reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Trudne poczatki w przedszkolu

K

Kasia2301

Gość
Co odpowiadac 3,5 latkowi na codzienne placze i lamenty, ze nie chce do przedzskola? Duzo rozmawiamy, ale codziennie jest to samo. Nie chce rozlaki z mama. Moze byc w przedszkolu, ale tylko ze mna. Jestem na skraju wytrzymania, bo mam wrazenie, ze funduje mu traume.Zastanawiam sie, czy zrezygnowac, ale chcialabym isc do pracy.
 
reklama
Na pewno nie mówić, że np idziemy do babci ( a naprawdę prowadzić go do przedszkola) tego odradzam robić, bo później dziecko może nie ufać, albo nawet może nie chcieć iść do babci. Jak długo już chodzi?
 
Może jeśli jeszcze masz taką możliwość zostawiaj go krócej.
I np. przyjdź przed leżakowaniem, po obiedzie. W razie czego uprzedź panie, by nie kładły go.
 
Tak robie. Wie, ze idzie do przedszkola. Przychodzi po sniadaniu, kiedy dzieci nieco sa juz wyciszone. Dodatkowo odbiwram go zaraz po obiadku. To dopiero 2 tyg.
 
W sumie o tym nie pomyslalam. Tata, ale jak zacznie go blagac to go zabierze do domu i cos czuje, ze tylko pogorszy sytuacje.
 
A sąsiadka? Babcia? Ciocia? Ktokolwiek inny - byle nie ty.

PS. U mnie dzieci początkowo chodziły ze swoim pluszakiem, tak żeby nie były same. Nie wiem jak w trakcie Covida, ale może mogłyby chociaż zostawić go w szatni?
 
reklama
To pozostaje tata. Niech powie, że mama przyjdzie po niego zaraz po obiedzie :)
Ogólnie polecam krótkie rozstania, Nawet jakby nauczycielka miała odebrać dziecko przy drzwiach.
Im krótsze rozstanie tym łatwiej.
A co mówią Panie z przedszkola? Bo może warto je zapytać.
 
Do góry