrzeb... każdy wybierze rzeczy niezbędne.
Asia, dobra robota:)
 
Odnosnie majteczek jednoraozowych to polecam wielorazowego uzytku wykonane z siateczki, bardzo przewiewne i wygodne. Natomiast te jednorazowe zrobione sa z dziwnego tworzywa, ktore powinno przepuszczac powietrze, a wcale tak nie jest, panie narzekają, ze w nich strasznie poci się tyłek, co nie sprzyja gojeniu.
 
kurcze, przy pierwszym porodzie nic sie nie wie...
Normalnie, każda decyzja jest trudna... nie myslałam, że wybór majtek to taki problem... a jednak;/
mamy jeszcze 3 miesiace na testowanie:D
 
mi położna powiedział żebym oprucz podstawowych rzeczy kupiła:
Maltan (maść na sutki stosować 2xdzennie 2 tyg przed porodem)
octonisept
mydło szare
kosmetyki dla dzidziusia hipp (do kąpieli i oliwkę)
waciki lako na pępuszek
alantan maść z 2 opakowania
-||- puder
sudocrem

Wiesz co do wacikøw na pepuszek to nie słyszałam o nich dobrej opini.Nie wiem jak jest w Polsce ale tutaj pepuszek spinaja taka klamra i sam odoada.Wprawdzie miałam spirytus w domu(70%) ale chyba ze dwa razy przesmarowałam bo zapominałam a ten kikut sam odpadł jakos po tygodniu.

KATI nie wiem z czego sa te majty w Polsce ale uwerz ze mam wrazliwy tyłek:sorry2::-D i te jednorazøwki uratowały mi go od odparzen ale moze w UK robia je z czegos innego:dry:.
 
Odnosnie majteczek jednoraozowych to polecam wielorazowego uzytku wykonane z siateczki, bardzo przewiewne i wygodne. Natomiast te jednorazowe zrobione sa z dziwnego tworzywa, ktore powinno przepuszczac powietrze, a wcale tak nie jest, panie narzekają, ze w nich strasznie poci się tyłek, co nie sprzyja gojeniu.
A masz moze jakis link lub nazwe tych wielorazowych pantalonow? :-D
 
ja tam nie mówie zeby nie kupować sudokremu, tylko kupić na początek małe opakowanie - sprawdzi sie to kupić wielkie. ot tyle. Mojej siostry córeczka miała uczulenie na na Hipa. Ale za to mogła bez problemu używać Johnsona. Moja Kinga tak jak ja Johnson odpada bo od razu wysypka. A co najśmieszniejsze po mamie ma uczulenie na krochmal. Jak nam sie odparzyła to nam położna kazała kąpać w delikatnym krochmalu i potem ona i ja miałyśmy wysypkę jak po pokrzywie przy czym ona bidula na całym ciałku.

A co do majtek to siateczkowe wielorazowe są całkiem ok. Mi pasowały tylko te niskie. Ale pewnie po cesarce były by lepsze wysokie.

hmm, jak mój miś będzie tak rósł to będzie cesarka - już mi mój gin powiedział ze jakby mały ważył powyżej 4 kg to cesarka bo ja raczej mała jestem. No to pewnie wtedy przydadzą sie wysokie ;)
 
kati mam takie samo wrażenie jeśli chodzi o te jednorazowe majty..dla mnie tragedia..bawełniane pantalony mamy najlepsze;-)

..i rzeczywiscie lista jest full, takze każda wybierze co uważa za słuszne:-)
 
Wiesz co do wacikøw na pepuszek to nie słyszałam o nich dobrej opini.Nie wiem jak jest w Polsce ale tutaj pepuszek spinaja taka klamra i sam odoada.Wprawdzie miałam spirytus w domu(70%) ale chyba ze dwa razy przesmarowałam bo zapominałam a ten kikut sam odpadł jakos po tygodniu.
W Polsce tez używaja klamry do kikuta.
Takimi wacikami można przemywac wokół tek klamry by dezynfekowac i by żadna infekcja sie nie wdała a i kikut ładnie sie goił i wysuszał ;)
I to nie ejst jakaś wata tylko taki jakby bawełniany gazik więc mnie się wydaje że to dobrej jakości.
A co do majtek to ja w poprzednich ciążach uzywałam taki zwyklych bo nie słysząłam o takich jednorazowych i chyba kupie sobie takie bawełniane z wiekszym stanem ;)
 
Ostatnia edycja:
reklama
aniawos jak bys miała namiar na te pantalony to daj linka, bo ja po cesarce nie będę potrzebować tych siatkowych i wydaje mi się że z bawełny lepsze, bo wietrzyć będę musiała ranę, a nie krocze

aaa i jeszcze się dowiedziałam, że u mnie w szpitalu jest "trakt porodowy" że mogę się umówić na zwiedzanie porodówki itd i tam położna dokładnie powie mi co musze wziąść, a co zapewnia szpital

jak myślicie można później założyć osobny wątek "CC", bo wiem ze parę dziewczyn miało i pewnie bedą mogły odpowiedzieć na pare nurtujacych pytań
 
Do góry