reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Tsh w ciąży 6 tydzień

Dołączył(a)
15 Lipiec 2019
Postów
7
Cześć,
Piszę tutaj bo chyba zgłupiałam. 2 tygodnie temu testy ciążowe pokazały 2 kreski, jutro pierwsza wizyta u ginekologa. Przed pierwszą ciąża miałam wykryta lekką niedoczynność tarczycy. Pierwsza ciąża to również puste jajo, mimo że tsh wyprowadzone do okolic 1 to przy pustym jaju skoczyło do 2.6. Kolejna ciąża udana, badania TSH na początku poniżej 1 i z tego co zrozumiałam beta hcg obniża TSH dlatego przy udanej ciąży wyniki mocno poniżej 1. Dziś przy trzeciej ciąży wyniki TSH 2.5
FT3 2. 53
FT 4 1.13
Pomimo brania euthyrox 50, przed ciążą trochę w kratkę ale czy TSH nie powinno prawidłowo maleć? W artykułach raz znajduje stwierdzenia że TSH w 1 trymestrze maleje a w innych że rośnie. Jak to jest? Przez ten wynik znowu mam wrażenie że będzie puste jajo lub zarodek obumarł. Wizyta już jutro ale może wypowie się ktoś obeznany w temacie? Dodam że nie jestem pod opieką endokrynologa, co jakiś czas sprawdzam poziom hormonów i biorę euthyrox 50 konsultując wyniki doraźnie jeśli jestem akurat np u lekarza rodzinnego.
 
reklama
Idz lepiej do endokrynologa i może jeszcze zrób USG tarczycy, bo wg mnie wyniki są w normie i nie jestem pewna czy w ogóle powinnaś się faszerować hormonami (być może tak)... Ja w poprzednich ciążach miałam na początku tsh 3.8 i regulowalismy jodem - ładnie spadało do 2-2.5... (3.8 to moje tsh też bez ciąży)... Dopiero teraz w tej ciąży w 3 trym jak tsh skoczyło na 4.8+ a ft4 spadło poniżej 0.7 mam dawkę 25mg...
 
Ja przed ciążą miałam na poziomie 0,8-0,9. Jak tylko się dowiedziałam o ciąży to sprawdziłam tsh i było już kolo 2,5. Endo zmieniła mi dawkę leku z 75 na 100 i teraz mam znowu kolo 0,9.
 
W ciąży zazwyczaj zaleca się zwiększenie dawki o około 20 procent. TSH bardzo lubi skakać i rosnąć. Jestem na podobnym etapie obecnie mam TSH 0,44, ale mam za dwa tygodnie druga już wizytę u endokrynologa, która powiedziała, że trzeba to mocno kontrolować.
 
Tak książkowo to najpierw bardzo szybko rośnie, a kiedy beta osiąga naprawdę duże wartości spada. W 6 tygodniu jak najbardziej możesz mieć jeszcze podwyższone i to raczej jest ok. Mi najpierw wzrosło szybko do 2,8, a potem spadło do 0,1, ale to dopiero około 9 tygodnia ciąży. Potem z kolej w miarę jak beta spada TSH znów rośnie najczęściej więc kontroluj je sobie cały czas, żeby zareagować w razie wzrostu :)
 
2,5 to granica normy żeby w ciąże zajść i ją utrzymać, więcej nie powinnać mieć. Ja miałam ok 2,3 jak zaszłam, aktualnie spadło do 1,9 a jestem w 18 tyg
 
2,5 to granica normy żeby w ciąże zajść i ją utrzymać, więcej nie powinnać mieć. Ja miałam ok 2,3 jak zaszłam, aktualnie spadło do 1,9 a jestem w 18 tyg
Aż tak strasznie to nie jest :) Pewnie dostanie małą dawkę hormonu przy tej wartości, żeby to zbić, ale ogromna większość kobiet, którym to TSH poszybuje powyżej 2,5 na początku nie będzie miała problemów z utrzymaniem ciąży.
 
reklama
Aż tak strasznie to nie jest :) Pewnie dostanie małą dawkę hormonu przy tej wartości, żeby to zbić, ale ogromna większość kobiet, którym to TSH poszybuje powyżej 2,5 na początku nie będzie miała problemów z utrzymaniem ciąży.
Daj im Boże🙂 u nas na grupie było tyle poronień że nadal jestem w ciężkim szoku. Teraz dziewczyna w 16t straciła córke😩
 
Do góry