reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Torba do szpitala

reklama
kasiula :-) chodziło mi o takie bawełniane majty kupowane na rynku za 2 zł, bo potem wiadomo ida do wyrzucenia..pantalony mamy to moja nazwa własna..bo pamiętam, ze mi po porodzie mama przywozila takie majtachy, bo te jednorazowe byly tragiczne..
a o cc nie lepiej tutaj?
 
ja takie bawełniane pantalony już dawno zakupiłam bo moje normalne mnie uciskały i za małe się zrobiły. Pani jak na wariatkę na mnie patrzyła jak brałam xxl i zapewniała że napewno będa za duże. a jak narazie są ok. więc potem sie też przydarzą a jak już wróce do swoich rozmiarów to do kosza :)

ja bez ładowarki do tel sobie nie wypbrażam iść do szpitala, szczególnie jak bym miała iść wcześniej i nie wiadomo ile się poleży. Zreszta i tak bym musiała poczytać co u was, posżłuchac sobie muzyki, milion tel pewnie bedzie a mój tel aż 3 dni nie trzyma jak go używam mocno.

Ja alantan jak najbardziej polecam (ale tylko ten zielony), tak samo jak linomag. A ostatnio odkryłam nivea sensitive s.o.s na podrażnienia i swędzenie i jest super, na brzydką pupe też się sprawdzi napewno.
a sudokrem stosowac tylko jak coś się pojawi on super łagodzi rane i zaczerwienienia, ale niestety wysusza skóre.
Z podobnych jak sudokrem polecam z babydreamu sensitiv na odparzenia, mi wyleczył dłonie na których miałąm same rany w 3 dni, i nie piecze jak niektóre podobne specyfiki.

a co do wielkości torby to większość rzeczy z listy to raczej małe rzeczy, najwięcej zajmą reczniki i szlafrok i wielkie podpaski.
Ja nad szlafrokiem cały czas się zastanawiam, nie nawidze tego wynalazku :( wole chyba jakąś bluze wziąść.
 
Ostatnia edycja:
Dzięki dzieczyny za liste. dobrze poczytać i zorientować sie co jest ważne a co mnie wazne i dobrze ze jest troche czasu aby przygotowac niezbedne rzeczy.
 
W Polsce tez używaja klamry do kikuta.
Takimi wacikami można przemywac wokół tek klamry by dezynfekowac i by żadna infekcja sie nie wdała a i kikut ładnie sie goił i wysuszał ;)
I to nie ejst jakaś wata tylko taki jakby bawełniany gazik więc mnie się wydaje że to dobrej jakości.
A co do majtek to ja w poprzednich ciążach uzywałam taki zwyklych bo nie słysząłam o takich jednorazowych i chyba kupie sobie takie bawełniane z wiekszym stanem ;)

Chodzi o to ze te gaziki sa mało mokre pamietam jak byłam z Veronika w ciazy to własnie na forum dziewczyny ich nie polecały tylko ze lepiej kupic zwykły spirytus 95% i rozrobic go 1;3 znaczy jedna miarka wody przegotowanej schłodzonej i 3 spirytusu.

Motyl12 - gdzie kupujesz te majteczki jednorazowe i jakie? Chciałabym kupic na próbę ;)

Kupowałam w bootsie zreszta jak wiekszosc kosmetykøw tu masz linka
Boots Disposable briefs 5pack - Boots
 
Ostatnia edycja:
Dokladnie takie majtki kupilam w aptece ale wydaje mi sie ze byly tam tansze niz ta cena w necie.
Bedziesz rodzic w Niemczech ??? To odpusc sobie czesc zakupow,zadzwon ,albo zajedz do szpitala w ktorym chcesz rodzic i popros o liste rzeczy potrzebnych na pobyt. Ja Kaske rodzilam w szpitalu w malenkim miasteczku ,na kase chorych i bylo wszystko !!!! Potrzebowalam tylko ubranie dla siebie i dziecku na wyjscie . Majtki,podklady, pampersy,nakladki silikonowe,sudokrem .... doslownie wszystko zapewnial szpital.
 
Bedziesz rodzic w Niemczech ??? To odpusc sobie czesc zakupow,zadzwon ,albo zajedz do szpitala w ktorym chcesz rodzic i popros o liste rzeczy potrzebnych na pobyt. Ja Kaske rodzilam w szpitalu w malenkim miasteczku ,na kase chorych i bylo wszystko !!!! Potrzebowalam tylko ubranie dla siebie i dziecku na wyjscie . Majtki,podklady, pampersy,nakladki silikonowe,sudokrem .... doslownie wszystko zapewnial szpital.
Trixi Jasne ze w Niemczech :-D Tak chce wlasnie zrobic, ze zapytam o taka liste wczesniej. Mam konsultacje w lipcu w szpitalu to wtedy sie dowiem co i jak ale wole wczesniej wiedziec jakie rzeczy najlepiej miec w razie czego przy sobie.
 
reklama
wiecie co, jeśli chodzi o te majtasy jednorazowe, sztuczne to tragicznie!!!!! po paru min dosłownie nie idzie wytrzymać tak parzą!! lepsze takie z rynku właśnie, nie pamiętam która to pisała, zwykłe, najzwyklejsze, najtańsze, potem można wywalić (bo jak mąż w nich zobaczy to przeżyje nie mały szok!!) albo zostawić na czas emerytury :)
 
Do góry