reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Trochę starsi uczniowie

Witam!
Ja reż mam dziecko-syna w 5 klasie. Drugi syn jest w 3 lkasie, a maleńka jak widzicie ma kilka mieś.
Duża różnica między chłopcami a Nadusią, tak jak u ciebie Gosiek.U mnie chłopcy bardzo chcieli siostrę, no i się spełniło, trochę niechcący... ;)
 
reklama
Hej Kasiek - gratuluję wspaniałych dzieci.
Faktycznie różnicę w wieku będziemy mieć podobną ;)
My natomiast przez długi czas nie chcieliśmy mieć więcej dzieci i dopiero dwa lata temu naszła nas ochota na drugie dziecko. Widocznie przechodzimy drugą młodość ;)
Napisz mi jak się chowa dzieci przy tak dużej różnicy wieku. Ja nie mam na ten temat zielonego pojęcia. :( Będę wdzięczna za jakiekolwiek podpowiedzi.
 
Witam!
Muszę Gosiu Ci powiedzieć, ze chłopcy są zauroczeni siostrą.Zabawiają ją, prześcigaj w pomysłach jak rozśmieszyć Nadulkę, starszy Mateusz nosi ją, chodzi jeśli ma czas ze mną na spacery, młodszy dzieli z nią pokój i tylko czasem się złościże Nadusia już śpi a on jeszcze chchiałby się pobawić w swoim pokoju.Ale jak mówi złości się na mnie a nie na nią.Im Nadia jest starsza tym widzę,że większą miłością ją dażą.Mam nadzieję,ze jak zacznie chodzić i psocić też tak będzie.
 
To super. Mam nadzieję, ża moja Ania też taka będzie. Ona się bardzo cieszy i nawet czyta bajki do brzuszka, czasami coś tam zagada a najbardziej się cieszy, gdy piśnie głośniej a maluszek zacznie kopać. Chociaż widzę, że ta ciąza powoli zaczyna dla nej za długo trwać. I już by chciała, żeby był maluszek. Ostatnio stwierdiła, że boji się za mocno do mnie przytulać, żeby nie rozgnieść brzuszka - bo już mam taaaki duży. ;)
 
gosiek289 pisze:
Mój mąż też ma jakąś dalszą rodzinę w Lubinie.
no świat jest jednak mały :laugh:

Kasiek fajnie masz ;), też bym chciała jeszcze małą dziewczynkę do kompletu, ale chyba juz się nie uda w tym życiu ::)
 
Widzisz ja to bym nawet chciała, ale mąż nie chce  :(
poza tym mamy tylko 2 pokoje no niestety latka lecą i wiek już powoli zaczyna być nie ten  ::)

ale kurcze chyba mieliśmy tu o naszych szkolniakach mówić ;D
 
akia - dlatego ja się postarałam o malucha - bo powoli już się robię ciut stara ;D
kiedyś chciałam mieć tylko Anię ( wygodnie tak nam było) ale po 30 - stce powoli zaczął w nas narastać instynkt macierzyńsko- ojcowy i po mniej lub bardzie udanych próbach udało nam się w końcu - no i będziemy mieć chłopczyka ( chyba Sławka - jeszcze nie ustaliliśmy do końca)
No faktycznie dwa pokoje to jest trochę mało, ale zawsze jakoś byście sie pomieścili.
 
Gosiek to u nas też tak było z Oskarem, też po trzydziestce i to w sumie dlatego że wcześniej wynajmowalismy mieszkania. Postanowiliśmy, że drugie dziecko bedzie wtedy gdy bedziemy na swoim.
No i tak się też stało, w tym samym miesiącu co odebralismy klucze ja zaszłam w ciążę z Oskarkiem ;D
Dwa pokoje i dwoje dzieci to nie jest tak źle, ale troje to już problem ::)
Co do wieku to mam już 36 lat, więc to już ostatni dzwonek, po 40-tce już się nie zdecyduję na trzecie dziecko :(
Poza tym 3 dzieci to jednak już większe wyzwanie niż 2, aktualnie na bieżąco z pieniędzmi jest dobrze, ale nie wiem co będzie w przyszłości a dzieci trzeba wychować, wykształcić... zresztą same wiecie ::)
Gdyby Oskar był dziewczynką na pewno nie myślałabym o trzecim dziecku, a tak skoro mam dwóch chłopaków to żal mi trochę :(
Świadomie raczej się nie zdecydujemy, ale chciałabym żeby bocian wyciął nam jakiś numer ;)
 
reklama
Ja mam ciut mniej bo 33 lata - a więc tez juz ostani dzwonek.
Chociaż moja koleżanka w pracy zaszła w ciażę w wieku 42 lat ( z 3 synkiem), miała już dwóch dwudziestoletnich - ale to u niej tez czysty przypadek.
I tak jak mówi nie żałuje i nawet sie cieszy, że się odmłodziła.
 
Do góry