reklama

TSH, wynik badania jak interpretować.

Temat na forum 'Potrzebuję porady' rozpoczęty przez Dyzia23, 6 Listopad 2015.

1. Dyzia23

Dyzia23 Zaciekawiona BB

Moje pytanie dotyczy tarczycy, staramy się ,staramy i nic . W tym cyklu okres spóźnił mi się 2 tyg. Z ciekawości poszłam do lekarza i zlecił oznaczyć poziom TSH. Wynik 3,26 dla 21 latki czy to dobry wynik? W internecie jest sporo informacji ale wiele się różni. Ktoś może się bardziej orientuje?

2. Kwiatuszekk23

Kwiatuszekk23 Fanka BB :)

Dyzia ja bym zrobila anty tpo i anty tg. Bo samo badanie tsh nie jest wiarygodne. Moj ginrkolog dal mi kartkę ze jesli jest tsh powyżej 2,5 należy wykonać te badania.

3. reklama
  4. Dyzia23

Dyzia23 Zaciekawiona BB

W poniedziałek mam wizytę więc się upomne :) Dziękuję

5. Mininika

Mininika Zaciekawiona BB

Ja niedawno robiłam badanie TSH i mi wyszło 4,790 (niestety niedoczynność tarczycy), ale przedział referencyjny jest od 0,270 - 4,200

6. misia12

misia12 Fanka BB :)

Hej. U mnie 3.2 staramy się już trochę więc też drazylam temat. Jeżeli reszta badań hormonów tarczycy jest ok to nie powinno być problemu. Sugeruje się tsh do 1.5 u kobiet które są pod opieką endokrynologa tzn jakieś problemy z tarczyca maja. Ale często jest tak że kobiety dowiadują się o swoich problemach z tarczyca jak nie mogą zajść w ciążę dlatego na forach pokutuje opinia ze starając się o dziecko trzeba mieć tej ok 1.

7. martussia2203

martussia2203 Jestem MAMĄ!!♥

Widzę, że jesteś w ciąży. W tym ważnym okresie tsh nie powinno przekraczać 1, max 1,5 !!

8. malutka20

malutka20 Początkująca w BB

Polecam udać się do dobrego endokrynologa. Są wartości przyjęte za normę, ale te normy zmieniają się np. gdy jesteśmy w ciąży. Endokrynolog pokieruję dalej i szczegółowo zinterpretuję wyniki.

9. Dyzia23

Dyzia23 Zaciekawiona BB

Mam tylko nadzieję że moja pani doktor i jedną i druga a na wszelki wypadek chodzę i do gina i rodzinnego bo to o dziwo lekarz rodzinny mnie skierował na takie badania będzie dalej drazyl temat a nie odpuści bo wynik jednak w normie

10. reklama
  11. Dyzia23

Dyzia23 Zaciekawiona BB

Dziękuję wszystkim za odpowiedź ,pokręcone to trochę. Wyniki niby w normie a jednak problem jest :/

12. Mininika

Mininika Zaciekawiona BB

Naprawde? Mój lekarz prowadzący ciąże nigdzie mnie z tym nie wysłał, powiedział tylko, że mam niedoczynność tarczycy i muszę powtórzyć badania

Poleć forum