reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Torbiel splotu nachyniowego w 38tc

Dołączył(a)
13 Sierpień 2020
Postów
1
Witam... Dzisiaj byłam na wizycie u swojego ginekologa prowadzącego na USG wyszła torbiel splotu naczyniowego o wielkości 5 mm. Jestem w 37 tc i 2 d. Tak mnie to zaskoczyło i zdenerwowało, że całkowicie wyłączyło zdolność myślenia i (zapewnienia lekarza że to nic groźnego) spowodowały że o nic zupełnie nie zapytałam. Teraz czytam że takie torbiele są wykrywane dużo wcześniej, a w trzecim trymestrze już sie wchłaniają. To już końcówka ciąży więc brakuje tu czasu na wchłanianie. Dodam że badanie prenatalne z 13 tc nie wyszło ciekawie test Papa 1:117 ale wszystkie inne parametry z USG były w porządku ( przyzierność karkowa, kość nosowa) Czy któraś z was też miała tak późno wykryte te torbiele u swojego maluszka? Jak to u was się potoczyło.? Czy to jest groźne?
 
reklama
Rozwiązanie
Moje dziecko ma torbiele, byłam na kontroli u neurologa. Są bez znaczenia klinicznego, powstają w 32-34 tygodniu ciazy. Rzadko kto wie o ich istnieniu, bo USG przezciemiaczkowego nie wykonuje się rutynowo.
Jest szansa, że się jeszcze wchłonie przed porodem. Pojedyncza torbielka sportu naczyniowego jest zazwyczaj niegroźna. U nas też była. Chyba nawet dwie, z tym że wchłonęły się jeszcze w ciąży. Ja zgłaszałam ten fakt w szpitalu i po porodzie dziecko miało USG główki.
 
U nas były 3 torbielki, 2 wchlonęły się jeszcze w ciazy , 1 byla po porodzie , wszyscy zapewniali ze nie ma to wpływu żadnego, w 9 miesiącu zycia dziecka bylam jeszcze na kontrolnym usg i juz nie było śladu po żadnej torbielce, głowa do góry ! Byc moze zdąrzy sie jeszcze przed porodem wchłonąć jesli nie , bedzie do obserwacji po porodzie
 
Moje dziecko ma torbiele, byłam na kontroli u neurologa. Są bez znaczenia klinicznego, powstają w 32-34 tygodniu ciazy. Rzadko kto wie o ich istnieniu, bo USG przezciemiaczkowego nie wykonuje się rutynowo.
 
Rozwiązanie
Do góry