reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

TSH czy powinnam się martwić ??

agusia871

Zaciekawiona BB
Dołączył(a)
6 Marzec 2017
Postów
44
Dziewczyny robiłam badania tarczycy gdyż staramy się o dzidziusia póki co bezskutecznie ostatnio w innym wątku któraś z dziewczyn zwróciła mi uwagę na TSH że powinno być niższe i nie wiem czy się martwić. Mój ginekolog widział te wyniki i nie zwrócił nawet uwagi powiedział że tutaj wszystko w normie i tu żadnych problemów nie widzi :/
TSH 2,541mU/l norma 0,550-4,780
FT3 2,92pg/ml norma 2,30-4,20
FT4 1,42ng/dl norma 0.89-1,76

Co wy o tym myślicie ??? :) POZDRAWIAM i dziękuje za pomoc ;)
 
reklama
To zależy też od lekarza. Mój gin-endo przyjmuje granicę do max.2,5 w ciąży. Ja w czasie starań miałam właśnie tsh 2,5 (i nic nie dostałam), ale od samego początku ciaży musiałam kontrolować tsh, bo wtedy rośnie i od początku ciąży właśnie biorę już euthyrox.
 
Według wytycznych norma w ciąży i dla starających się to do 2.5. Okolice 1 to ewentualny wymysł danego lekarza, który nie ma podkładu w wytycznych.
 
ft4 powinno być w gornej granicy a ft3 w dolnej jeśli nic nie pomyliłam
Oba powinny być powyżej 50% i najlepiej na podobnym poziomie.
Tu ft3 słabsze, ft4 niby ok więc coś z przemianą może być nie tak. Jakieś niedobory? Ferrytyna, wit D, b12, selen?
Też miałam takie wyniki przed ciążą, czułam się fatalnie. Ale u mnie akurat ferrytyna była tragiczna. Wyrównałam i było ok, ale chyba znów muszę się przebadać ;)
Tsh mogło by być niższe zdecydowanie.
Ginekolog jest specem od innych spraw więc nie dziwię się, że nic nie widzi
 
Ostatnia edycja:
reklama
U mnie tsh przed ciąża 2,6 na euthyroxie z chwilą zagniezdzenia zarodka szybował do góry i był zbijany przez endokrynolog poniżej 1 ciąża donoszona zdrowa
Dwie wcześniejsze ciąże utracone prawdopodobnie przez tsh nie wiem ile wtedy miałam ciążę od początku rozwijały się powoli i się zatrzymywały nie robiłam badań w tych ciazach
Życzę wszystkiego dobrego
 
Do góry