reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Torba do szpitala

Ja będąc w szpitalu to się popytałam dziewczyn co tam są: majtki można nosić, koszule do porodu dają (taką biała, zmieniają jak się przechodzi na blok porodowy) wcześniej jest się w swojej, podkłady poporodowe dają (tylko do domu warto sobie kupić), rzeczy dla dzieciątka dają tylko na wyjście, trzeba mieć na pewno pieluchy i chusteczki dla dziecka.
 
reklama
asia na szczescie moj M pokornie i bez komentarzy na to patrzy, bo ja jeszcze rok temu w S chodzilam a te pantalony to xxl musialam kupic :zawstydzona/y: tak wiec magda dokladnie wiem o czym mowisz.Wole zeby byly luzne, za duze niz mnie gdzies obciskaly, szczegolnie po porodzie. A poza tym skad mam wiedziec czy mi na tyle dooopsko nie urosnie do wrzesnia ze jeszcze za male beda :baffled: Pozyjemy zobaczyby
 
Ja mialam w szpitalu takie siateczkowe bokserki i bardzo sobie ja chwalilam- super wygodne i dobrze sie trzymaly a ta pielucha. Nosilam je przez caly pobyt w szpilalu czyli 3 tygodnie bo nic nie cisnely i rana po cieciu troche sie wietrzyla przy okazji.
Odnosnie mezow to tuz jakos to musza przezyc :tak:;-)
 
Bardzo fajna lista,ja bym jeszcze dopisała: żel pod prysznic,szampon i gąbkę,chociaż to przy pakowaniu "łazienki" i tak by wpadło w oko,lepiej mieć na liście,żeby w tym całym zamieszaniu nie zapomnieć...:-)
 
masz racje z tymi łazienowymi rzeczami, można zapomnieć :) dopisze do listy.

mi się wczoarj udało kupić gaciory bawełniane w biedronce za 1 zł, wziełam 5 par, a mama mi dokupiła potem jeszcze 4 bo nie wiedziała że już kupiłąm, wiem mam zapas gaciorów.
 
masz racje z tymi łazienowymi rzeczami, można zapomnieć :) dopisze do listy.

mi się wczoarj udało kupić gaciory bawełniane w biedronce za 1 zł, wziełam 5 par, a mama mi dokupiła potem jeszcze 4 bo nie wiedziała że już kupiłąm, wiem mam zapas gaciorów.
Tego nigdy za wiele, a za taką cenę nie szkoda później wyrzucić. :tak:
 
wiecie co tak sobie myślałam o porodzie i wymyśliłam,że na salę porodową trzeba zabrać klapki a nie kapcie...może to niezbyt odkrywcze,ale tak myślę,że jak już się znajdziemy na tej sali to mogą odejść wody płodowe(mogą oczywiście odejść w każdym innym miejscu,ale może akurat) a po co sobie zachlapać kapcie jak można klapki, które się umyje w razie czego a kapcie mogłyby być do wywalenia...
 
Ja będąc w szpitalu to się popytałam dziewczyn co tam są: majtki można nosić, koszule do porodu dają (taką biała, zmieniają jak się przechodzi na blok porodowy) wcześniej jest się w swojej, podkłady poporodowe dają (tylko do domu warto sobie kupić), rzeczy dla dzieciątka dają tylko na wyjście, trzeba mieć na pewno pieluchy i chusteczki dla dziecka.

Napisz może jeszcze, w którym szpitalu tak jest. Niektóre z nas są z tych samych okolic więc może to być przydatne.
 
reklama
Do góry