reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Torbielowatość nerek wykryte jeszcze w brzuszku..

reklama
U mojej znajomej córeczki też to wykryli, z tego co pamiętam znalazła jakiegoś profesora z Lodzi który zajmował się takimi wadami. Z córeczką wszystko ok. A nawet jej pierwszy lekarz sugerował przetwanie ciąży.. Ale musialabym ją dokładnie zapytać...
 
Moze ja Ci "poprawie" humor:) Moj młodszy synek urodzil sie z wodonerczem prawej nerki ,Niestety nerka prawa pracuje tylko w 5% ( prawdopodobnie z wiekiem lekarze ja usuna) Na poczatku byl to szok i niedowierzanie...Ale uwierz mi ze mozna z tym spokojnie życ trzeba czesciej 1x,2x w miesiacy robic mocz ogólny, oraz przy kazdym stanie podgoraczkowym robic badanie moczu i tyle:) Odkad synus sie urodzil ,a zaraz bedzie mnial 9 miesiecy nie miał zapalenie pecherza,ani zadnych bakteri w moczu:) Chlopcy rzadziej lapia bakterie ukladu moczowego wiec jest szansa ze bedzie ok:) badz dobrej mysli ,,to nie wyrok i spokojnie bez stresu mozna z ta wada życ:)

P.S.jest kilka kategori torbielowatosci nerki twoj maluszek nie musi miec operowana nerke lub w najgorszym przypadku usunieta I,II kategoria jest niegrozna,i moze byc tak ze po urodzeniu synka torbiele moga sie wchlonac:)trzeba monitorowac w ciazy czy torbiele rosna? a jak tak to w jakim czasie i w jakich proporcjach:) My akurat mamy inna wade ale tez z nerka zwiazana:)
 
Ostatnia edycja:
Jutro będę dzwonić kiedy mamy jechać na ta konsultację, cały czas myślę, że będzie dobrze, bo płynu jest odpowiednia ilość, na początku była pewna, później że jednak nie, ale wolała mnie wysłać do kolejnej osoby... Zobaczymy co z tego będzie..
 
Witam, jestem w 32 tc, w 18 tc niestety lekarz na usg wykrył torbiele w obu nerkach dzidziusia. Do około 24 tc miałam wody płodowe teraz już nie. Lekarze nie dają szans dzidziusiowi, ale jeśli pani synek ma tylko jedną nerkę torbielowatą to nie ma powodów do niepokoju. W razie jakichkolwiek pytań proszę pisać i życzę powodzenia!!! Ja się nie poddaję i walczę!
 
reklama
Agaa zadna Pani, Magda jestem :) My juz na koncowce, torbiele sa, ale ilosc wod plodowych w normie, wiec wszystko ok..
A co do Ciebie to az mi sie plakac chce.. Walcz, walcz do samego konca, nawet jak mialoby sie dzieciatko urodzic wczesniej to moze i lepiej, zawsze bedzie mial juz normalna opieke medyczna,jesteś już w takim tyg ciąży,że lekarze powinni wcześniej zakończyć ciąże, bynajmniej jakby coś sie u mnie dzialo to tak mial zrobic moj lekarz.Trzymam za Was kciuki &&&&&&&&&&&&&&&&&&&&& Daj znac co i jak :)
 
Ostatnia edycja:
Do góry